Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska vs. hangya?

Macska vs. hangya?

Figyelt kérdés

Sajnos megjelentek nálunk a hangyák - bár nem is értem, hogy, társasház sokadik emelete, na mindegy.

Abban kérnék tanácsot, hogy milyen olyan vegyszer van, ami nem káros a macskákra, a hangyajárást viszont megszünteti? Szeretnék gyorsan lépni, mielőtt túlzottan elszaporodnak.

Egyelőre fahéjjal szórtam fel a sarkokat, de úgy látom, nem annyira segít, valahol a fugán járnak fel, de egyelőre nem látszik, hol fúrták át magukat.

Sajna az ilyen fahéj, só, egyéb házipraktika nem hosszú távú megoldás, fürdőszobáról van szó, naponta vizes az adott rész.

Cicákat se tudom onnan kitiltani, ott az itatókútjuk, szóval rájuk mérgező permet semmiképp se jöhet szóba.


Bármi tanács? Régebben használtuk az insecticide-ot, de úgy tudom, azóta arra rákerült a figyelmeztetés, hogy cicáknak árt (a fressnapf nálunk emiatt már nem is árulja).


2022. aug. 15. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Hangyacsapda olyan helyre, ahova a cica nem fér be, pl. bútor alá belülre a fal mellé.
2022. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Van egy olyan fajta hangyairtó szer, ami egy kis korong. A hangyák bemennek oda és hazaviszik azt ami benne van. Otthon meg kihalnak tőle. Nem tudom mi a neve, de ha valaki tudja írja meg. Macska mellet az tökéletes.
2022. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hangyacsapda, hangyairtó csapda néven árulják, amit a 2-es ír.
2022. aug. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Van egy spray, Insecticide 2000 a neve - nagyon régóta ezt használom, mert melegvérűekre nem ártalmas.
2022. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hangyacsapdát egyszer én is használtam. Le kell tenni a hangyák útjába, nagyon kis rések vannak rajta, macska nem fér hozzá. A hangyák elhordják, ami benne van, én másnap már egyet sem láttam.
2022. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Megtaláltad azt a lyukat vagy rést ahonnan jönnek? Ha igen, van egy olyan rovarirtó, ami nagyon jó. Viszont nem tudom, hogy macskákra ártalmas-e. Mindenesetre, ha megvan a járatuk, elég ha oda fújod be, azonnal meghalnak. Amiért még szeretem, hogy ahol végig fújod, és csak száraz ronggyal szétkened, ha csak másnap megy oda a hangya akkor is meghal. Ezt akkor tudom ajánlani, ha megvan a járat, oda nem fog beférni a macska, befújod, a hangyák meghalnak, plusz ha jönne újabb az is, kívülről meg letörlöd (vizessel, hogy ha a macska valamiért ott nyalakodna, akkor se egye fel) ronggyal a felesleget, és lényegében a járatukban írtod őket.

Protect Barrier rovarirtó aeroszol a neve, de ezt tényleg csak akkor tudod használni ha tudod hol a járat (a macsek miatt)

2022. aug. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nincs meg a járat, valahol a fugán lehet rés, de nem találtam meg, hogy hol, csak tippelek. Pici lehet nagyon. Kád, fal, padló csempézett találkozása, szóval nincs bútor (amúgy is, "bútor ami alá a macska nem fér be, van ilyen? :D), totál nyílt tér, ezért írtam, hogy a macska nem távolítható el az adott helyről.


4, írtam az insecticide-ot, hogy régen mi is azt használtuk, de utólag jutott tudomásomra, hogy macskára (elvileg?) igenis ártalmas lehet. Alapból nem problémáznék rajta, addig nem engedem oda a macskát, amíg meg nem szárad, de mivel ott a vizük stb., inkább nem kockáztatnék. :/

2022. aug. 15. 11:54
 8/15 anonim ***** válasza:
"bútor ami alá a macska nem fér be, van ilyen? :D) Szekrény, mosdószekrény alá, macskalábnál beljebb. :) (Nekünk pl. kiszedhető a mosdószekrény aljának az "előlapja", és amögé be lehet tenni.)
2022. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy is, "bútor ami alá a macska nem fér be, van ilyen? :D"

Igen, ez teljesen jogos kérdés :D

2022. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Peldaul olyan butor ala lehet tenni, aminek nincs laba es a foldon van. Nekem is van kutyam is, cicam is bent, hangyak is megjelennek neha. Tobb helyre szoktam hangyacsapdat tenni ilyenkor, meg lehet oldani, hogy ne ferjenek hozza. Par nap es eltunnek a csapda hatasara egyebkent, ilyenkor felszedem oket.
2022. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!