Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tesz a különzárás rosszat...

Nem tesz a különzárás rosszat a cicának?

Figyelt kérdés

A cicáim pár hete éjszakánként elkezdtek fújni egymásra, és összebalhéznak. Az egyikük fél, a másik meg dominanciaharcot folytatna és jelölget. Éjszakára elkezdtem külön helyiségekbe elkülöníteni őket, hogy tudjak aludni. Az egyik cicókám viszont olyan keservesen és szomorúan nyávog. Van mindegyik cicának alom, ennivaló, víz, játékok, saját fekvőhely, mászkálóhely is biztosítva.


Nem lesz baja a cicókámnak? Úgy sajnálom szegénykét, de nem tudom, hogy mi mást tehetnék. Úgy jönne be hozzám mindkettő, ahol vagyok.


2022. aug. 5. 01:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanok? Ha nem, az sokat segítene a dominanciaharcon és a jelölgetésen.
2022. aug. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elég esetleg akkor büntetni a kizárással őket (igazából elég ezt aki kezdi) ha éjjel balhéznak. Mivel bent akarnak lenni veled, hamar rájönnek hogy ennek az a módja ha nem rosszalkodnak. Pár éjszakát nem alszol még, de utána hosszú távon jobb lesz. Pár órát maradjon kizárva. Hiába ordít/ordítanak.


Nekem egy cica van, de vele ugyanezt csináltam, ha rosszalkodott éjjel. Nagyon hamar összerakta hogy ha éjjel bent akar lenni, márpedig ezt akarja a legjobban, akkor jól kell viselkedni végig. Hajnalban se randalírozunk (ha felkeltem azután játszunk, szaladgálunk egy sort minden reggel is, de nem amíg alszom). Óbégatott ő is kint, sajnáltam szegényt, de muszáj volt megnevelni. Semmi probléma nincs éjjel, hajnalban már.

2022. aug. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ivartalanítva vannak természetesen.


Éjjel a félős is hajlamos balhéba kezdeni, és néha ő is átmegy harci cicába. A különzárás akkor működik, ha közvetlenül a balhéba kezdete után történik?

2022. aug. 5. 09:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen. A szóbeli leszidás kiegészítéseként kell alkalmazni. Jól megszidni azt aki kezdi. Utána kirakni a szobából, hosszú időre.


Ha mindkettő hibás vagy nem tudod ki kezdte, mindkettőt ki kell zárni, de külön szedve őket.


Óbégatásra is rájuk lehez szólni hogy hagyják abba. Ha elcsendesedtek és eltelt min 1 óra, visszajöhetnek.


Több körös lesz ez, néha visszaesésekkel, de következetesnek és kitartónak kell lenned (ők is azok, a rosszalkodásban is sajna), és persze türelmesnek.


De megéri!

2022. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!