Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lenyalta a macskám a bolhaírtó...

Lenyalta a macskám a bolhaírtót, ugye nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Pestigon rácsepegtetős oldat.. A farka tövére és a tarkójára hagyta csepegtetni az orvos, de elérte a farkánál és kicsit nyáladzott tőle, gyorsan lemostam neki onnan és adtam neki enni de már nincs baja, nem látszódik mintha baj lenne. Mit tegyek? 3 hónapos.
2022. júl. 29. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztonság kedvéért én inkább telefonálnék az állatorvosi ügyeletre, legfeljebb azt mondják, hogy nem lesz gond, de lehet azt, hogy vidd be.
2022. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Bőrén kereszrül is felszívódik, ha mérgező lenne ennyi adag, nem engednék alkalmazni. Több állat esetén is egymásról lenyalhatják, de nem pusztulnak el tőle. Nagy dózisban káros nyilván, de itt nem erről van szó.


Csak olyan helyre szabad tenni amit nem ér el (tarkó), az hogy az orvos a farka tövére engedte tenni, ultragáz! Azonnal keress másikat, mert ez még életében nem látott macskát és/vagy nem ért hozzájuk! Simán megnyalják a farkuk tövét, egyébként is bármikor félbehajtogatják magukat...


A biztonság kedvéért betelefonálnék én is. Figyeld egy ideig, ha bármi nem stimmel vele, mutasd meg dokinak is. Egy MÁSIKNAK mint a fenti.

2022. júl. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

"Bőrén kereszrül is felszívódik, ha mérgező lenne ennyi adag, nem engednék alkalmazni."


Nem véletlen vannak dolgok, amiket csak külsőleges használatra és olyan helyre kell ezt is tenni, ahol nem nyalja le....

2022. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem lett semmi baja. Csak az a kis nyáladzás, egyszer nyalta meg csak.
2022. júl. 30. 12:34
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
3, igen külsőleg van, mert nem kell vele megetetni. DE ettől még ha mérgező lenne nem lehetne külsőleg se alkalmazni. Bőrén felszívódik, csak jártál biosz órára... Magadra se kensz hypo-t pl, a te bőröd is beszívja. És bekerül a szervezetedbe ugyanúgy. Vagy tudod mit? Ha nem hiszel ebben, próbáld ki, majd meséld el milyen volt 🤣
2022. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
5ös, drága lelkem, nem, akkor sem mindegy, hiába jössz a hipoval. Inkább te olvass utána. Másképp szívódnak fel bőrön keresztül mint pl nyálkahártya...
2022. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Másképp de felszívódik. Pont.
2022. júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom...😅 sok minden van ami az épp bőrt nem, de nyálkahártyát irritálja...
2022. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!