"Találtam" amerikában egy macskát. Hogyan tudnám hazavinni?
Szóval Amerikában dolgozok most nyáron és találtam egy macskát... Lényegében kiválasztott mert hazáig követett. Terhes, sérült, és vékony szegény, de ilyen kedves és értelmes macskát még nem láttam. Nem fogok hosszas ömlengésbe kezdeni (pedig tudnék), de higyjétek el, ilyen macskát ritkán lát az ember.
Általában nem szoktam Gyakori Kérdésekre kérdést kiírni, de jelen pillanatban azzal is tanácstalan vagyok, hogy hogyan induljak, merre, nem is tudom, hogy hol kéne erről tájékozódni. Mit tudtok ezzel kapcsolatban javasolni?
A kulcsszavakra rákerestem magyarul és angolul is, de nem jöttem rá, hogy hogyan kéne egy kobór macsekot hazahozatni😅
Help.
Mindenképp vidd el állatorvoshoz, már csak a vemhessége miatt is.
Ő majd felturbózza hogy kibírja az ellést és a repülést is. Plusz elmond minden tudnivalót, ő tisztában van az ottani jogszabályi előírásokkal, mindent ki tud neki állítani ami szükséges. Pl egészségügyi kiskönyv, útlevél. Végig kell csinálni az immunizációt, de gondolom oltogatni sem fogja vemhesen.
Mindenképp meg kell ellenie mielőtt hazahozod, de az úgyis meg fog történni ha csak nyár végén jössz haza. A kicsiket pedig örökbe kell adni, miután biztonsággal leválaszthatók az anyjukról. Az orvos biztos hogy állatmenhelyekkel is kapcsolatban áll.
Egyáltalán mikor akarsz hazajönni? Mert a kölyköket gondolom nem akarod vele hozni, nem tudom egyáltalán túlélnék-e ennyire fiatalon az utat. Viszont elajándékozni sem lehet őket 8 hetes koruk előtt és jelenleg még meg sem születtek. Szóval ez egyáltalán nem biztos, hogy belefér az időbe, ha csak nyárra mentél ki.
Megoldás lehet még az azonnali ivartalanítás, ezt itthon elvégzik vemhes állaton is, nem tudom, hogy kint mik a szabályok. Bónuszként az állatorvos valószínűleg el tudja mondani pontosan milyen oltások, igazolások és egyebek szükségesek az utaztatáshoz.
Természetesen lehet szállítani macskát légi úton, többféle módon teljesen biztonságosan. Mindenképpen állatorvos által kiállított papirokkal,csippelten, kizárólag egészséges állapotban. A lehetséges szállítási módok: pet-in-cabin, cargo hold és akkreditált állatszállító cégekkel teheráruként.
Én a petincabint ajánlom, az a legolcsóbb is. Megfelelő hordozó kell hozzá, a légitarsaság határozza meg a méreteket és az út során az állatnak a hordozójában kell lennie az előtted lévő ülés alá tolva. Nem veheted ki a hordozóból a fedélzeten.
Az állat és a hordozó összsúlya nem lehet több 8 kilónál és felállva meg kell tudni fordulnia benne.
Ha minden rendben van orvosi részről, meg kell nézned, az a légitársaság amelyikkel jössz, szállít-e állatot. Sokan pl. egyáltalán nem. Például a fapadosok többsége egyáltalán nem, de a British Airways sem a UK-be, vagy egy csomó ázsiai sem.
Nézd meg a pet policy-jüket.
Ha OK, rendelkezned kell egy érvényes booking code-dal, amivel ha lehet azonnal fel kell hívni az ügyfélszolgálatot és ha van szabad PETC hely lefoglalni egyet. (2-4 szokott lenni) Csak telefonon lehet
online nem. Legtöbbször ezt majd check-innél kell fizetni, 120-200 dollár, légitársasága válogatja.
Ha azt mondják nincs már szabad hely, akkor ha lehet visszamondod a jegyfoglalást, szóval van benne egy kis rizikó, de minél messzebb az utazás, annál nagyobb az esély, hogy lesz még szabad hely.
A macskát becsekkolásnál nem ellenőrzik, legfeljebb egy pillantást vetnek rá, meg a súlyhatárt figyelik. A papírjait viszont igen! Fontos, hogy az útlevelébe be legyél írva mint tulajdonos, oltások rendben legyenek, chip is, de anélkül útlevél sincs. Különösen a rabies fontos, de azt nézd meg a célorszagnak mik az igényei a veszettség oltással kapcsolatban.
A macska kivételére a security screening során kerülhet sor. Nyilván az ember nem akarja a cicát átküldeni a röntgenen, ezért kiveszi a hordozóból, átmegy vele a fémdetektor kapun majd a túloldalon visszateszi a már leszkennelt hordozóba. Ez több percet is igénybe vehet, akár zsúfolt, zajos környezetben is. Vannak repülőterek, ahol külön helyiség is van erre, de nem mindenhol. Attól függően ugyan, hogy hová utazol már többet nem kell elővenni a macskát.
Az állatot utazás előtt fél nappal már nem kell etetni/itatni, mert egyrészt ha dolgát lenne kénytelen végezni az neki lenne kényelmetlen a hordozóban, másrészt a macskák simán kibírnak evés ivás nélkül több napot is, amennyiben egészségesek. Végül is a vet fogja megmondani, hogy utazhat-e.
Ha igen, fáradt, stresszelt, éhes, szomjas lesz egy 10-15 óras út végén, de két nap múlva már nem is fog emlékezni rá.
A te esetedben azonban kétszer is átgondolnám ezt a dolgot. Nem azért, mert bármi probléma is lenne a légitársaságokkal a pet-in-cabin szállítással kapcsolatban,hiszen végig veled lesz a cica, hanem a konkrét eset körülményei miatt. Elképzelhető, hogy egy ilyen bizonytalan előéletű frissen szült anyamacska előre nem látható problémákat okoz egy utazás során. Én ezt távolról biztosan nem tudhatom. Neked kell vállalnod a kockázatot, a felelősséget és a döntést is. Ha gondolod, privátban még segíthetek, ha van kérdésed
7, tudom hogy falun "fial", de ne kötekedjünk már szavakon, teljesen felesleges és nem viszi előre az ügyet..
Kérdező, egyébként semmiképpen nem adnám fel csomagként, hanem az utastérben vinném. Ezt megteheted, főleg Amerikában. Láttam már malacot meg pulykát is repülőn. Arra hivatkoznak hogy emotional support animal, és mindent lehet. Akkor egy macska tuti mehet az utastérben, veled.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!