Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha elütök egy macskát, akkor...

Ha elütök egy macskát, akkor meghal?

Figyelt kérdés

2022. máj. 17. 21:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Áh dehogy. Mint a jó öreg Nintendo játékokban, elkezd villogni az egész teste, majd kiesik a térből, és az út szélén kezdi újra 8 élettel (vagy amennyi maradt még neki). De az is lehet, hogy ott marad az úton, és amíg villódzik a teste, addig sérthetetlen, tehát az idő alatt akár át is hajthatsz rajta. Bár ki tudja, lehet, te az utolsó életét ütöd el, akkor viszont meghalhat, és ha Continue sincs már neki, akkor a te lelkeden szárad a halála.

Röviden, ne próbáld meg elütni.

ui: Bocs, de ilyen kérdésre, kb. ilyen szintű választ éreztem idevalónak.

2022. máj. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%
#Vona Gábor?? Tessék? Micsoda címke.. illik a macskákhoz...:/ Xd
2022. máj. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

"9 nem tudom, hogy te érted-e, de olvastam amit írsz, és ennek tudatában írtam. Igaz nem volt traffipax a szemeben, de szerintem nem ment 50-nel, budaörs főutcája volt csúcsforgalomban, amikor csak így áramlik a tömeg.



Egyébként ne becsüld le a 40-et. Ha csak nekisétálsz az ajtófélfának (kevesebb mint 5-tel) az is mekkorát üt."


Na jó! Ami sok az sok! Te most kinek drukkolsz? A macskának vagy az autónak? Nagyot üt de csak mert ember vagyok és 83 kg. Minél nagyobb a test tömege annál nagyobb a test tehetetlensége. Minél kisebb annál kisebb vagyis kisebb erő is tudja késztetni arra hogy megváltoztassa a mozgásállapotát. Ebből egyenesen következik hogy ha ugyanakkora sebességgel csapódik neki egy autónak a ló, az ember vagy a macska koponyája akkor a ló koponyáját fogják a legnagyobb erőhatások érni, az emberét már kisebb, és a legkisebb erőhatás a macska fejét foglya érni. A különbség abből adódik hogy a nagyobb tömegű testhez több erő kell a mozgása irányának megváltoztatásához. De ezt nyilván tanultad általános iskolában.

2022. máj. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%

Persze leszögezem a 40km/h részemről is egy szubjektív vélemény de valahol ott lesz az...


Embernek az már simán végzetes.

2022. máj. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%

“ Te most kinek drukkolsz? A macskának vagy az autónak?”


Nem drukkolok senkinek, a tényt írtam le, hogy mi hogy jártunk.


“ De ezt nyilván tanultad általános iskolában.”


Nem jártam általános iskolába. De valami olyan dereng, hogy F=m*a. Ez a gyorsítóerő. Amiből a (gyorsulás) ismeretlen. “a” pedig a sebesség deriváltja, de egyszerűség kedvéért mondjuk delta v / delta t.

Tehát tegyük fel, egy 2,5 kilogrammos test mennyi idő alatt kell, hogy felgyorsuljon 10m/s-ra (36 km/h hogy kerek legyen)?


Ha megadod ezt a kis időtartamot, megmondom mekkora erő hat.


De felesleges ezen rugózni, és a saját macskát pont ezért nem engedem ki, mert ez megtörtént annak idején.

2022. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
88%

"Nem jártam általános iskolába. De valami olyan dereng, hogy F=m*a. Ez a gyorsítóerő. Amiből a (gyorsulás) ismeretlen. “a” pedig a sebesség deriváltja, de egyszerűség kedvéért mondjuk delta v / delta t.


Tehát tegyük fel, egy 2,5 kilogrammos test mennyi idő alatt kell, hogy felgyorsuljon 10m/s-ra (36 km/h hogy kerek legyen)?



Ha megadod ezt a kis időtartamot, megmondom mekkora erő hat."



Ez egy lényegtelen konklúzió. Önmagában igaz, de nem cáfoltad velem az általam állítottakat.


Alapvetően nem az a tényleges erőt akartam meghatározni hanem azt fejtegettem hogy ha az erő az mondjuk "x" akkor az biztosan sokkal kisebb lesz egy macska esetében mint ha egyber vagy egy ló esetében vizsgáljuk. Felesleges kiszámolni, de nagyon más lesz.


Azt pedig kifejtettem már hogy macskánál ez valahol 40kmh környékén lesz.(ez találgatás ahogyan már korábban is írtam.)

Viszont az összehasonlítási alapok és az ebből származó különbségek azok tények. Tény hogy engem vagy téged kisebb sebességgel való elgázolás is végzetesebb mint egy macska esetében.

2022. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
95%

“ Önmagában igaz, de nem cáfoltad velem az általam állítottakat.”


Ez valami kényszer nálad, hogy mindent bizonygatni és cáfolni kell? Nem egybites a világ. Nem mondtam, hogy 40-et nem élhet túl, hisz több (akár több 10) emeletes zuhanást túlélhetnek, de azt sem venném biztosra, hogy túl fogja, mivel mi már tapasztaltunk rosszat.


Egyébként előbb helytelenül fogalmaztam, h nem szurkolok senkinek. Én azt szeretném, ha nem ütnék el 30-cal sem.

2022. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
88%

"Nem mondtam, hogy 40-et nem élhet túl"


Én sem mondtam hogy te azt mondtad hogy a 40 et nem élheti túl. És te sem mondtad hogy én azt mondtam hogy a 40 et mindenképpen túl éli :) Én csak a példáidat szőrszálhasogattam széjjel hogy azért amikor a falnak sétálsz te meg a macska az nem ugyanaz mint ahogyan az sem ha a macskát ütik el meg téged ütnek el. (ugyanazon sebességgel és most itt ne menjünk bele különböző szentimentális fejtegetésekbe hogy még milyen másik ezer dolog van ami miatt nem ugyanolyan téged elütni meg a macskát és utánad többen fognak sírnak és lesz rendes szertartásos jellegű temetésed hanem maradjunk csak a fizikai értelemben vett osszehasonlításnál)

2022. máj. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

"Ez valami kényszer nálad, hogy mindent bizonygatni és cáfolni kell? Nem egybites a világ."


Ez pedig már politika és de igen szerintem minden bizonyítani vagy cáfolni kellene, pont attól "egybites" a világ hogy a mai politikai légkörben igazán már senki nem akar cáfolni vagy bizonyítani semmit pusztán csak a köpködés megy egymásra érdemi vita nélkül és ez baj..

2022. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%
Állj a kocsi elé te, és megtudod mi történne a macskával, ha elütnéd. Mindent megölsz, amit nem szeretsz?
2022. máj. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!