Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normalis hogy ennyit eszik a...

Normalis hogy ennyit eszik a macskam?

Figyelt kérdés

6 honapos macska, naponta megeszik 5 zacsko 100g-os allateledelt. A szaraz tapot nem adok neki mert rossz lesz tole a lehelete.

a macsaka olyan atlagos testalkatu, egy kicsit meg talan noni fog, most kb 3-4 kg nem tudom, nem latszik kovernek



2022. jan. 28. 15:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
26%
Azt ad neki amit akar.
2022. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
91%

A whiskas továbbra is szar.

És NE keverd be a szárazat, két külön tálkába add neki!

2022. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem az a lényeg,hogy mit keversz mivel,hanem hogy milyet milyennel.

Ameddig a koszt ilyen vacakokból fog állni (kitekat,whiskas,friskies,purina,stb) addig nem is fog jól lakni.

Normális eledelt kellene neki keresni,mert jelenleg pár vizes-gabonás falatot kap sok illatfokozóval és adalék anyaggal.


Nézz szét pl Zooplus oldalon,fressnapfban,alpha zooban,ilyesmi ismertebb állateledeleseknél.Náluk fogsz találni olyat ami jó is.

2022. jan. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy megeszi, te is megennél napi fél kiló csokit vagy mekis gyorskaját. Csak hosszútávon lesheted az egészségedet, hogy hova lett.

Mellesleg ÁTLAGOS termetű macska mégis hogy lesz 4 kg?!

A miénk annyi volt, de látványosan nagy növésű. Ha a tiéd nem az, akkor egyszerűen dagadt, nem is kicsit. Amit mondjuk napi 5 csomag Whiskas mellett nem is csodálnék.

Én egyébként nem vagyok ellene, hogy mondjuk heti 2-3 tasak nem olyan szuper minőségű alutasakost is kapjon kvázi nasiként, de mellé rendes minőségű száraztáppal és konzervvel etetek. A macska szája meg sosem lesz Colgate illatú. Tönkreteszi a fogait mellesleg, ha soha semmit nem kell rágnia.

Szárazból ajánlom a Smillát. Zooplusról tudsz rendelni, 4 kg ivartalanítottaknak való pl 3800 Ft durván. Nálunk egy közel 8 kg-os kandúr kb egy hónapig eszi.

Nedvesből meg a Fressnapfban kapható Premiere konzervek is jók vagy szintén Zooplusról az Animonda Carny. Drágábbnak tűnhet, de ne felejtsd el, hogy a konzerv egyrészt laktatóbb, másrészt több napra is el tudod osztani, hűtőben letakarva semmi baja nem lesz.

2022. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Szerintem en elrontottam ezt a macskat, mert nem hajlando semmi mast megenni, hiaba adok neki zuzat/szivet/szaraztapot. Csak sir a tasakosert. Hiaba keverem a szarazzal, kieszi belole ami kell neki a tobbit meg otthagyja. Ha nem kap tasakos kajat akkor karmol egy kis szemetlada tud lenni :(

Szerintem a gyarto beletett valamit ami fuggove tette a macskamat

2022. febr. 1. 19:24
 26/29 A kérdező kommentje:
Amugy nem kover a macska, olyan atlagosnak nez ki
2022. febr. 1. 19:26
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Azert, mert nem vagy kovetkezetes, tudja, hogyha hisztizik, akkor eleri a celjat es megkapja.

Ne etesd ossze-vissza, mert kegyetlenul el fog hizni. Pontosan szamold ki az adagjat, napi max 2, de inkabb 1 alusat kapjon (es ne whiskast!) a szaraz melle, kiegesziteskent meg hetente 2-3x mehet egy kis hus is.

Vagy etetheted csak hussal is, de azt is normalisan kell csinalni, mert fontos, hogy valtozatos legyen.

2022. febr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

[link]

Így néz ki

2022. febr. 1. 19:36
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezeket az olcsó szarokat sajnos telirakják ízfokozóval hogy rászokjon a macska. Csak a profit számít, nem az állat egészsége.
2022. febr. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!