Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elvadult macskák?

Elvadult macskák?

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne.

1., Mekkora élvefogó csapda kell két jól megtermett kandúr befogásához?


2., Mit lehet velük kezdeni?

Nagymamám sajnos meghalt, neki volt ez a két macskája. Nagyon félősek, senki nem mehet a közelükbe mert elfutnak. Mamám se tudta megszelidíteni őket, pedig évekig próbálta. Azért természetesen etette őket, így nem nagyon vadásztak, de jó kis pufók macskák lettek. Tényleg aranyosak, de egyszerűen nagyon vadak. Ha kertes házam lenne még azt mondanám áthozom ide őket, ellesznek az én kertemben is de panelban lakok. Fogalmam sincs mit kezdhetnék velük, hiszen már jó 8-9 évesek szóval ez mar egy berögzült dolog, menhelyről se vinné el őket senki mert vadak is meg már nem is kölykök de még 5-6 évet tuti leéldegélnek.


A család többi részét nem igazán érdekli a sorsuk, hiszen ők idáig eljutottak gondolatban és arra jutottak hogy vagy leadják menhelyre vagy elaltatják őket.


Azért én csak szeretnék valamit tenni velük, hogy ne egy ketrecben éljék le életük hátralévő részét vagy ne egyből elaltassuk őketde fogalmam sincs mit. Első körben mindenképp ivartalanítanám őket ehhez kéne őket befogni (élvefogó csapda)



2022. jan. 8. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, menhelyekre esélytelen beadni őket szerintem, én egy kandúrt szoktattam így magamhoz, sokáig csak ült a kerti lépcsőnkön, és már nyílt az ajtó, hanyatt homlok rohant mindenfelé, nagyon kis betoji volt.

De ahogy elkezdtem neki enni adni, szinte azonnal tudtam babusgatni. Próbáld meg Te is.

Mondjuk a cicák olyanok, hogy nagyon feltalálják magukat, éhen halni fix, hogy nem fognak.

Bejutnak szinte bárhová, ha másképp nem, lenyúlják fifike otthagyott maradékát.

Még szerencse, hogy alapból tartanak az embertől, mert van nem 1 agybeteg, aki árt nekik. :(

2022. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Eleve menhelyet nem találsz amik befogadnak ilyen macskákat. Ha mégis valószínűleg ketrecben lesznek életük végéig.


A leghumánusabb megoldàs tényleg az altatás lenne, akkor legalább nem szenvednek még évekig, mert ha senki nem tudja vállalni a rokonok közül akkor vagy utcára kerülnek vagy menhelyre, egyik se egy jó opció, bar nem tudom ilyen esetben létezik e egyáltalán ilyen

2022. jan. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én városomban vannak mentő szervezetek, akik tudnak segítséget nyújtani legalább a becsapdázásban, aztán atszoktatod őket olyan helyre, ahol tudod őket etetni. Nem garantálom, hogy szelidíthetőek, követek fb-on olyan csapatot, akik befogtak vad macsekokat, nem tudták őket megszelidíteni. Megtartották őket, egyszer örökbe adták őket, de visszakerültek az örökbeadókhoz.
2022. jan. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!