Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Main coon gyerekek mellé?

Main coon gyerekek mellé?

Figyelt kérdés

Szóval.. Szeretnék egy main coon kiscicát. Eddig akiktől érdeklődtem hogy mégis mennyire gyerekbarát, vagy mennyire macerás macska azok mind lebeszéltek ne vegyünk. Mert szerintük veszélyes meg nem gyerekszereto. Nekem minden vágyam már nagyon régóta egy ilyen cica.Benti macska lenne.4 gyerek van (14,9,6,2 évesek) van sok álltunk kint. Nem bántják a gyerekek őket. Tisztelettel gyengéden nyúlnak mindegyikhez.

Véleményt kérnék akinek van hogy merjek vallani vagy hallgassak a véleményekre és ne.



#Maincoon
2021. nov. 8. 12:05
1 2
 11/13 Thunderfairy ***** válasza:
71%
Irtad kérdező hogy mindenféle állat van nálatok beleértve macskát is. Ami van macska az miért nem elég? Nem tök mindegy hogy milyen fajta? Legyenek a cicusaid kinti-benti macskák és kész. Nem kell ide még egy cica. Lehet hogy a mostani macskáid nem is örülnének neki ha hirtelen beállitana egy új macska a családba.
2021. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk egy vörös színű Maine Coon van és nagyon, nagyon nem szereti a gyerekeket. Általában nem egy babusgatható macska, ha kedve van, simogatható, ha kedve van, még ölbe is mászik. De a nyúzást, vagy pl azt, hogy felemeljék, nem tűri.

Viszont nem is egy vadállat. Nem támad meg senkit, ha baja van, morog, és először odacsap a mancsával, de behúzott körmökkel. Ha ebből nem ért valaki, akkor van baj...

Nálunk már nincs gyerek, de van 4 éves unoka, aki meg lett rá tanítva, hogyan kell a macskával bánni, de még ez is kevés, mert a gyerek azért csak gyerek, van, hogy rá kell szólni, hogy most már elég (nemcsak a macskával, bármivel kapcsolatban).

Tehát nemigen hagyjuk egyedül a macskával, és a macskának mindig van "menekülési útvonal". Ha felmegy a felső szintre, vagy a szekrény tetején kialakított fekhelyére, akkor vége minden játéknak, hagyni kell őt.

Szóval szerintem nem lehetetlen a dolog, csak a kisebb gyerekeket nem kellene a macskával felügyelet nélkül hagyni, illetve legyen a macskának több hely is, ahova visszavonulhat, és ami mindenki másnak "tabu": ha ő oda megy, akkor békén kell hagyni, és kész.

2021. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Cintia180 válasza:
Nekem 1,5 éves macskam van lassan 2 eves lesz szinten Maine coon nagyon szereti a lanyomat 6 honapos multkor a kiságyában fekudt a picurral tobb mint 1 eves volt mikor meg szuletett a lanyom mindig nézi a kicsit hogy hogyan etetem ott fekszik mellettem volt amikor agyon leste hogyan pelenkaztatom a gyereket en csak batran tudom ajanlani a tapasztalatot nem tudom hogy mennyi idosen erdemes meg venni mert a mienk fel eves volt amikor terhes lettem valoszinuleg akkor ő mar tudta hogy lesz egy kistesoja es mellette van egy hosszu szőrű csivava kutyank is mindenki imadja a gyerekeket de jobb minel elobb venni 12 hetes kortol hogy meg szokja a gyerekeket mert van olyan macska aki 1 eves volt de a gyerekeket utalta mert egyeduli macska akart lenni a karmolasnal meg meg kell tanitani mi mindig akkor fejeztuk be a jatekot mikor el durvult de le is szokott rola
2023. márc. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!