Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Main coon gyerekek mellé?

Main coon gyerekek mellé?

Figyelt kérdés

Szóval.. Szeretnék egy main coon kiscicát. Eddig akiktől érdeklődtem hogy mégis mennyire gyerekbarát, vagy mennyire macerás macska azok mind lebeszéltek ne vegyünk. Mert szerintük veszélyes meg nem gyerekszereto. Nekem minden vágyam már nagyon régóta egy ilyen cica.Benti macska lenne.4 gyerek van (14,9,6,2 évesek) van sok álltunk kint. Nem bántják a gyerekek őket. Tisztelettel gyengéden nyúlnak mindegyikhez.

Véleményt kérnék akinek van hogy merjek vallani vagy hallgassak a véleményekre és ne.



#Maincoon
2021. nov. 8. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Mi az, hogy veszélyes, meg nem gyerekszerető? Ha megfelelően meg van tanítva a cicának, hogy mit szabad és mit nem, pl játék közben meddig mehet el, akkor nem lesz gond, csak konzekvensnek kell lenni.
2021. nov. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
A gyerekeknek nem új dolog az állat, ahogy értelmeztem, és tudják hogy kell bánni velük (de ha nem tudnák is, nem csak egy állatot kell nevelni és tanítani hanem a gyereket is, és meg lehet neki tanítani), én így nem látom akadályát, pláne ha kiscicaként érkezik, és már mellettük nő fel. Játék közben ha durvul, az elejétől kezdve ott kell hagyni, és meg fogja tanulni, hogy ha durvul ott hagyjátok, én még rá is szoktam fújni (próbálom utánozni ahogy ők csinálják) ezzel macska nyelven próbálom közölni hogy ez nem tetszik nekem. Nálunk a cica így nagyon hamar megtanulta, hogy nem szeretem ha durvul, már csak behúzott karmokkal játszik velünk, sőt, ha felugrik az ölembe se kapaszkodik belém a karmával.
2021. nov. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Erre én is rákérdezem.Azt mondta hogy azért veszélyes mert nagy vadász macska és bármikor ha játszana a gyerek vele megharapja vagy megkarmolja erősebben. Meg nagyra nő és úgy meg erősebb lesz. Nem tudom mire gondolt a válaszoló aki ezt nekem mondta mert én egy szóval se oroszlánt vagy gepardot mondtam. Hanem macskát.

Van sok jószág k kint. Kutya, macska, kecske, tyúk, kakas, birka..... Egyik se vadorzo mert a gyerekekkel együtt nőttek fel. Meg nem vadállatok a gyerekeim, szépen bánnak az állatokkal.

2021. nov. 8. 12:20
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
#3 egy sima házi macska is hajlamos durvulni játék közben, nem a méretétől függ, de ha jelzitek felé hogy ezt ne, kicsi kora óta, akkor nem lesz probléma (#2 vagyok, kipróbálhatjátok a "fújos" módszert). Persze méretéből adódóan a karma is nagyobb, és nagyobb sérülést tud okozni, ha hagyjátok neki hogy ezt tegye. Ha nem hagyjátok, nem fog kárt tenni senkiben, megtanulja, hogy veletek nem karmozik.
2021. nov. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
74%
Ezt echte baromság!!! A fajta neve is azt jelenti h barátságos óriás. BARÁTSÁGOS! Nekünk volt.. míg élek nem felejtem el azt a macskát...ha ettél oda jött és a nagy mancsat rá tette a combodra h "itt vagyok kérek" sose bántott... fürdetést is tűrte... második kanikent érkezett a családba (volt már egy macskank).. nem civakodott azzal se... a kis fiam igen pici volt még akkor úgy játszott vele ahogy akart... cserébe rajtam aludt mindig... a feje az enyémen a farka meg a térdeimnél .. igazi jó barát volt.. csak ajánlani tudom
2021. nov. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

Látva, hogy mennyit tudsz a macskákról, én nem ajánlanék semmiféle macskát.

Nagy eséllyel akkor fogja megharapni, karmolni a gyereket, ha a gyerek bántja, zaklatja az állatot. Akkor pedig mindegy, hogy main coon, házi cirmos vagy akármi. Akkor már az egyéni temperamentumtól függ, de "legjobb" esetben is szét fogjátok stresszelni a macskát, ami hosszútávon egészségkárosító hatású rá nézve.

Szóval azt gondold át, hogy a gyerekeid meg vannak-e nevelve rendesen, hogy értsék, hogy a macskát nem cibáljuk, nem zaklatjuk, ha nem akarja a simogatást, békén hagyjuk. Ha nem vagy biztos benne, ne vegyél macskát.

2021. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Csak akkor veszélyes, ha nincs megtanítva az ilyenekre, kvázi vadmacska, mint a kinti kóbor elvadult jószágok. De akkor fajtától függetlenül.
2021. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De viszont ajánlanám 1-2 válaszolnak fussanak neki az olvasásnak mégegyszer. Köszönöm. Értő olvasás 2.osztaly.
2021. nov. 8. 12:46
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Csak akkor vállalj ilyen fajtát, ha felelősen fogod tudni tartani (máshogy nem is adnak tenyésztők macskát). Mit jelent ez: benti tartás (nyílászárókat egy normális tenyésztő leellenőriz, szóval legyen macskabiztos háló stb), minőségi táp (mivel nagytestű, így a táp is neki való kell hogy legyen és jó minőségű (ami nem pár Ft/kg)), éves oltás, ivartalanítás és szerződésben előírt uh és egyéb vizsgálatok kötelezettsége (sajnos fajtabetegség a szívelégtelenség/szívproblémák - pontosan nem tudom, csak azt, hogy kötelező vizsgáltatni lehet évente, amik plusz költségek).

Szintén mérete miatt a macskabútor, kaparó, játékok, hordozó stb extra méret kell mindenből, ami szintén költségesebb.

Ha ezeket el tudod vállalni, akkor a macska ára már nem jelent túl nagy gondot (150ezertől a határ a csillagos ég - ez alatt nem tenyésztő és szaporítást nem szabad támogatni egy forinttal sem!).

Ezek után az lesz a legkisebb problémád, hogy a gyerekekkel vadul játszik e majd :).

2021. nov. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

Erre vágysz, vedd meg. Nekem normál házimacskám van, alaptermészete, hogy nem bújós. Pár napja komolyan megkarmolt, de az én hibám volt, mert nem akartam letenni, amikor ő akarta.

Ha jól akarsz választani, akkor ne 8-10 hetes macskát vigyél haza, akinek még nincs kialakult személyisége. Minél később, annál jobb! Valószínűleg drágább lesz, mert a szaporítók kiesnek.

2021. nov. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!