Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van 5gazdátlan cica,akit...

Van 5gazdátlan cica,akit etetek Baján.Nincs hova elvitessem õket,környékbeli menhelyek mind telve vannak.Albérletbe nem vihetem õket.Hirdetem õket,senkit nem érdekli.Van ötletetek,hova vitethetném õket jó helyre?

Figyelt kérdés
Egy telephelyen vannak,ahol nincs fedelük,alig etetik õket.Meleg hely kellene télen neki,és ahol etetnék.A cicák szépek,elevenek,egészségesek.1,5évesek-6hónaposak vegyesen.Ha valakit érdekel,vagy bármi ötlete van,javaslata,idevárok választ,vagy üzenetet.Ha használható,akkor több elérhetõsěget adok.

2021. okt. 9. 14:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ja,és a Facebookon is 20-30õrõkbefogadó csoportban is már hirdettem õket,jó képekkel,érdeklõdés szinte 0.Helyben sem kell senkinek.

Nincs már ötletem.Sajnálom õket hidegben magukra hagyni õket.

2021. okt. 9. 15:01
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Ez a baj a macskákkal. Ha elkezded etetni, azok elkezdenek szaporodni. Minél több a kóbor, annál nagyobb lesz a szaporulat és annál több madarat és védett állatot ölnek meg.

A macska csúcsragadozó az állatok között, nem szorul rá az etetésre és a meleg szobára. Ha kicsit nagyobbak lennének, emberre is vadásznának.

2021. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Ne etesd őket ha nem vagy hajlandó ivartalaníttatni is, különben éveken belül lesz 50 macskád, és majd 5 helyett 50 döglik éhen.
2021. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó! Akkor is szaporodnak ezek, ha nem etetik, kb, ameddig menni bír!


Pont azért akar tenni értük, hogy jobb sorsuk legyen! Ő legalább ennyit tesz értük.... Alapítvány stb. nincs, aki segítene, akár ideiglenes befogadóval? Itt Zalaegerszegen van több is... Próbáltam nálatok is keresni, de azt írták, nem vesznek át cicát!


Esetleg, ha kiplakátolnád őket itt-ott? Sajnos tudom, nehéz. Meg, hogy albérletbe se nagyon lehet vinni :(

2021. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%
Mivel kártevő, a többi állatra ökológiai csapás és betegségeket hordoz, nem több egy egérnél vagy patkánynál. Az ausztrálok megpróbálták visszafogni a számukat minden lehetséges módszerrel, nem lehet. A sok marha meg eteti és szaporítja őket, aztán rí, hogy tömegével pusztulnak, miután kiirtják a helyi élővilágot. Az ilyen macskaetetők miatt ilyen szar a helyzet, utána azok miatt, akik nem ivartalanítanak és 10 macskát tartanak.
2021. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó! Te normális vagy? Ismerem az Ausztrál helyzetet, megmérgeztek, kiirtattak több millió macskát, az ivartalanítás helyett...


Mit vársz? Ölje meg ezt a nyomorult 5 macskát, ahelyett, hogy segíteni próbálna rajtuk?

2021. okt. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csoport Facebookon, Debreceni àllatbaràtok ès segítők. Ott próbàltad? Az orszàg minden rèszèről vannak a csoportban, rakd ki oda is. Esetleg Hariel alapítvàny? Mancsod? Ha ezeket esetleg még nem próbàltad
2021. okt. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Ausztráliában azért csinálták azt amit, mert túlszaporodtak a macskák és veszélyt jelentettek az ökoszisztémára. Ezt a vadakkal is csinálják az erdőkben, hogy fennmaradjon az egyensúly. Itthon még nincs ennyire túlszaporulat, így tömeges irtást sem kell rendezni. Sok kismacska nem él túl eleve, sokat kutyák vadásznak le, elütni is elég sokat szoktak, egymást is el szokták gyepálni.


Kérdésre: Próbáld meg hirdetni a környéken hátha valaki be tud fogadni egyet-egyet. Keress meg távolabbi menhelyeket, alapítványokat ha a szállításukat megoldják, vagy te meg tudod oldani.

2021. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
5 ha problémád van a tulszaporodott, kártékony fajokkal, miért nem magaddal kezded?
2021. okt. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
7 a macskát az ember domesztikálta, bele avatkozott a természet rendjébe, te meg itt bömbölsz... Valahol itt kezdődik az agybaj
2021. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!