Csak nekem tűnt fel, hogy az oltott állatoknak sokkal gyengébb az immunrendszere és betegesebbek?
A családban több macska pusztult el macskanáthában vagy a szövődményeiben.
Egy egyszerű oltás és észre sem vettük volna, hogy atmegy rajta. Szerintem nem érdemes tagadni az oltasok hatasossagat.
Én is tapasztaltam ezeket de nem tenyésztőnél hanem állatokon. Olyan ritka betegségek jelentek most érdekes módon meg, amik ezek előtt szinte 1 az 100 ezerből kb, vagy egyáltalán nem volt jelen. Valamennyit biztos hogy gyengít az immunrendszerén, plusz más is lehet a háttérben, mert az állatok sosem voltak ilyen gyengék, allergiások, epilepsziások, ezeket mind az emberek tették velük.
A másik, tudom sokaknak nem fog tetszeni, de manapság csak a pénzről szól minden és bizony az állattartásra egy külön üzletágat is felhúztak.
Evek ota fenntallo problema, hogy a perzsak tul vannak tenyesztve, rengeteg a szaporito.
Legtobbszor a vesejukkel van baj, ennek semmi koze a kotelezo oltasaikhoz, es akkor is bajuk lenne ha nem kapnak meg.
Koszonjuk szepen a szaporitoknak...
Had ne mondjam, volt olyan honap hogy egy atlag ember havi fizetesenek a 2x eset vitte el a gyogyszer, mutet, kezeles ara. Pedig nem olcson vettuk, azt hittuk rendes tenyesztotol, de kiderult szapitol volt. Sajnos igy is csak 5 evet volt velunk. Egy igazi kincs volt es nem sajnalom a penzt amit ra koltottunk de borzasztoan merges vagyok hogy a szaporitok miatt idaig fajult a helyzet es csak ilyen keves evet lehetett velem.
Oké oké megint megy a szezon meg a fazon kevergetése.
Mi is a védőoltás? Az oltás nem gyógyszer, vegyszer, vagy valami csodalötty. Abban vagy elölt (értsd fertőzésképtelen) vírusok, netalán bacik vannak, vagy olyan mRNS, ami bizonyos vírusrészek (csak részek!) előállításáért felelős.
Hogyan működik? Az oltásban megtalálható vírusrészeket (vagy sejtjeink által legyártott vírusrészek, ha mRNS vakcináról van szó) a saját immunrendszerünk felismeri, mint minden más idegen szervezetet, megkezdi bemutatását és az ellene hatásos ellenanyagtermelést.
Nyilván ezek nem fognak megbetegedést okozni, maximum egy gyenge immunreakciót, de mivel az immunrendszer már harcolt e kórokozó ellen, így ha élesben újra találkozik vele, akkor nem akkor fog ott tötymörögni, hogy úristen most milyen ellanyagot termeljen, A nem műküdik, B sem... Ez idő, és ha erre nincs idő, akkor győzik le a szervezetet a kórokozók.
Ehelyett, oltott állat esetében, ha jön élesben a vírus, az immunrendszer csak leemeli a polcról a nehézfegyverzetét és gyorsan, egyszerűen elejét veszi bármiféle problémának.
Az oltások az immunrendszer természetes működési elvén alapszanak. Érdemes elolvasni az oltás ötletének "feltalálását", az orvos ugyanis a saját 1 éves fián tesztelte elméletét. Szerintem biztos volt a dolgában. (Meg amúgy is érdekes sztori :) )
"Csak nekem tűnt fel?" "Ismerősöm is mesélte" - ez anekdotikus érvelés. Ha a védőoltások hatásosságával akarsz vitatkozni, amelyet úgy közel 150-200 éve kutatnak, tesztelnek hivatalosan és orvostudományt végzett szakemberek, akkor ennél erősebb érvekre, kutatási eredményekre lenne szükséged, mintsemhogy a Mari néni mesélte.
"Betegesek" - na és ez mit jelent? Rossz emésztés, gyenge növekedés, taknyosság, gyenge fogak? Mert mind-mind nagyon különböző kórkép és ennek megfelelően számtalan tényező okozhatja. Tenyésztett állatok esetében azonban mindig elsősorban a vérvonalat kell vizsgálni. Többen írták előttem a beltenyészetet, nagyon helyesen.
Az egy kicsit bonyolultabb, hogy miért is lesz attól gyengébb és betegesebb az állat, de talán nem nehéz megérteni, hogy az egyre hasonlóbb genetikával rendelkező állatok kereszteződésekor az amúgy eltűnő, vagy hatását ki nem fejtő recesszív, rendellenességet okozó gének összegyűlnek, fennmaradnak és kifejtik hatásukat. Lásd Habsburg uralkodóház.
"Amikor elhordtak az utcában meghirdetett oltasokra járvány miatt a kutyakat macskakat , sorba hullottak "
Tudtommal régen ilyenkor csak a veszettség elleni oltást kapták meg az állatok. Az összehordás során az egyedül, más állatokkal soha nem találkozó állatok tömörültek össze. Így ha valamelyik hordozta mondjuk a parvot, vagy a babéziát, simán átadhatta társainak. Az végezhetett velük, nem az oltás.
Végszóként említésre került, hogy sok kutya epilepsziás, allergiás, miegymás -> ezért megint csak a nem kellően felügyelt vérvonalakat lehet okolni. Oltatlan kutya is szenvedhet olyan betegségektől, amelyeket az oltásra fogtok. Nincs összefüggés, de még korreláció sem.
Érdemes lenne újra fellapozni a bioszkönyveket, sokat segítene az orvoslás, állatorvoslás megértésén.
Ja és még két dolog:
- Nem az 5.000-os oltásokkal keresik magukat degeszre az orvosok. Ha ez lenne a cél, akkor nem oltanának, hiszen egy betegség kikezelése (már ha lehet) sokkal költségesebb, mint egy évi egyszeri oltás)
- a "semmi bajuk nem volt" például nem mondható el a heti két kiskutyáról, akit a parvo elleni küzdelmük után fekete zacskóban kell kiadni egy rendelőből
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!