Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen táppal etetsz? Rossz...

Milyen táppal etetsz? Rossz gazdi vagyok, ha nem veszem meg a 2-3ezreset csak a közepeset?

Figyelt kérdés

Eddig azt vettem, Carnilove, Real Nature Wilderness, Brit Care, Purizon, Applaws. De mindig csak fintorogva eszegették. A szomszédom közepeset vesz, Smilla, One, FitActive, Cat Chow, Brit Premium. És adott nekünk kóstolókat és azt meg nagyon ették. Arra gondoltam, biztos, mert új nekik, de én is vettem és 3 fajtát vetésforgóban esznek már fél éve és imádják.

Miért van ez? Hagyjam rájuk? Rossz gazdi vagyok, ha nem a legjobbat kapják? Én a legjobbat szeretném nekik, utcán találtam őket és mindent szeretnék nekik megadni.


2021. aug. 22. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

A mieink az aldis tápot eszik. Öten vannak, panasz nincs.

Ja, meg a maradékot. Leves, grízgaluska, ilyenek.

2021. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem mindig a legdrágább a legjobb.Megnézed mit veszel nekik,és ez a lényeg.Ezek mind jó márkák.:)
2021. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom én pl a Real Nautre száraz tápot 3000 Ft-ért vettem az 1 kg-ot. Szóval veszel te annyiért kaját szerintem.


Amúgy nem az ár a lényeg, az összetevők, ezek elég jó eledelek. Egészségesek, nincs semmi gond. Az látszik a bundájukon, állapotukon ha valami tápanyag hiány lenne.


Jó gazdi vagy, törődsz velük! ( Gondolom a macskáid nem kérik el az egyes bevásárlások utáni számlát, hogy ez olcsó kaja volt-e :D )

2021. aug. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Hagyd rájuk, ha nincs tőle egészségügyi gond, azt vedd nekik amit szeretnek.
2021. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

A középkategóriás tápok szinte mind jobbak ár-érték arányban, mint a felsőkategóriások. Amiket felsoroltál, egyáltalán nem rosszak.


Én nagyobb káromlást művelek, a puccos Purizont keverem az alsóközép Sanabelle-lel, mert abból van fogakra való. :D


Nálam pl a Purizon a lélektani határ, 2000 Ft/kg felett nem vennék nekik. Próbaképpen kaptak már puccosabbat, Edent, ami még a legnagyobb kiszerelésben is 3500 felett van (én drágábban vettem), semmivel nem ették jóízűbben, a végén bekevertem az itthon lévőkkel, hogy elfogyjon...

2021. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

Nem vagy rossz gazdi csak emiatt. A kutyusok, cicák arra vannak, hogy az embernek örömöt szerezzenek, kedvtelésből tartott kis kedvencek.

A szegény, nyomorgó embernek is lehet kutyája. Egy kisméretű, aki keveset eszik. Nem elítélendő, ha bárki is szeretne kutyust maga mellett, még akkor sem, ha nem tud neki minőségi ennivalót venni. Ilyenkor csak az az elítélendő, ha valaki közepes vagy nagy kutyát tart, vagy több, mint egy kutyát.

2021. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Túl van hype-olva ez az etetés téma. A mi macskánk vagy házi kosztot kap, vagy a legolcsóbb dobozos kaját. Száraz tápot még sosem evett. Köszöni szépen, jól van. Idén lesz 16 éves. Most már nem az az izgága típus, sokkal többet van bent a lakásban, ezen kívül nem változott semmi. Ez ugyan az a kategória, mint az emberek étkezése. Sokan hangoztatják a kiegyensúlyozott, változatos táplálkozás fontosságát. Ami biztos fontos, biztos szüksége is van rá az emberek 5%-nak. A többi 95% majdnem hogy mindegy, hogy mit eszik, ha a szervezet nem utasítja vissza. Nekem a nagyapámat vitték el egy kis munkára 1945-ben és ha jól emlékszem akkor 49-ben jött haza. Onnanstól kezdve nem volt hajlandó semmi mást megenni, csak kenyeret. Vizet és mustot ivott, semmi mást. 2002-ben halt meg, 87 évesen, mert elütötte egy autó. Makk egészséges volt, pedig 50 évig élt kenyéren. Ennyit számít az, ha valakinek jól működő szervezete van. Állatoknál ugyan ez van.
2021. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

Ha ennyit engedhetsz meg magadnak, akkor nem para, ez van…


Viszont én az egyik legdrágább táppal etetek, N&D, quinoás, gabona mentes változat.

Azért ezzel mert ezt nem hányja ki a macska…

Ha jól tudom, akkor ez a legdrágább táp.

És bár összetevőkre sem rossz, de például egy Orijen jobb és még olcsóbb az is, sokkal.

Viszont azt meg nem emészti jól…


Mindenesetre, ez a táp 7000 forint / kg. és én nem keresek sokat, de még így sem vág a földhöz.


Mármint egyszer megveszem 10,500 forintért az 1.5 kilót (nagyobb kiszerelés nincs) és egy egész hónapra meg van a macska kajája.


Szerintem ez havi szinten még így sem olyan extrém sok egy háziállatra.

2021. aug. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem vagy ettől rossz gazdi. Nem a legolcsóbb silány sz.rt adod neki, már odafigyelsz az étkezésére. Nem csak akkor vagy jó, ha 4000/kilóért veszel kaját.


Én a cicussal Brit Care-el indítottam, az bejött neki 4000/2kg volt. Aztán tesómtól halomszám kaptam a prémium tápokat kb 2x ilyen drágán mert az ő macskái csak fintorogtak rá. Még valami bivalyos szuperextra témát is kaptunk, de se a prémiumot se ezt a bivalyost nem ette meg. Inkàbb napokig sztrájkolt de egy falatot se tolt le. Kaptunk Premiere extramenő kaját (gőzöm sincs milyet) azt meg meg ette de 3x annyi ajándék volt az alomban…


Aztán a Brit beszerzése egyre nehezebb lett, illetve azt figyeltem meg, h nagyon keményet kakil tőle és véres leaz a feneke miatta.

Ezért cseréltünk IAMS-ra, azért meg van veszve. Vagy 3-4 ízt próbáltunk, és mind bejött neki. Sokkal puhább és kisebb is, nagyon szereti. 4000/3kg. Tápértékekben Brit kb.


Szép a bundája, nincs teli az alomtálca, elégedett a cicus…

2021. aug. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Az olcsók tele vannak cukorral és ízfokozóval, azért eszik jobban.. én Purizont veszek, az még nem olyan drága és húsból van
2021. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!