Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert nem eszik?

Miert nem eszik?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos benti nőstény cicáról van szó

Semmit nem akar enni, csak a laktózmentes tej az amit nagynehezen megiszik

Néha iszik vizet, és ennyi

Most jött egy hete, viszont a helyet már megszokta, almot használja

Elvileg eddig szalámit megette, ott ahol ez előtt volt, de itt semmit

Próbáltam alutasakost, konzervest,pépesítettet, parízert, szalámit, másféle felvágottat

(A húsmennyiségre figyelek a másik macskámnál is, azzal nincs gond)

Száraz tápból nyammogott összesen 5 darabot az elmúlt 2 3 napban

És kicsit nyalogatta a konzervest

Mit adjak neki, mit csináljak?


2021. júl. 16. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Voltatok dokinál?
2021. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Lehet csak a meleg + az idegen hely. Ilyenkor kevésbé esznek a macskak amugy is.
2021. júl. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Vizsgáltasd meg egy orvossal. Ennyire azért nem szoktak étvágytalanok lenni.
2021. júl. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem, ez nem a meleg, egy hete nem eszik! Allatorvoshoz kene vinni, bar alap lenne egyebkent is, ha most fogadtad be, ki tudja milyen korulmenyek kozott elt eddig.

Szalamit, parizsit ilyesmiket azert a jovoben hanyagold, ha lehet.

2021. júl. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudod neki ugyanazt adni, amit az előző helyen kapott? Később persze át lehet szoktatni, de ennyi új dolog mellett nem kelljen még ezzel is hadilábon állnia.

Viszont az egy hét miatt meg egyébként is illene felkeresni egy orvost vele.

2021. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk a parizer, felvágott, szalámi, sőt még az alutasakos se jó neki. Az első három fölöslegesen fűszeres, hús nem sok van benne, míg az alutasakosban simán alig van hús... Volt olyan macskám amelyik csak az alutasakosat volt hajlandó megenni- hiánybetegségekkel küzdött, csúnya volt a bundája állandó jelleggel- az állatorvost meg haverként üdvözölte, annyit jártunk hozzá.


Egyelőre hagyd neki a tejet, próbálkozz főtt tojással, főtt hússal, túróval ha nem eszi a szárazat. Fogai rendben vannak, nem fogzik hogy ennyire nem akar enni? Mert korban ott van amikor elkezdődik a fogváltás. Végső esetben a Calo-Pet életet menthet ha nagyon nem akar enni.

2021. júl. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Ezen a ponton szerintem semmi mast nem kene tanacsolni a kerdezonek az allatorvoson kivul. El fog pusztulni, ha tovabb vartok, de maradando majkarosodast mar lehet, hogy osszeszedett. A macskak maja nagyon erzekeny.
2021. júl. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

Mi is a héten hoztuk el a 2. cicánkat. Aznapra, amikor mentünk érte, foglaltam időpontot az állatorvosunknál állapotfelmérésre, fiv/felv tesztre, oltásra. Az ideiglenes gazdit megkértem, mondja el, eddig mit evett és milyen időpontokban, milyen almot használnak, kapott-e spot-ont, ha igen, mikor, stb.


Megrendeltem neki azokat a kajákat, amiket ott evett, meg azokat is, amikre szeretnék átállni vele. Amíg fel nem engedett, teljesen azokat a körülményeket biztosítottam neki, amik voltak: azt az almot töltöttem a wc-be, azt a szárazat szórtam ki, azt a nedveset adagoltam azokban az időpontokban, amiket eddig használt és fogyasztott. 4 nap után kezdtem a szárazat keverni neki, egyelőre rendben van a kaki, így növelem az új fajta arányát. Ha átállt, leváltjuk a nedveset is szépen lassan.


Nyilván egyszerűbb és olcsóbb lenne csak simogatni és etetni azzal, amivel én akarom, de neki így sokkal könnyebb megszokni az új helyét.

2021. júl. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ahol eddig volt, ott jó minőségű felvagottat kapott.

Próbáltam mindent, most vettem neki alus juniort

A husmennyiseggel/adalekanyaggal stb nincs gond a tápoknál amiket próbáltam. Másik macskám is min. 40-60% húsos alus kaját adok, figyelek tapanyagokra stb.

Ami fura, hogy a kicsit nem érdekli se a hentestől hozott hús, se a juni nedves tápok. Most csak a szárazat eszi meg, amit nem értek. És abból is felnőtt cicáknak valót. A semminél ez is jobb. Meg ahogy látom elég sokat iszik, aminek örülök. A kedve jó, fogai egyátalán nem fájnak, rendszeresen almozik. Szóval talán ez rendben van. Most akkor adok neki száraz junit, ha ennyire azt akar enni🤷🏻‍♀️

2021. júl. 21. 11:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Macskának nem való semmilyen minőségű, embereknek szánt felvágott. Ezt sajnos az előző gazdái igencsak elcseszték, rászoktatták. Így persze, hogy nem kell a neki való kaja. Sajnos csak annyit tudok mondani, hogy türelem, már elkezdte enni legalább a szárazat.
2021. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!