Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi alapján döntik el vidéken,...

Mi alapján döntik el vidéken, hogy melyik cicát hagyják meg?

Figyelt kérdés
2021. júl. 7. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre nem tudom, hogy milyen választ vársz.


Mindenki a saját gondolatai alapján dönti el.

Vagy nem tudom, hogy mire gondolhatsz.


De megnyugtatlak, attól hogy vidékiek vagyunk nincsenek erre sámánok, boszorkányság, druida és semmi hasonló ezoterikus dolog, ami eldönti ezeket.

Itt sok a kóbor macska, minden vidéken. Aztán nem szeretik gyarapítani ezt.

2021. júl. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk, halnak a macskák.

Kiszelektálódnak maguktól.

2021. júl. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Remélhetőleg egyre kevesebb lesz olyan, aki agyoncsapj a kismacskát... Amúgy nem (kandúr), illetve azín alapján, meg talán méret, ja és őszi almot sem szoktak hagyni... De mondom, ez már ritka, vagy remélem... Már lehetne tenni ellene.
2021. júl. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken? Budapesten, kertvárosi részen nem rég voltak kint 2 házzal lejjebb a rendőrök, mert az idióta barom agyoncsapta a kiskutyákat és a szomszéd kihívta rá a rendőröket.


Azóta nemigen jön ki az utcára sem, mert minden lakótól kapott 1-2 kedves megjegyzést és lemondott a kutyájáról is.

2021. júl. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában az alapján dönti el az ilyen ember (mert nem a vidékkel kapcsolódik össze, csak ugye az országban Budapesten kívül minden vidék, és hát nézzük meg mennyivel nagyobb az ország a városnál), hogy színben, nemben melyik tetszik neki, vagy ha valakinek kell kismacska melyiket választja.


Én is vidéki vagyok, és még a bogarakat is csak akkor csapom le, ha nagyon muszáj. Persze elismerem, hogy nem vagyok vegetáriánus, de saját kézzel állatot nem szeretek bántani bántok.


Amúgy ahogy írtam ez országos probléma, nem csak a vidékre koncentrálódik. Budapesten is van olyan, aki agyonveri, láncon tartja a kutyáit, a macskákat kinyírják, elütik az autók, lemérgezik őket, a paneldzsungelben meg bezárják a néhány négyzetméteres lakásba, szobakennelbe, stb.

Ahogyan az elején zárójelben már leírtam, csak azért tűnik úgy hogy vidéken több ilyen van, mert maga a terület jóval nagyobb, és több ember lakik Budapesten kívül, mint Budapesten. Ettől függetlenül arányaiban ugyanolyan probléma, csak ha hasamra ütök, és azt mondom, hogy az emberek 10%-a öli meg az újszülött macskáit, akkor ez a Budapesten a (wikipédia szerinti) 1 752 286 lakosból (kerekítve) 175 229 ember, míg vidéken (ha mondjuk az ország lakosainak száma kb. 10 000 000 fő, ebből levonjuk Budapest lakosságát) kb. 8 247 714 emberből (szintén kerekítve) 824 772 fő fogja legyilkolni a macskákat.


Most a hasamra ütöttem, természetesen valószínűleg nem ez az arány, de így is szépen mutatja.

Ha a magyar lakosság 10%-a gyilkolja le az újszülött macskáit, akkor ez Budapesten kb. 175 229 fő, míg vidéken kb. 824 772. Ugye mennyivel nagyobbnak tűnik? Pedig ugyanakkora az arány, csak vidéken jóval több ember él, mivel jelentősen nagyobb a terület.

2021. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk pl. a padlás nem zárható tökéletesen, és egy kis ablak amúgy is nyitva szokott lenni a szellőzés miatt.

Be is járnak a környék macskái. Egyrészt szeretnek felfedezni, másrészt sok macska menekül a gazdi ölelő karjaitól. (főleg ha van gyerek.)

Jönnek, mennek. Kinti macska ott jár, ahol akar, nem zavarja a telekhatár.

Na, ezt a nyugodt zugot, a padlást gyakran választják fialásra.

Nekunk macera, mert persze a gazdája nem kér belőle, nem jön érte.

Ha szerencsénk van, egy idő után hazaviszi a kölköket,néha megtaláljuk mi magunk, de sokszor hamarabb jön a Pavro, meg a többi, és mi a szagot követve kutatjuk az oszló tetemeket.

Szóval természetes szelekció.

Sajnos.

2021. júl. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!