Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fogja viselni az eddig...

Hogyan fogja viselni az eddig csak benti 1 éves cicánk, hogy innentől kinti-benti lesz?

Figyelt kérdés
Sajnos eléggé felborult az életünk és nem tudjuk megoldani, hogy csak benti legyen.
2021. júl. 6. 21:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Kijárós macska fogyóeszköz. Egyszercsak nem jön majd vissza, és akkor lesz sírás. Elkószál, elkapja egy kutya, elüti egy autó, megeszik egy mérgezett egeret, madarat stb.
2021. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Imádni fogja
2021. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
35%
Nehezen fogja a lényeg hogy fokozatosan legyen nagyon fontos
2021. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
1-es én is ettől félek, de nem tudok mit tenni.
2021. júl. 6. 22:05
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Ha kinti-benti lenne, akkor nem értem, miért nem lehet csak benti? Ebben így semmi logika sincs.
2021. júl. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy nagyon tetszik majd neki, de az biztos, hogy veszélyes. Az én cicáim tavasztól őszig a hétvégi házunkban voltak velünk. Szerencsénk volt velük, mert nem mászkàltak el, a mi területünkön belül maradtak. Sajnos ez nem minden macskáról mondható el, a szomszéd két cicája összevissza csámborog.
2021. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha 3-4 macska lenne benti akkor talán érthető, de egy macska kinél zavar vizet? Ezt abból kiindulva kérdezem hogy amíg 1 macskánk volt, fel kellett kutatni hogy hova bújt, addig nem is indultunk el dolgozni, meg úgy sehova, nehogy bezárva valahova gond legyen.

Ha kiengeditek innentől szerintem már nem érdemes ragaszkodnotok hozzá, mert előfordulhat hogy várjátok majd és soha nem megy vissza egyéb okokból, amiben a gazda felelőssége is megkérdőjelezhető.


Bőven sebességhatár alatt autózva 50-60 között átszaladt előttem egy macska úgy pár méterre, és ha nem vagyok biztos benne hogy 2 méteren belül visszaszalad valamiért előttem, akkor kivasaltam volna, ezért már csak gurulásra fékeztem a kocsit amikor átért előttem, és ez csak egy példány, nagy forgalmú úton meg túl sem élik.

Róka támadást még a veteránnak mondható agresszív macskák sem élnek túl, mert ott már életre megy a harc, utcán élő macskák közül egy 6-7 éves példány bírta a legtovább, szép erős állat volt, de ez nem biztosít biztonságos életet számára.

2021. júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az anyósomat magunkhoz kellett venni, mert elég komoly problémák vannak nála. Képtelen elfogadni, hogy nem mehet ki a macska, ezért mindig kiengedi. A macskahálót már majdnem minden ablakból kitépte. Ő ugyan nem jut ki, mert rács is van az ablakokon, de a macska simán. A múltkor a tetőablakon engedte ki és kizárta. A baj csak az, hogy a tetőről nem tud lejutni, anyósom meg elfelejtette, hogy hova tette a macskát. Azt mondta a szomszéd vitte magával...
2021. júl. 6. 22:26
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem inkább az anyósodat kéne kitenni. :D

A ti házatok, ti macskátok. Mégis mi jogon szabja meg, hogy a ti házatokban a ti macskátok hol lakik?

2021. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Anyósod vagy menjen otthonba ha nem tud alkalmazkodni, vagy ajándékozd el a macskát valaki olyannak, aki megfelelő körülményeket tud neki biztosítani.

Mivel ő bentiként élt, nem alakult ki benne a rutin, nincs felkészülve arra hogy milyen kemény világ van kint, és mennyi veszély leselkedik rá. Teljesen máshogy szocializálódott mint egy szélnek eresztett macska.

2021. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!