Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez mennyibe kerülne összesen?

Ez mennyibe kerülne összesen?

Figyelt kérdés

Találtam egy legyengült cicát

Meg szeretném menteni

Megkajált meg ivott is hálistennek

(Kicsit már jobban van)


El akarom vinni orvoshoz


Mennyibe kerülnek az oltások? A vizsgálat, tesztek, kiskönyv, chip, bolha-kullancs irtó csepegtetés és a féreg irtás?


2021. jún. 23. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Az ország melyik részén? Nálunk (Fejér m) ez kb. elsőre 50-60e lenne.
2021. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Sok. 50-100.
2021. jún. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Rohadtul nem mindegy, hogy van-e valami baja szegénynek. Elsőre minimum 50ezret mondanék, de ha valami miatt kezeltetni kell, akkor ennek a többszöröse.

Mindenesetre köszönöm a cica nevében is, hogy segítesz neki! <3

2021. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Vannak alapítványok, egyesületek, akik ilyenkor segítenek. Facebookon szoktak ilyen esetben segíteni adományok gyűjtésében. Ha nincs semmi baja, 15-20nál nem lehet több egy alap vizsgálat, oltás, féreg hajtás. A chip szerintem most kevésbé prio
2021. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Jó ember vagy, sok szép évet nektek a cicával :)


Nekem tapasztalatom is van ilyesmivel, kettő legyengült, csontsovány cicát fogadtam be az utcáról még tavaly. Kezdetben úgy gondoltam, felhízlalom őket a számukra ideális súlyra, ivatalaníttatom és beoltatom őket, aztán majd szépen élhetik a szobacicák "rendkívül stresszes" életét. :)

Nos, ketten együtt mostmár több mint 200 ezernél tartanak az állatorvosi költségekben. Kiderült, hogy az egyikük süket, a másikuknak meg nincsenek fogai. Mindkettőnek fülpolipja volt, amit megműteni fejenként 80 ezer forintba került Szombathelyen. A süketnek közben kiderült, hogy retinaleválása van, ezt is vizsgáltattuk, még néhány 10 ezres ugrott (és ezzel idén még lesz dolgunk). Közben még volt a képletben tályog, allergiás reakció, fülatka és meglehet, hogy kihagytam valamit.

Bár egyetlen fillért sem sajnálok rájuk, mégis azt mondom, hogy ha legközelebb kóbor állattal találkozom, biztosan segítséget kérek egy helyi állatvédő szervezettől, ha nem is elhelyezésben (bár jelenleg több állatot nem tudok befogadni), de anyagiakban mindenképp.


Egyébként rendkívül hálásak, az ember nem is gondolná, hogy egy macska, ami a köztudatban önző állatként van számontartva, ennyire szeretheti a gazdáját.

2021. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Elsőre egy vizsgálat pár ezer, attól függően,hogy merre élsz.

Ha nem kell kezelni,akkor kaja.

Pénztárcától függően pár ezer Ft havonta.

Spot on bolha, kullancs elleni cucc kb 1500-tól,ezt viszonylag gyakran kell ismételni

Egy jó nyakörv (foresto) kb 7000

Oltás 5000 körül, ivartalanítás 5000-től a csillagos attól is függ fiú, lány..

Ha nincs komolyabb baja,akkor azért nem kell egyszerre mindent.

De ezek fontosak szerintem.

Ja,és ha benti,akkor egy fedeles wc(kb 5000től),alom, párszáztól párezer.

2021. jún. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Minden megvan amire itthon szüksége van

Mert örökbe fogadtam pont egy cicát

Pont egy társat kerestem mellé :) így a plusz alomtálca is megvan neki

Csak az állatorvosi költségek elég húzósak szoktak lenni

De megéri


Már játszana szegény de még nagyon gyenge


Köszönöm szépen a segítséget!

2021. jún. 23. 11:10
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Oltás előtt nem ártana tesztelni hogy beteg-e
2021. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!