Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha nem tudtam ma elvinni,...

Ha nem tudtam ma elvinni, csak holnap délután?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy nőstény cicust. Kiderült, vemhes. Voltunk orvosnál, de azt mondta nagyok már a picik, meg kell, hogy szülessenek.

Tegnap jött az első pindúr. Viszont a többi nem született még meg. El akartam vinni ügyeletre (0-24), de mikor felhívtam szinte nekem támadt, hogy mit képzelek én, miért most hívom őket, meg, hogy majd kapok időpontot. Mikor jeleztem, hogy egész napos azonnali ellátást ígér a honlapjuk, elküldött a francba. Aztán mondta, ez műtét úgyhogy várjam ki a sorom.


A RENDES állatorvosunk szerint először injekcióval kell megpróbálni elindítani az ellést. Viszont ő csak holnap délután rendel. Akkor vihetem. Addig kellene várnom, csak nagyon ideges vagyok. A cica amúgy jól van. Eszik-iszik, mozog. Mintha semmi gond sem lenne.


2021. ápr. 25. 16:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

Reméljük minden rendben lesz! A kiscica hogy van? Őt gondozza rendesen?

Szerencsére szívós állatok, jooooo sokmindent kibírnak, gondolj erre, holnap meg kiderül mi a helyzet.

2021. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A cicák többnyire szépen ellenzék egyedül.

Fájásai vannak azóta? Erőlkődik, nyom?

Ha nem, akkor én nem aggódnék miatta annyira, de persze figyeld és jó lenne ha megtapogatnád hátha érzel benne valamit.

Tavaly volt egy vemhes cica nálam. Iszonyú nagy gömb volt a hasa a végére. Kinézetre minimum 4 kicsire tippeltem. Egy pici lett, kijött a méhlepény is rendben. Aztán semmi fájás, pocak még mindig gömb. Felhívtam a dokit éjjel, annyira pánikoltam miatta.

Végülis kiderült, hogy csak nagyon kövér volt az anya. Jól le is lettem teremtve az ivartalanításkor. De akkor még javában szoptatta az egy szem babáját, nem akartam fogyókúrára fogni. Azt mondta a doki, hogy alig látott be a hasába, annyira zsíros volt szegénykém.

Szóval ne aggódj. Ha az anya jól van (és nincs már fájás), a kicsi is jól van, akkor nagyobb a valószínűsége annak, hogy nincs baj, mint annak, hogy van. Minden jót nektek :)

2021. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Ma reggelre a kisasszony meglepett plusz két szépséges cicuskával! Édesek, egészségesek, és anyukájuknak is szépen lement a hasa . Huhh... Hát nehez szülés volt. Mindkettőnknek! Köszönöm az összes kommentet és jószándékú hozzászólást! S csak, hogy ne maradjon megtorlatlan a dolog, az említett állatkórházat is jól lehúzom, ahol csak tudom.

(Túri, Dunaföldvár)

2021. ápr. 26. 07:49
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
Gondolhattam volna. A Túriékkal nekem is negatív tapasztalataim vannak...
2021. ápr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
76%
Sejtettem, hogy az említett intézmény. Nekem egyszer késő este lett volna szükségem rájuk, egy, szerintem enyhén ittas egyénnel próbáltam dűlőre jutni, de azt sem értette, mit akarok. Muszáj felhívnom a mi állatorvosunkat, aki pár tanáccsal segített, ami meg is oldotta a gondot. Ha kell, inkább Szfvárra visszük őket.
2021. ápr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
*muszáj volt
2021. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
52%

8.vagyok!

Miujság a cicussal? Mit mondtak?

2021. ápr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

A cicus jólvan. Mire vittem volna, kipottyantott meg két kicsiket. Mindenki jól van. Megtudtam nezni a hasát (lement a merete, betapintható) nem volt benne több cicus.

Azért konzultáltam az állatorvosommal, és amint lehet elviszem egy vizsgálatra, kèsőbb ivartalanításra. De mindenki egészseges és jól van.

2021. ápr. 28. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!