Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az szenzáció hogy a macska be...

Az szenzáció hogy a macska be kopogtat az ablakon hogy engedjük be? Vagy ilyet mind tud, ha akar?

Figyelt kérdés
Hali, ezt csinálta a macskánk nem vicc, mivel kint is szokott lenni és be akart jönni. Felugrott az ablakparkanyra, felagaskodott és egyik mancsal be kopogtatott de rendesen egész erősen. Különleges cica ő? Egyébként nagyon okos is lehet ő a macskák közt különösen okos. Vagy ilyeneket mindegyik tud? 10 éves egyébként.

2021. ápr. 15. 22:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk a macskánk nem bekopogott, hanem egyszerűen bejött.

Megtanulta, hogy működik a kilincs, felugrott rá, lenyomta és bejött.

De ez sem furcsa annyira, láttam videókban, hogy más macskák is csinálják. Viszont nálunk a 20+ macskánk közül, akik nálunk voltak az évek alatt, csak egy tanulta ezt meg, szóval egyértelműen magasabb IQ-ja volt, mint a többinek.

2021. ápr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk anno a három hónapos cica jött rá, hogy az ajtó a kilincs lenyomásával nyílik, ugrált fel rá:)

De nem volt elég nehéz hozzá, hogy lenyomja:) okosak nagyon.

2021. ápr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
Az en hat eves macskam az ablakkilincset kaparja le es kinyitja az ablakot(regi kallantyus ablak) ha be akar jonni a redonyt buzergalja. Az egy eves fia meg az ajtot tudja kinyitni ugy, hogy felugrik a szekrenyre lenyomja a kilincset majd leugrik es kikaparja🤷🏻‍♀️
2021. ápr. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik macskám simán bemegy bárhová a lakáson belül. Felugrik a kilincsre és lenyomja. Ezért a fürdőt kulcsra zárjuk (mert oda alapból nem mehetbek be az állatok, sok a vegyszer) az én szobámban pedig le kellett fordítani a kilincset és most trükkösen nyílik (ott meg tengerimalacok vannak, csak a jelenlétemben tartózkodhatnak ott a macskák). Plusz ha azt akarja hogy foglalkozzak vele, akkor a karomat lapogatja, mint az emberek, olyan "figyumár" stílusban.

Illetve van még egy kis dilije, mielőtt iszik, mindig ellenőrzi a vízszintet a mancsával, hogy tudja hogy meddig kell nyomni a fejét az itatótálkában.

Szerintem azok a macskák akiknek ilyen különleges dolgaik vannak, sokkal magasabb intelligenciával rendelkeznek mint egy átlag macska. A másik macskám elég egyszerű teremtés, de őt is imádjuk természetesen :D Ő elleste a másiktól hogy hogy nyitja az ajtót, de nem sikerült neki, mert csak annyit fogott fel belőle hogy fel kell ugrani, de arra nem jött rá hogy a kilincset is le kéne nyomni. Csak ugrik egyet az ajtó előtt és láthatóan meg van lepődve hogy neki nem nyílik ki :D

2021. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
Különleges macskád van.
2021. ápr. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%
Az enyém úgy oldotta meg, hogy ne zárjam ki a szobából, hogy 1*űen leszerelte a kilincset meg a komplett zárat, kiszedte a csavarokat. Most csak egy lyuk van a zár egykori helyén és egy madzagot bújtattam át rajta, meg egy szöget vettem a falba, hogy azért be tudjam csukni, de már az első nyekkenésre beengedem, miután sorban lerágta az egyre erősebb madzagokat.
2021. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Foltoskam 1 éves sem volt és mar kilógott az ablakokon meg felugrott a párkány rá. Ki szokom nyitni neki és beugrik a szobába.
2021. ápr. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
14- és válaszoló, Kormos macskám meg 6 hónapos kora óta minden ajtót kinyit a házukban. Ráugrik a kilincsekre es kinyitja. Egyedül a szobám meg a fürdőszoba ajtóját nem tudja kinyitni mert azok nehezebben nyílnak. A minap a konyhaajtot már belülről is kinyitotta úgy hogy felmászott a falra és az egyik mancsával lenyomta a kilincset egyben húzta az ajtót.
2021. ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az én cicám is ezt csinálta amíg nem lett macskaajtó beszerelve neki.
2021. ápr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nekünk fém ablakpárkányunk van elég hangos amikor ráugrik szóval neki nem kell kopogni.
2021. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!