Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy dolgozzam fel, hogy nem...

Hogy dolgozzam fel, hogy nem jöhet velem a macskám költözésnél?

Figyelt kérdés
Hamarosan össze fogok költözni a barátommal, de ő céges lakásban lakik, ahova nem lehet állatot vinni. Imádom a macskámat, én gondoskodtam róla kismacska kora óta, anyáék nem nagyon szeretik a macskákat, szerintem nem is gondoznák, még úgy sem, ha valamennyit fizetek érte. Kétségbe vagyok teljesen esve, hátra is kell hagynom, és még azt sem tudom, kire bízzam. Tudnátok tanácsokat adni, teljesen ki vagyok emiatt, rengeteget sírok, hogy mi lesz vele, ha én elmegyek...

2021. márc. 14. 20:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
A szüleim gyerekkoromban elköltöztek, a macskát a rokonoknál kellett hagyni, mondván, hogy lakásban nem lehet cica, csak kertben, a rokonok meg megölették, hogy ne legyen vele gond, nekem meg akkor azt mondták, megszökött.
2021. márc. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
A barátomnak semmi baja a macskával, de a céges albérlet jóval olcsóbb, mintha mást keresnénk, és így jobban tudunk gyűjteni saját házra, jobb a közlekedése a munkába.
2021. márc. 14. 20:46
 13/25 A kérdező kommentje:
#11 részvétem a cicás miatt :( megpróbálok nagyon körülményes lenni azzal, hogy kire bízom. Közvetlen szomszédban van egy néni, aki lehet, hogy befogadná, mindig rak ki neki ételt is. Két házzal van arrébb, tehát haza is tudna jönni. Ő lenne a legjobb megoldás, persze nem ingyen.
2021. márc. 14. 20:50
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
8 akkor te az a fajta ember vagy akinek mindig igaza van. A többség nem ilyen.
2021. márc. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%
Te tudod kérdező, de én biztos soha nem bocsátanám meg magamnak ha magára hagynám a cicát és utána valami baleset érné, vagy elveszne. Nekem a cicám családtag és gondoskodom róla. Tudom hogy fiatal voltál mikor befogadtad, most sem vagy sokkal öregebb. Biztos szerelmes is vagy. De a jelek szerint a cica csak rád számíthat, erre gondolj. Inkább becsempészném a lakásba mint elhagyjam.
2021. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
21%

“Szerinted” nem gondoznák. De Te nem vagy ők, ne próbálj meg a fejükkel gondolkodni és mindenféle gondolatot szőni. Épp átlépsz a felnőttkorba: viselkedj is úgy. Szerintem is lehetne olyan megoldást keresni, ahova mehetne a cica is. DE! Ha mégsem, akkor komolyan tervezd meg, írd le és állj elő a jövőképeddel a szüleidnek. Írd le h mik a cicu igényei, mit szeretnél h csináljanak vele - és az egészet az ő szemszögükből is nézd: úgy alakítsd h _nekik_ miért lenne jó, ha a cicuról gondoskodnának. Mindenképpen hass rájuk racionális és érzelmi szempontból is. (Milyen cuki, miket csinált, milyen jó emlékei lehetnek a szüleidnek vele kapcsolatban, milyen hasznos stb.)

Tudod: ha meg sem kérdezed, akkor biztosan “nem” lesz a válasz.

Készülj fel és légy felelősségteljes, komoly felnőtt. (Már amennyire tudsz 😀)

És ha nem, akkor még mindig kereshetsz neki a baràtaid közt gazdát. De ez inkább legyen c-terv.

2021. márc. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
12%

Gondolj arra, hogy a következő gazdinál jobb helye lesz.

Ha már egy több éves cicát befogad, szeretni fof, biztos jobb ember lehet mint te. Jobb így a macskának is.

2021. márc. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne vedd magadra a bántó kommenteket, mindig baromi könnyű kívülről okoskodni mások élethelyzetéről...

Másrészt, próbáld megbeszélni a szüleiddel, ahogy előttem írták. Ha nem mennek bele, akkor rokoni, ismerősi körben próbálj gazdit találni vagy a barátod ismerősei között. Vannak facebookon gazdikereső csoportok ahova kiírhatod, kiteheted, hogy mi a helyzet. Ismeretlennek csak úgy add oda, ha előtte kellőképp felmérted, hogy biztosan jó helyre kerüljön. Ha a gazdikereső csoport sem válik be, akkor még mindig beviheted egy menhelyre, ami tudom, hogy borzasztó, de még mindig jobb, mintha utcára kerülne vagy felelőtlen emberek kezébe. A menhelyet támogathatod is, cserébe amiért befogadják (és gazdit keresnek neki).

Őszintén kívánom, hogy a legjobban alakuljon a cicának és neked is!

2021. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Én nagyon jó gazdája vagyok a cicámnak, ezért aggódom, hogy mi lesz vele. :/ Igen sajnos ha valami nem az alternatív valóságuk szerint történik, akkor hamar bántó kommenteket hagynak az emberek. Egyébként meg félre is értenek, hiszen nincs az az isten, hogy én örökre elhagyjam a macskám, amint megtehetem jön hozzám, ezért is szeretném vagy anyukámra hagyni, vagy valakire a szomszédból, mert az nem akkora trauma neki. Megpróbálok komolyan beszélni anyával, mert csak nem fogja hagyni éhenhalni, nem kegyetlen. Köszönöm annak a két-három válaszolónak, akik próbáltak segíteni.
2021. márc. 15. 08:35
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Írd majd meg, hogy hogy alakult :)
2021. márc. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!