Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisili le a macskám az...

Miért pisili le a macskám az ágyunkat? És miért ébreszt fel minden hajnali 1-kor és 4-kor?

Figyelt kérdés

Van az a konnektorba dugható macskapárásító, ami megynugtatja a macskát. Egy ideig használt, de újra el kezdte lepisilni az ágyakat. A bátyámét is, meg az enyémet is. Ivarérett már, de nem olyan jelölés, mert azt mondják az nagyon büdös, ez meg nem büdös. Mindenképp fogom ivartalanítani, de félek az se megoldás. Az alommal minden rendben, mert a nagy dolgát elvégzi benne, meg pisil is bele. Csak néha rájön, hogy az ágyra is akar... Hetek óta nem alszok, mert mikor felugrik hozzám, félek,hogy megint lepisili a takarómat.

A másik. Minden hajnali 1-kor és 4-kor felébreszt. Ha nem kelek fel, nem hagy aludni. Ha kizárom, hangosan nyávog. Ha felkelek, adok neki enni, de csak egy falatot eszik, aztán ott hagy. Ha visszafekszek,megint felkelt, mert a nagy dolgàt akarja elvégezni, és azt akarja, hogy megvárjam míg végez. Hogyan szoktassam le ezekről? Nagyon szeretem, de már azon gondolkozok, hogy vissza viszem oda, ahonnan befogadtam. Pedig nagyon macskamániás vagyok. Ja, és mindig az ablakban van. Lehet nem akar bezárva lenni? Bérházban lakok. (Kandúr cica)



2021. febr. 5. 22:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%

2 okból jelöl általában a macska:


1. Egészségügyi probléma. Én a helyedben kérnék egy teljes kivizsgálást, meg egy másik orvos szakvéleményét.


2. Valami baromira zavarja, megijesztette. Megváltoztattad az almot, az almostál helyét, megijedt valamitől, valami nem tetszik neki.

Arra kéne rájönni, hogy mióta csinálja és megtalálni, hogy mi váltotta ki, plusz megszüntetni az okot.

Amíg ez nem megy, addig ne engedd be a hálószobába, mert ha az ágyneműt ki is mosod, a matrac beszívja és a macskahúgy baromi büdös. De ha nem lenne az, én akkor sem fetrengenék benne.


Engem is felkeltenének esténként, ezért nem jöhetnek be a hálóba, van egy külön helyük estére alommal, fekhellyel, kajáva, játékkal és ott vannak éjszaka.


Azért van mindig az ablakban, mert ott lát érdekes dolgokat. Kellene neki játék, kaparófa, valami bútor, plusz nem tudom mennyit foglalkozol vele, de napközben kellene vele játszani is, hogy fáradjon.


Szerintem baromira nem tetszik neki valami, azért csinálja.


A másik: ha felkelt és azonnal adsz neki enni, az a legnagyobb marhaság amit tehetsz. Ezzel szoktatod ahhoz, hogy ha felkelt, akkor te pattansz és foglalkozol vele. Ne engedd be estére a hálószobába! A macska nem hülye, csak baromi akaratos és leszarja hogy mit akarsz, de rendszerességgel és következetességgel hozzá lehetne szoktatni 1 rendszerhez.

2021. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Van kaparófája, sok játéka, fekhelye, amikor nem dolgozok, akkor szinte egész nap foglalkozok vele, plusz anyum mindig itthon van, ő egész nap foglalkozik vele. Én csak az előszobába tudom kizárni, ami kis hely neki.
2021. febr. 6. 19:37
 13/17 anonim ***** válasza:

Akkor anyuddal derítsd ki, hogy mióta pisil be a macska és mi történt akkor! Valami oka van, egy állat nem gyökérkedik. Ki kell deríteni, hogy miért. Különben nem fog megoldódni a helyzet.


Az előszobában elvan, szoktasd rá, hogy este ki van zárva és akkor ne óbégasson, hanem aludjon. Az enyémek is 10 után már csendben vannak.

2021. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Mikor befogadtuk, el kezdett az ágyra pisilni. Erre ajánlotta az orvos a feliway sprayt meg párásítót, hogy nyugodt legyen, ne féltse a területét. Egy ideig használt, mert sehova nem jelölt. Mivel egész nap csak aludt, gondoltam kipróbálom milyen ha nem dugom be a konnektorba, és nem fújom le az ágyat. Egy ideig még nem pisilt, de aztán megint rákezdett. Újra bedugtam a párásítót, de már felesleges az is. Fújkáljam 4 óránként megint az ágyat?
2021. febr. 6. 20:28
 15/17 anonim ***** válasza:
34%
Abszut nem értem miért pontoztatok le... Semmi rosszat nem írtam ....
2021. febr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az almot milyen rendszeresen takaritod, nekem attol allt le az egyik cicam az ide-oda pisilessel (o nem agyba, hanem altalaban a padlora pisilt, ket kedvenc sarka volt), hogy minden egyes alkalommal azonnal kitakaritom az almot, ahogy elvegeztek benne a dolgukat. Nem varok, hogy majd este, stb hanem azonnal :D Egyik ismerosom meg is jegyezte, hogy fura vagyok, mikor atjott es azonnal almoztam, ahogy pisilt a cica, de nalam ez valt be.

Bar nalam ket macska van, igy lehet ez is bejatszik, hogy muszaj eltavolitanom, hogy ne erezzek egymas szagat az alomban, de a tobbiek irasai melle azert leirtam ezt is, hatha.

2021. febr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Én is azonnal kiveszem a pisijét
2021. febr. 8. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!