Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisili le a macskám az...

Miért pisili le a macskám az ágyunkat? És miért ébreszt fel minden hajnali 1-kor és 4-kor?

Figyelt kérdés

Van az a konnektorba dugható macskapárásító, ami megynugtatja a macskát. Egy ideig használt, de újra el kezdte lepisilni az ágyakat. A bátyámét is, meg az enyémet is. Ivarérett már, de nem olyan jelölés, mert azt mondják az nagyon büdös, ez meg nem büdös. Mindenképp fogom ivartalanítani, de félek az se megoldás. Az alommal minden rendben, mert a nagy dolgát elvégzi benne, meg pisil is bele. Csak néha rájön, hogy az ágyra is akar... Hetek óta nem alszok, mert mikor felugrik hozzám, félek,hogy megint lepisili a takarómat.

A másik. Minden hajnali 1-kor és 4-kor felébreszt. Ha nem kelek fel, nem hagy aludni. Ha kizárom, hangosan nyávog. Ha felkelek, adok neki enni, de csak egy falatot eszik, aztán ott hagy. Ha visszafekszek,megint felkelt, mert a nagy dolgàt akarja elvégezni, és azt akarja, hogy megvárjam míg végez. Hogyan szoktassam le ezekről? Nagyon szeretem, de már azon gondolkozok, hogy vissza viszem oda, ahonnan befogadtam. Pedig nagyon macskamániás vagyok. Ja, és mindig az ablakban van. Lehet nem akar bezárva lenni? Bérházban lakok. (Kandúr cica)



2021. febr. 5. 22:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
jelölget
2021. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%

Először is: állatorvos. Az ide-oda pisilés oka sokszor szervi, először ezt kéne kivizsgáltatni.

Ha nem talál semmit, akkor a normális állatorvos is fog tippeket adni. Lehet, hogy fic-es, tehát valami zavarja, stresszeli, és ezért kialakul egy hólyagprobléma.

Ezt okozhatja az is, hogy valami megváltozott nálatok. Új bútor? Új szagok a lakásban? Új zajok? A macskák kb bármire érzékenyek lehetnek.

Valószínűleg nem az ivarosság az alapprobléma, de mindenképp kéne az ivartalanítás.

Az, amit elmondtál, hogyan ébreszt fel éjszaka, sok minden lehet, de simán lehet az is, hogy fáj valamije. SZóval mindenképpen állatorvos!

2021. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Voltam vele állatorvosnál, aki ajánlotta a Feliway sprayt meg párásítót. Használom mind2-t, de hiába. Egy ideig minden rendben volt, de most megint belekezdett. Játszik sokat, meg nyugodtan alszik, nem látjuk, hogy sresszes lenne.
2021. febr. 5. 22:52
 4/17 A kérdező kommentje:
Nincsenek új szagok meg új zajok
2021. febr. 5. 22:53
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Enyém ugyan ezt csinálja most fogjuk vinni ivartalanítani ahogy be töltötte a 6.hónapot óramű pontossággal komolyan mondom! Elkezdett azonnal ivarzani mutogatja a seggét keservesen nyávog. Nagyon nagyon sajnálom szegénykémet!! Komolyan ezt kéne látnia a sok ivartalanítás ellenes baromnak!!! 6 hónapos korától hamarabb a mi állatorvosunk nem ivartalanít ezért nem lett még elvive mert pont most lett annyi... De borzalmas látni ezt a szenvedést alig bír járni, jön oda bújik közben remeg az egész kis teste.... Áhhh rendesen sirhatnékom van ha rá gondolok... Amint le megy az ivarzása visszük halistennek dokink profi 2 napra is adott idő pontot mert azt mondta 5-6nap így hogy biztos legyen melyik nap múlik el neki tudjuk vinni vagy a 6

Napon vagy az 5.en... szerintem neked is ez lesz a baja a cicudnak előtte nekünk is furcsán viselkedett meg nem büdös a jelölése... Semmi szaga nincs! Először azt hittem kiömlött a víz az ágyba.

2021. febr. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De neked lány gondolom
2021. febr. 6. 07:39
 7/17 A kérdező kommentje:
A lányok viselkednek így, ők meg nem jelölgetnek, csak a kandúrok
2021. febr. 6. 07:43
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk zarjatok ki a szobakbol legalabb ejszakara. Hogy lehet igy élni, macskahugyba fetrengeni, nem is ertem...
2021. febr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Lány cicám van igen ezt el találtad :D de hogy nem jelölnek anyuéké is jelöltek amikor oda vittem nekik a mentett cicákat 2 lány volt rá egy hétre ivaroztak a jelöléstől számítva már az első héten csak egy helyre az ajtó elé jelölték huhh amit kaptam akkor anyutól 😂😂😂😂 "minek hoztad ide ezeket ide összevissza hugyozzák az új járólapot a teraszon befolyik a küszöb közé meg alá mitcsináljak velük ??? "

Hát volt egy két csata anyuval de utána elkezdtek ivarozni a lányok és ivartalanítva lettek, többet nem jelöltek.

Ha egyszer megfigyeled nem pisil hanem spricceli a pisi szerű dolgot szerintem azért is nem büdös mert ez vmi más. De hidd el az ivartalanítás a végső megoldás. Ha úgy vagy vele hogy jóvan az neki hadd ivarozzon (ami szörnyű gondolkodás mer akkor minek tartasz állatot) akkor gondolj magadra hogy neked mennyivel könnyebb lesz! Mindkettőtöknek egy megkönnyebbülés. Hidd el én is féltem a cicám a műtéttől annyi mindent olvasni hogy belehalhat, nem ébred fel, elfertozodik stbstb inkább már nem olvasok ilyeneket. Ezen túl kell lenni megbízható orvos kell aki téged is megtud nyugtatni.

Amúgy remélem rendszeresen féreg hajtod a cicut és oltasai is okésak mert ha nem akkor minél hamarabb tedd meg ezek is kiváltó okok lehetnek a jelölésnek mert nem komfortos neki ő nem ember hogy szóljon hogy fáj valami. Meg hetek óta ezt csinálja és ivarérett nem is értem hogy miért nem vitted már el.... Vissza vinni meg Jézusom... Ha 1000000000000forintot fizetnének se válnék meg a cicámtól pedig az enyém súlyosan viselkedési problémákkal küzdött. Nekem ráadásul mellette gyerekeim vannak, férjem, egy 150nm ház amit rendben kell tartani mellette dolgozok. Szoval én mindig magamból indulok ki az embernek akkor legyen állata ha tud róla gondoskodni ami egyenlő azzal hogy felolesseget vállalsz érte. Másik cicunk egy kandúr ő is csinálta de miután ivartalanítva lett abba hagyta őt is félévesen vittük el már ő 7 éves..7 év alatt egyszer sem pisilt az almon kívül sehova. Ha tényleg szereted ez meg sem fordulhatna a fejedben hogy vissza viszed...ő valószínűleg szenved. Valami baj van vele én gyanítom hogy csak az lesz a megoldás ha viszed ivartalanítani. Orvosnak is erőltetnie kéne ha látja hogy mennyi idős a cica és nem akarod tenyészteni egy normális orvos rá kérdez. Lehet az is megoldás lenne ha másik dokihoz viszed. Ez így nem állapot hogy össze vissza pisil miközben alszol... Én is imádom cicáimat de ezek akkor is állatok hiába van az enyeimnek is minden oltás fereghajtas akkor is félek hogy valamit elkapok. Ez mindkettőtök érdeke, ez a baj csak feszültséget szül ennek sürgősen utána kell járni mert csak rosszabb lesz. Tényleg csak jó indulatból írom amit, ha kell írj segítek amiben tudok.

2021. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%
Vagy ti vagy a macska mehet az udvarra. Vagy aludjatok a hugyos ágyban. Jo éjt
2021. febr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!