Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A hangulatunk befolyásolja...

A hangulatunk befolyásolja azt, hogy mennyire tudjuk használni az agyunkat?

Figyelt kérdés
A hangulat,depresszió befolyásolja a tanulási képességeinket? Régebben jó voltam matekból, de az utóbbi időben egyre rosszabbul megy.Az utolsó házihoz hozzá sem tudtam kezdeni. Észrevettem, hogy a hangulatom,kedvem sem a legjobb mostanában és kíváncsi lennék, hogy van-e köze a kettőnek egymáshoz.

2021. jan. 28. 01:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, befolyásolja. A kedvetlen, depressziós emberek sokkal kevésbé eredményesek, hatékonyak akár szellemi, akár fizikai munkában. Kimutatható náluk a teljesítmény csökkenése.

Az is igaz viszont, hogy a mély depresszió esetleg fokozza a szomorú versek, keserves "megölömmagam" hangulatú zenék írására a kreativitást.

2021. jan. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. A hangulatod befolyásolja a motiváltságodat, elkalandozhatnak a gondolataid, nem vagy összeszedett, nem is érdekel amit csinálsz, hamar feladod, nem figyelsz oda. Nyilván kevésbé leszel így fogékony arra, amit tanulsz.
2021. jan. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És szerintetek úgy tudnám növelni a tanulás iránti fogékonyságomat, ha javítanék a hangulatomon?

2021. jan. 31. 17:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!