A macskák megértik mit nyávog a másik macska vagy csak ők is annyit értenek hogy "miáú"?
Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 18:07
1/11 anonim válasza:
A hanglejtést, és a testbeszédet értik. Tehát pl. meg tudják különböztetni, milyen egy anyamacska hangja, amikor a kicsinyeit hívja, egy nőstény macskát, amikor hát... párt keres, vagy esetleg egy kandúrt, ami balhézni akar.
2/11 anonim válasza:
A különböző hanglejtésekből és artikulációból, ami az embernek sokszor fel sem tűnik, be tudják azonosítani, hogy a másik macska épp milyen helyzetben van vagy mit érez.
3/11 anonim válasza:
A macskak felott korban mar nemnagyon szoktak egymasnak nyavogni (mas hanokkal kommunikalnak). Csak kiskorukban az anyjuknak szoktak nyavogni.
egyetertek az 1essel
4/11 anonim válasza:
Még emberként is nagyjából értem, mit akar a macskám, amikor azt mondja higy nyáú, vagy pl hogy murrrnyáú, de van higy azt mindja hogy nyáúmurrrrrr.
De van amikor csak elnyújtottan nyávog, ha kér valamit.
5/11 anonim válasza:
Értik, de különbséget nem tesznek a hasonló nyávogások között. Például egy kicsinél teljesen mindegy, hogy épp csak megszólal, vagy hosszan nyávog egyet, az anyja tudni fogja, hogy figyelnie kell rá. Egyébként sokuk az emberi beszéd egyes részeit is megértik, ha tudnak hozzá társítani valamit. Például: gyere enni = enni kapok, mindjárt jövök = le akar lépni a gazdám, stb.
6/11 anonim válasza:
3mas vagyok
Még annyit, hogy amikor elszakadtak az anyjuktól, akkor legtöbbször az emberekkel kommunikálnak nyávogva.
7/11 anonim válasza:
#5:
A kutyának van gazdája, a macskának szolgája van. 😊
8/11 anonim válasza:
A macskák egymás között nem úgy nyávognak, mint nekünk, embereknek. Ezt a mi kedvünkért fejlesztették ki.:) Egész más hangokat használnak, nem a szokásos miau-t. Én azonnal tudom, hogy a cicám másik macskát lát az ablakból a közelben, mert teljesen szokatlan hangokat ad ki. Minél közelebb van a betolakodó, annál ijesztőbb hangokat produkál, amiket a velem való kommunikáció során soha.
9/11 anonim válasza:
Nyilván nem szavakat használnak, vagy ahhoz hasonló jelentéssel felruházott mintázatrendszert, de értik, hogy milyen fajta nyávogás mit jelent. Amúgy valóban nem nyávognak a felnőtt macskák egymásnak, más hangokkal kommunikálnak. Eleinte a kismacska nyávog az anyjának, majd az embernek is. Akit tartottak már fent macskák éjjel az utca másik végén, az tudja hogyan kommunikálnak egymással :') . Meg még egy csomó apró murrogás, nyögés, fújás, berregés, meg testbeszéd van, amikkel egymás között kommunikálnak.
10/11 anonim válasza:
Láttam egy hosszabb dokumentumfilmet erről, mindenféle kiadott hangot felvettek, lejátszottak cicáknak, kutatták a hangspektrumokat, nézték hogy mi lesz.. A cicák igenis használják a nyávogást egymásközt (bár ezt mindenki láthatja, hallhatja is, aki cicákkal él) és a hangoknak jelentése van. Magyarul: beszélt nyelv, csak mi nem értjük meg minden részét és nem tudjuk képezni sem a hangokat. Egyes hangokat a beszédünkhöz igazítanak a hosszú együtt töltött idő alatt, felismerik mire reagálunk jobban, de nem jelenti azt, hogy pl. nem értenek minket vagy hogy egymásnak nem mondják hogy vernyák vagy nyá-á-á, mi-mijáú.. :D
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!