Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki egyetemre/fősulira ment...

Aki egyetemre/fősulira ment hogyan oldotta meg hogy a cica is vele mehessen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen tanácstalan vagyok. Eddig a párommal éltem egy családi házban de kb 1 héttel ezelőtt szakítottunk. Haza költöztem édesanyámékhoz. Nagy valószínűséggel felvesznek egyetemre ami olyan 300km-re van innen. Anyukámék nem tűrik a háziállatokat (főleg a lakásban) de mivel túl vagyok egy szakításon + nemsokára egyetemre megyek így azt mondta hogy nyár végéig maradhat a cica.

Nem tudom hogy fogok e tudni dolgozni az egyetem mellett ezért egyenlőre csak szobát tudok kivenni. De sehol nem találok olyat ahova háziállat is vihető. A volt páromnál nem hagyhattam mert ő annyira nem szereti a macskákat és nem foglalkozott soha vele. Nem szeretnék megválni a cicámtól mert ő az első háziállatom és nagyon nagyon hozzám nőtt. Mindig felvidított a nehezebb időkben, amikor a párom nem törődött velem ő mindig ott volt nekem. Erre most dobjam őt el?

Ti mit tennétek?



2020. júl. 9. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Beírattuk azt is 😊
2020. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
feküdj rá nagyon az albérlet keresésre, lehet találni de nehezen. Próbáld meggyőzni a főbérlőket hogy jól nevelt, nem csinált kárt, nem húgyozik sehova. Van egy pár facebook csoport is erre, keress rá hogy "állatbarát albérlet".
2020. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Addig kerestem albérletet, amíg találtam. Nem vagy elkésve vele, még simán találhatsz. Én egy 4 szobás lakásban voltam az egyik (legkisebb) szoba bérlője a macskával. Annyi volt a kompromisszum, hogy ez egy bútorozatlan lakás volt, nagyon alap holmikat vittem csak, matrac a földön, és egy régi kiselejtezett iratszekrény, meg kis asztal. Illetve maga a lakás is eléggé lepukkant volt, de pont ezért adták ki állatosnak is. Jól kitakarítottunk, az meg, hogy kopott a parketta, nem érdekelt. Nem is pont az egyetem mellett volt, 40 perc volt kb. beérni reggel, de nekem jó volt így.

Szóval kezdj el rögtön albérletet keresni, és legyél kész a kisebb-nagyobb kompromisszumokra.

2020. júl. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Albérletet találni piszkosul nehéz lesz. Bár szurkolok, hogy sikerüljön!


Nincs esetleg olyan ismerősöd, akinél lehetne, közel az egyetemhez?

2020. júl. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Sehogy. Én jártam be 3-3 óra úttal az egyetemre naponta. Így este és hajnalban is a macskákkal lehettem.
2020. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Majdnem minden nap megnézem hogy van e kiadó szoba ami állatbarát.

Ha már biztos lesz hogy felvettek akkor majd írok a facebook csoportokba. Megteszek mindent.


4-es: sajnos nincs ismerősöm arrafelé.

2020. júl. 9. 14:48
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Én Szegedre jártam, de ugye ott a kolik hulladékok sajnos. Az albérletek, ahol nem mindenféle fazonnal vagy egy lakásban meg nagyon drága. Ezért maradt a vasút, ami még ha hajnal 3-kor is kellett indulnom is emberibb volt a számomra.
2020. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha sehogy se találsz albérletet, esetleg kereshetnél neki olyan embert (pl maga is tart macskát, rutinos), aki ideiglenesen befogadná, ismerve a helyzetet. Te pedig látogatnád rendszeresen őt, küldesz pénzt az ellátására. Nem lesz veled persze 0-24, de legalább nem kellene elajándékoznod, ellenben tudnád, hogy jó helyen van (nyilván alaposan utána kell nézni, mielőtt ilyesmit vállalsz és figyelni kell a cicát, hogy jól van-e) és látogathatod is. Persze ezt csak legvégső megoldásnak javaslom, ha tényleg minden kötél szakad. Mert napi 4-6 óra utazás nem kivitelezhető minden szak esetében egyáltalán. Osztatlan tanárin nekem pl hetente 3x voltak óráim reggel 8-9-től este 6-ig, és vannak ennél keményebb szakok is, ahol még napi szinten készülni is kell a szemináriumokra mondjuk.
2020. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha bekerül egy károlyiba az ember akkor aztán ott lehet egész héten tanulni nehezen fog tudni. :/
2020. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megírod majd légyszi,hogy mi lett a cicácal?Nagyon kíváncsi vagyok és nagyon szurkolok,hogy találj olyan albérletet ahoval lehet vinni cicát!Nehogy elajándékozd,főleg,ha már nem kölyök.Nem tárgyak,biztos nem esne jól neki,ha eldobnád,ki tudja mit okozna szegény lelkében ha hirtelen odaadnád másnak..:/
2020. júl. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!