Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hullik csomókban a...

Miért hullik csomókban a macska szőre?

Figyelt kérdés

Mindig szokott hullani a szőre, főleg tavasszal és nyáron. De csak szálanként. Idén sokkal több hullik, mint szokott, néha csomókban jön ki. Már hónapok óta nem javul. Eddig segített, ha kefével fésűltük a szőrét, de most attól se lesz jobb a helyzet, talán még rosszabb is. Direkt macskáknak való a kefe.

Mi okozhatja, és mit lehetne tenni ellene?

Egyébként látszólag teljesen egészséges a cica, nincs más tünete. Sima házimacskáról van szó, picit hosszabb szőrű az átlagnál.



2020. jún. 28. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is volt ilyen, az állatorvos azt mondta, hogy gombafertőzés. Kenőcsöt kellett használni és vitaminkészítményt is kellett szednie a macskának. A ti állatorvosotok mit mondott?
2020. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nálunk egyszer egy másfajta konzervtől kezdett el hullani a szór, hát siralmas volt. megfürdettem macskasamponnal. elmúlt.
2020. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is idén jobban hullik a cicus szőre. Én se értem mitől, mert más baja nincsen.
2020. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Vitaminhiány, allergia, stressz. Sokminden lehet.

Kaját váltottatok? Költöztetek? Új családtag? Új bolhariasztó? Többet vakaródzik?

Én elvinném dokihoz, hogy állapítsa meg nem bőrbetegsége-e. Legalább zárja ki. Akár kérhetnél rá vitamint.

De egy jobbminőségű kaja is sokat segít. Royal Canin, Happy Cat, N&D, stb.

Száraz vagy alus/konzerv kaját kap? Utóbbiak hamar átszaladnak rajtuk, de tápanyagban, vitaminban nem valami bikák.

2020. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tavasszal más fajta kullancsriasztót kapott, mint amit eddig. De annak már 2-3 hónapja. Ilyen hosszú időre tönkretehette a szőrét (bőrét)? Más változás nincs.
2020. jún. 28. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet allergiás rá. Konzultálj az orvossal. Ha cseppentős, fürdessétek meg, ha nyakörv, vegyétek le. (Ezesetben is érdemes es fürdés)
2020. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!