Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ehet olyasmit mint...

Macska ehet olyasmit mint natúr joghurt, tejföl, túró?

Figyelt kérdés
Minőségi száraztáp mellé, csak néha kiegészítésnek...
2020. febr. 4. 23:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
72%

Az én cicám csak a laktózmentes tejet és a natur joghurot szereti. Mindennap kap a száraz táp mellé fél dl tejet, meg délutánonként 1-2 teáskanál joghurtot az enyémből.

A másik cicám mindenféle tejterméket imád, ő is néha kap ezt-azt. Sima házicicák, utcáról lettek befogadva, semmitől nincs semmi bajuk.

2020. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
5%

16-os: csak gratulálni tudok, ha magadat macskabarátnak mondod, miután konkrétan kijelentetted, hogy a fajtatiszta, tenyésztett cicák nem is valódiak..

semmi nem függ attól, hogy fajtatiszta vagy sem ilyen téren, az emésztésük ugyanolyan.

2020. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
13%
A macskáknak nincs tejre szükségük. Egyébként az embernek sincs. Már ha amúgy megfelelően táplálkozik. Csak régen, amikor még az emberek táplálékhiányban éltek, elkezdtek tejet enni és a kutyáiknak, macskáiknak is azt adtak, mert ha volt valamennyi húsuk, azt maguk ették meg, nem az állatnak adták. Ezért kialakult és elterjedt egy olyan mutáció bizonyos embercsoportokban (és a háziállataikban), hogy az emésztőrendszerük a gyermek és a felnőtt szint között megrekedt, így tudnak tejet is fogyasztani és normális felnőtt ételeket is. Viszont mindkettőt csak kevésbé jobb hatásfokkal, mert a kettő egyszerre nem megy jó hatásfokkal. Az emlősállatoknál ez, hogy tejet is fogyasztanak és normál táplálékot is, csak egy rövid, átmeneti időszakban megy, nem véletlenül. Gyakorlatilag ebben a gyermekkori állapotban ragad meg a tejet megemészteni képes emberek emésztőrendszere. Ami egyébként a korral együtt valamennyire csak változik. Én például ahogy idősödtem, egyre kevésbé bírtam a tejet. Végül csak felnőtt az emésztőrendszerem.
2020. febr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
50%

aki lepontozott, elmondaná, hogy miben KÜLÖNBÖZIK A FAJTATISZTA CICÁK ÉS A HÁZICICÁK EMÉSZTÉSE???? XDDDDD

Nálam ugyanazt eszik, lehet én vagyok itt a hülye, nem?

2020. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Én kimaradok a vitából. Sokat olvastam róla, talán túl sokat is. Embernek sem kellene innia, blablabla..

Nálunk kap a cica 1-2 hetente laktózmentes tejet egy ujjnyit kis nyalánkságnak. Imádja és sose volt baja tőle. Laktózos tejtől se, de mentesből többször van itthon. Igazi házi nyers tejet is kapott mikor megleptem vele magam, szintén nem lett baja.

Natúr joghurtot 1x adtam neki 1 evőkanállal, de azt sajnos hasmenés követte.

Kefirt a flóra miatt szoktak adni, mivel nem szeretem, így nem próbáltam ki.

A cica egészséges, sose volt beteg. Ő is minőségi tápot eszik, szerintem "szotyizni" "nassolni" néha kaphat bizonyos emberi ételeket, persze csak amitől nem lesz beteg és nem moslékból gyártott adalékos.

2020. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
A mi macskáink a tejtől fosni szoktak, de más tejtermékeknél nem.
2020. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!