Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megéri egy, eddigi élete...

Megéri egy, eddigi élete során mindig is kint élő cicát bentre szoktatni?

Figyelt kérdés
A cicáink az udvaron laknak, mivel a szüleim nem engedik be őket a házba és eljutottam abba a korba, hogy nem sokára ideje lesz külön költöznöm. Szerettem volna 1 vagy talán 2 cicát elhozni tőlük, viszont ha elköltözök, nagy valószínűséggel albiba megyek, ami ugye egyrészt kicsi is, másrészt nem engedhetem ki őket a forgalmas utcára, amit nem is ismernek (nem mintha akarnám). Viszont félek, megviselné őket, hogy egész eddigi életükben odakint laktak és bejárhatták az egész környéket, erre egyik napról a másikra bekerülnének egy pici lakásba, ahonnan maximum hámmal mehetnének ki egy rövid sétára. Szerintetek melyik a jobb, itthagyni őket a megszokott, szabad környezetükben, a többi cica között, vagy magammal vinni őket a lakásba?
2019. dec. 21. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Vidd őket magaddal.lehet az elején nem fog nekik tetszeni,de a benti tartás biztonságosabb
2019. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem hagyd otthon őket. Ha megszokta hogy kinnt lakik akkor nem visrlné el a bezártságot. Vegyél egy cicát ami megszokja hogy bennt van.

Az enyém ki-be jár, ahogy kedve van, megszokta hogy a WC-t mindig kinnt intézi (almot is tudja használni de nem rajong érte) plusz vadászik, de bent alszik. Ha nem engedem ki egy napig mert pl vihar van akkor már látszik hogy nagyon szeretne, kaparja az ajtót.

2019. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Én NÉGY, megörökölt, középkorú (7-10 éves) cicát tartottam lakásban, mert nem tudtam nekik gazdát szerezni.

Ivartalanítva lettek és kutyabajuk nem volt, soha nem akartak többé kimenni az idegen helyen.

Inkább azon kellene elgondolkodnod, hogy mekkora eséllyel találsz 2 cicával albérletet!

2019. dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3. ez is igaz :(

2019. dec. 21. 14:22
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
A kinti macska nem lesz benti macska, ha lakásba tartod az állatkínzás, ha úgy vesszük.
2019. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

Nem ajánlom, hogy magaddal vigyél cicát, több okból kifolyólag sem:

- albérletet találni cicával nehéz (ezt már írták). Nem szívesen adják ki a lakást cicásnak, mert még ha jól is viselkedik, akkor is szőrös lesz minden, összekarmolja a bútort, falat, stb. Ezt nem én mondom, hanem a főbérlők (egy lány panaszkodott nemrég, hogy nem talál lakást cicával)

- a cica kevésbé "gazdás", mint a kutya - inkább helyhez rahaszkodik jobban. Ha elviszed, nem csak a környezetváltozás viseli meg, hanem a kint-bent váltás is.

- végezetül, ha külön költözöl, akkor az albérlet fenntartásához jó eséllyel dolgoznod kell, magyarul nem elég, hogy egész nap bezárva lesz a cica, de ráadásul még "társaság" nélkül is.

2019. dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

3-as vagyok

Azért nem kell elszomorodnod, mert ha nem szorít az idő, lehet találni albérletet cicákkal is. Folyamatosan nézd a hirdetéseket, ahol nincs konkrétan tiltva, ott meg lehet beszélni, legfeljebb nem kettő, hanem háromhavi kauciót kérnek. Vannak ilyen Facebook csoportok is, azokat se hagyd ki!

Nekünk ki van adva Bp. belvárosában lakásunk és pont cicások laknak benne, immáron 4 éve. Még semmi gondunk nem volt a cicák miatt.

2019. dec. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
A szüleid nem fognak "megszabadulni" a macskáktól, ha már nem laksz ott? Az én nagyszüleim, miután elköltöztem nem kertesbe, bevitték és eladták a közeli gyógyszergyárba kísérleti állatnak a macskámat:(
2019. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

Hiába húztátok le 0-ára a 6-os válaszomat: több embertől is tudom, hogy cicával, kutyával SOKKAL NEHEZEBB albérletet találni.

És megnyugtatok mindenkit, hogy nemcsak, hogy szeretem a cicánkat, de nekünk is volt számtalan :-)

2019. dec. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

" a cica kevésbé "gazdás", mint a kutya - inkább helyhez rahaszkodik jobban."


Ilyet csak az mond, akinek gőze nincs a macskákról!

Nekünk kutyáink-macskáink vannak, a kutyák kinti-bentiek, a macsekok bentiek és még a családtagok közül is választottak, hogy melyik ember az "övék". Annak keresik a társaságát, annak ülnek az ölébe, azt kísérgetik még a vécére is.

Persze, hogy az a nyomorult kinti macska, aki az emberből csak annyit lát, hogy megjön és bemegy a házba, sokszor jó eséllyel még enni sem kap, mert "fogjon egeret!", annak nem lesz kötődése az emberhez. Az egyetlen pont amit ismer az az udvar és a ház körül, így mi a fenéhez ragaszkodjon, ha nem ahhoz?

Minden macskával lehet kapcsolatot kialakítani, csak foglalkozni kell vele, akkor úgy ül és vár az előszobában amikor tudja, hogy már jönnöd kell, mint egy kutya.

2019. dec. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!