Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rövid életű macska?

Rövid életű macska?

Figyelt kérdés
Melyik fajták azok, amik rövidebb életűek, nem pedig 18-20 év? Azokat kerülni akarom, ugyanis nagyon megvisel az állataim elvesztése, tudom, hogy természetes folyamat, de nem tudok felkészülni rá, és minden alkalommal napokig kikészülök, nem bírom ki, hogy ne legyen macskám, jelenleg öt cicám van.
2019. nov. 25. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jelentős különbség a fajták között, egyéb tényezők sokkal inkább befolyásolják az egyed élettartamát.
2019. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Miért ha csak 5-6 évet élne nem borulnál jobban ki, hogy csak ennyit élt?

Ha ilyen nagyon megvisel, ne legyen állatod. Ezt komolyan mondom, vannak akiknek emiatt nem való állat, ez téged nagyon megvisel.

2019. nov. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem elég a már meglévő 5 macska?

Amúgy meg egy menhelyi idősebb esetleg...

2019. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
2019. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
olvassatok már emberek: KERÜLNI akarja azokat a fajtákat, akik hamar elhaláloznak. olyan cicát szeretne, aki sokáig él. -_-
2019. nov. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pont hosszú életű macskát szeretnék! Amik jelenleg nálam vannak, már idősebbek, kettő pl elég beteges, mentett cicák, nem tudni milyen szülei voltak nekik. A másik három is tíz év fölött van, sok helyen olvastam, 10-14 évet élnek. Ezek házi macskák, nem tudni milyen elődeik voltak.
2019. nov. 25. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Pedig a házi keverékek, ha kiskorában veszed magadhoz és a legjobb bánásmódban részesül, az élhet a legtovább. Nekem folyamatosan voltak cicáim. Gyerekkoromban a kintiek sosem éltek 3 évnél tovább, ezért kértem szüleimet, hogy tartsuk bent őket. Nem akarták a házi egerésző macskát beengedni, ezért lett egy perzsám, nem sokkal később pedig egy sziámi cicám, mindkettő átlagos életet élt, a szüleim nem vettek drága tápot, de legalább bent biztonságban voltak, meleg volt és mindig volt mit enniük, illetve én sokat foglalkoztam velük. 15 meg 14 évesen haltak meg. Később sima házicica családot(fiatal anyuka 4 kicsivel) szedtem össze, anyu és 2 kicsi nálam maradt, 2-t elajándékoztam. Ők a legeslegjobbat kapták mindenből, anyu 19 kicsik pár hónap különbséggel 21 évesen mentek el. Lehet, hogy a minőségi életmód számított jobban, de lehet a genetika, a keverékek általában egészségesebbek, erősebbek.
2019. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha megnézed jobban a linket, van ott egy 25 éves macsek is. Nézd meg, az milyen, és olyat keress.
2019. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A legjobban a tartás és a bánásmód számít. Ha egészséges cicát mentesz is élhet addig, mint egy egészséges cica a tenyésztőnél. A szaporítóktól vett cicák szoktak sajnos hamar elhunyni, illetve a beteg mentett cicák :(
2019. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!