Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskákkal?...

Mit tegyek a macskákkal? Szeretem őket, de néha már sok amit csinálnak.

Figyelt kérdés

Van 2 db nőstény ivartalanított kölyök cicám. 8 hónaposak.

Annyit foglalkozunk velük, hogy már szerintem többet foglalkozunk a macskákkal, mint saját magunkkal.


Ha játszani van kedvük, akkor játszunk velük, ha éhes, akkor megetetjük, ha simogatásra vágyik, akkor simogatjuk.

Ha bent akar lenni bent van, ha kint, akkor kint. Szabadon tud közlekedni.


De még sem elég nekik semmi. Reggel munka előtt megkapják a kaját, megsimogatom, picit játszok velük, amennyit az időm enged az indulásig, de a macskák állandóan a nyomomban vannak, szó szerint a zoknimat nem tudom kb. felhúzni nyugodtan.


Ha hazajövünk, foglalkozunk velünk, játék, simogatás, akárhányszor igénylik, vagy sokszor csak magunktól.

De tényleg kb az kell, főleg az egyiknek, hogy 0-24-ben csak vele foglalkozzak, kb semmi privát életem nincs a macska mellet.

Állandóan ha kintről bejön nyávog vagy kettőt hármat, dörgölőzik a falhoz, bútorhoz, egyszer itt fekszik, egyszer ott, mászik a virágcserépbe, onnan a kanapéra, fél perc múlva már az asztal vagy a fal mellett fekszik.

Nyávog, kénytelenkedik, nem tudja, hogy mit akar. Ha megsimogatom akkor elszalad, vagy arréb megy. Ha meg játszanék vele, nem érdekli vagy elbújik a sarokba.


Pedig rendesen vannak tartva, minőségi kölyöktápot kapnak, alutasakosat is kapnak napi 1-et, plusz főtt csirkehúst szoktam nekik adni. A szőrüket is rendszeresen fésülöm, féregtelenítés három havonta és a kötelező kijáros macskáknak való oltásokat is megkapták. /kombinált, leukózis, veszettség/.


Hogyan tudnám a macskát nevelni arra, hogy nem mindig az van amit ő akar?

Fogadja el azt, hogy mikor vannak az etetési időpontok, fogadja el azt, hogy van az a napi 8-9 óra, amit munka miatt nem tudunk velük lenni.

Meg sokszor már nagyon neveletlenek.

Egy hónapja kb. Mindent meg akarnák rági, kikaparják az összes virágból a földet, kintről bejönnek totál sarasan, összekenik a falat, mindenhová fel akarnak mászni. De ezeket csak egy ideje csinálják.



2019. nov. 13. 14:28
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Napközben általában amúgy is kint vannak, nem igazán jönnek be, főleg hogy jó idő van.

De ott is csak fekszenek kb, befekszenek a kazánházba, pincébe, vagy ami épp van kinti épület és ott alszanak.

Egymással szoktak néha birkózni a két cica, de ezen kivül néhány perc kerti bogár kergetés után megunják azt is és alszanak..

2019. nov. 13. 16:40
 12/15 A kérdező kommentje:

Ha rossz idő van csak akkor vannak bent kb egész nap, ugye az esőt nem csípik és mostanában eléggé esős az idő.

Lehet az időjárás változás miatt ilyenek, már ez is eszembe jutott...

2019. nov. 13. 16:41
 13/15 anonim ***** válasza:
Áhh, tipikus macskák. :D
2019. nov. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megsimogatom akkor elszalad, vagy arréb megy." - Az én macskáim ezt akkor csinálják, ha éhesek. "Na végre figyelsz rám, jöhet a kaja!" :)

Ha sokat vannak kint, akkor több kajára van szükségük (az enyémek rengeteget esznek, amióta hidegebb van). Kell a téli zsírréteghez és bundához. Ezért is jó, ha mindig van kint nekik száraztáp (és víz).

8 hónapos cicák nagyon aktívak, később majd lenyugszanak.

Ha ketten vannak és ki is mennek, lehet, hogy nem igénylik annyira a veled való játékot. Vagy nem tetszik nekik az a fajta játék (esetleg fél tőle), vagy messziről, lesből figyeli, mit csinálsz, hogy aztán támadhasson (ezért bújik a sarokba), de nincs türelmed kivárni.

Egy ideig eltarthat, mire kiismered őket, és azért nem árt kicsit nevelgetni is őket. Pl. ha kikaparják a virágföldet, lespriccelni őket vízzel. Vagy szórj a virágföld tetejére egy kis kávézaccot - a virágnak nem árt, a cica talán nem fogja kedvelni. Ha sarasan, vizesen jönnek be kintről, töröld le őket mielőbb száraz törölközővel.

2019. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, amúgy látnád azt a hisztit, amit a kismacsekok művelnek, mikor még pici korukban szopiznak, és az anyjuk felkel és otthagyja őket valami miatt, nagyon tudnak méltatlankodni. :D

A macska szerint ő a világ közepe. :D

2019. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!