Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskákkal?...

Mit tegyek a macskákkal? Szeretem őket, de néha már sok amit csinálnak.

Figyelt kérdés

Van 2 db nőstény ivartalanított kölyök cicám. 8 hónaposak.

Annyit foglalkozunk velük, hogy már szerintem többet foglalkozunk a macskákkal, mint saját magunkkal.


Ha játszani van kedvük, akkor játszunk velük, ha éhes, akkor megetetjük, ha simogatásra vágyik, akkor simogatjuk.

Ha bent akar lenni bent van, ha kint, akkor kint. Szabadon tud közlekedni.


De még sem elég nekik semmi. Reggel munka előtt megkapják a kaját, megsimogatom, picit játszok velük, amennyit az időm enged az indulásig, de a macskák állandóan a nyomomban vannak, szó szerint a zoknimat nem tudom kb. felhúzni nyugodtan.


Ha hazajövünk, foglalkozunk velünk, játék, simogatás, akárhányszor igénylik, vagy sokszor csak magunktól.

De tényleg kb az kell, főleg az egyiknek, hogy 0-24-ben csak vele foglalkozzak, kb semmi privát életem nincs a macska mellet.

Állandóan ha kintről bejön nyávog vagy kettőt hármat, dörgölőzik a falhoz, bútorhoz, egyszer itt fekszik, egyszer ott, mászik a virágcserépbe, onnan a kanapéra, fél perc múlva már az asztal vagy a fal mellett fekszik.

Nyávog, kénytelenkedik, nem tudja, hogy mit akar. Ha megsimogatom akkor elszalad, vagy arréb megy. Ha meg játszanék vele, nem érdekli vagy elbújik a sarokba.


Pedig rendesen vannak tartva, minőségi kölyöktápot kapnak, alutasakosat is kapnak napi 1-et, plusz főtt csirkehúst szoktam nekik adni. A szőrüket is rendszeresen fésülöm, féregtelenítés három havonta és a kötelező kijáros macskáknak való oltásokat is megkapták. /kombinált, leukózis, veszettség/.


Hogyan tudnám a macskát nevelni arra, hogy nem mindig az van amit ő akar?

Fogadja el azt, hogy mikor vannak az etetési időpontok, fogadja el azt, hogy van az a napi 8-9 óra, amit munka miatt nem tudunk velük lenni.

Meg sokszor már nagyon neveletlenek.

Egy hónapja kb. Mindent meg akarnák rági, kikaparják az összes virágból a földet, kintről bejönnek totál sarasan, összekenik a falat, mindenhová fel akarnak mászni. De ezeket csak egy ideje csinálják.



2019. nov. 13. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

"Nyávog, kénytelenkedik, nem tudja, hogy mit akar."


Tipikus nő (nőstény) :D

2019. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Komolyan kérdezem: ha ezek a dolgok zavarnak, akkor miért vállaltál kisállatot, és főleg miért pont macskát?

Csak hogy utána meg az alapvető természetét akard átnevelni.... ez nem így működik.

Törődj velük, de ne legyél a "szolgájuk", aztán kész.

2019. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem akarom átnevelni, én szeretem őket. Többet foglalkozom velük, mint bárki mással, több pénzt költük rájuk, mint saját magamra.

Nyilván ha nem szeretném őket, akkor nem vállaltam volna.

És leírtam, hogy törödük velük, mást mit tudnék még velük tenni?

2019. nov. 13. 14:42
 4/15 A kérdező kommentje:

Semmi bajom azzal, ha a macska az ölemben akar aludni, szó nélkül megengedem.

Nem hajítom ki a macskát az udvarra, hogy "jó az neked, kint a helyed, fogj egerer" mint itt a legtöbb szomszéd és ismerőseim nagy többsége.

Nem a legolcsóbb tesco gazdaságos szemét tápokkal etetem.

Játszom velük, simogatom, ha valami baja van azonnal viszem az orvoshos. Ezen kivül mit lehet még a macskával törődni?

2019. nov. 13. 14:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan tudnám a macskát nevelni arra, hogy nem mindig az van amit ő akar?"

....

"Nem akarom átnevelni"


:DDDD


Nézd, a macska ilyen. Néha rád kattan amikor nem érsz rá, és lóg az emberen, máskor meg, mikor a gazdi foglalkozna vele, látványosan tojik rá és elhúzódik.

Ezen nincs mit nevelni, ilyenek. Aki ezt a tulajdonságot nem tudja elfogadni, az inkább válasszon kutyust, az jobban alkalmazkodik a gazdi hangulatához.

A macskák önfejű bunkók. (Imádom őket amúgy, nekem 4 van, de ez a tényeken nem változtat. :D )

2019. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Még kölykök, nagy valószínűséggel le fognak nyugodni és az alvás és a lustalkodas fogja kitenni a napjak nagy részét.

Kolykokkel mindig nehezebb, de hidd el, hogy nem lesz ez mindig így.

2019. nov. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Annak idején taknyos kölyökként én is felelőten állattartó voltam.

Befogadtam egy cicát, semmi fogalmam nem volt arról, hogy miket kellene csinálni vele.

Sem oltást nem kapott, sem férghajtást és kint tartottam, persze kint megcsináltam neki meleg helyet télre.

Olcsó eledeleket evett, mivel fogalmam sem volt róla, hogy mást is lehet, meg máshogy is lehet.

A macskámnak az lett a veszte kb 7 éves korára, hogy a szomszéd öregasszonynál a padláson megette a patkánymérget.

De azzal a macskával semmi gond nem volt. Nem kényeskedett, nem csinálta ezt, hanem örült annak, ha foglalkoztam vele.

2019. nov. 13. 14:50
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, de mikor kényeskedik és foglalkozom vele olyankor, akkor is tojik rám.

Adok neki enni, otthagyja, kiszalad, lefekszik, leül.

Akármit akarok vele csinálni, bármelyik játékával játszani vele, vagy leülök simogatni, nem érdekli.

Hogy lássak a fejébe mit akar mikor ő sem tudja?:D

2019. nov. 13. 14:54
 9/15 A kérdező kommentje:
A szomszéd öregasszony meghalt azóta, és szerencsémre mindkét szomszédba macskabarát ember költözött, akiknek van cicája, így már kimerem engedni őket.
2019. nov. 13. 14:57
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mivel eteted őket, de nálunk mindig van kirakva táp.

A konzervet mindig ugyanabba az időbe kapják.


Ha unod, egyszerűen zárd ki a szobából.

Vagy addig kimehetnek, ha kinti bentiek.


Nálam is rengeteg kart okoztak már.

De rájöttem, hogy szivatnak.

Nem lehet őket úgy nevelni mint a kutyát, de okosak és ők is nevelhetok..


Feszegetik a határokat. Azért csinálják ám.


Rakd ki őket félbe,és engedd be őket este.

Addigra egy kicsit lefaradnak.


Viszont szerintem vissza fogod sírni ezt az időt,mert nem sokára alvas lesz a fő napirendjük.

2019. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!