Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor vigyem őket ivartalanítá...

Mikor vigyem őket ivartalanításra?

Figyelt kérdés

Két mentett kiscicám van egy fiú és egy lány.

Két különböző helyen találtam őket,de nagyjából egy idősek 5-6 hónaposak. A fiú már májustól velem van a kislányt pedig 2 hete találtam.

A kislány tegnap az ivarzás jeleit mutatta remélem csak félre értettem. Az állatorvosok ivarzás alatt is műtenek? Vagy csak utánna? Ha utánna akkor mennyi idő elteltével? Mert szuka kutyát csak ivarzás után 3 hónappal ivartalanít az orvosunk. Most nem tudok vele beszélni mert szabin van.

A fiút is már érdemes most elvinni?


2019. okt. 5. 10:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Illetve egyszerre vigyem őket vagy külön-külön? Mivel van olyan doki aki azt ajánlotta előbb az egyikre figyeljek és ha felépült akkor a varratszedésnél vigyem a másikat.
2019. okt. 5. 10:39
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Srácoknál nem nagy cucc a golyózás, csak egy apró vágás. Akkor komolyabb, ha nem szállt le valamelyik esetleg.

A tüzelés végét érdemes kivárni, hónapokat felesleges (főleg, hogy a macskáknál sokkal gyakoribb is lehet), de a kandúrt elvinném a helyedben, hogy ne kelljen balesettől tartani.

2019. okt. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amint a lány abbahagyja, viheted is. KB 3 hetente kezdi újra, nálunk is ez volt. A fiúknak mindegy, bármikor mehetnek Ivartalanításra.
2019. okt. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!