Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica kérdés ez macskanátha?...

Cica kérdés ez macskanátha? Vigyem vissza az orvoshoz?

Figyelt kérdés

Két napja találtam egy macskaboxban egy macskát, rá volt téve egy cetli, hogy ingyen elvihető. Nagyon nyávogott a cicc én pedig megsajnáltam és hazahoztam. Voltam vele állatorvosnál, azt mondta egészségesnek tűnik, kapott féreghajtót, de egy hét megfigyelés után vigyem vissza, ha nincs probléma és megbeszéljük a továbbiakat.

Mondta az orvos, hogy ha megtartom célszerű oltani is.

Ma reggel elkezdett tüsszögni, más tünet nincs. Interneten olvastam, ha tüsszög az macskanátha is lehet. Szerintetek ma menjek vissza vele, vagy várjak milyen tünet lesz még, ha lesz?



2018. dec. 30. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne várj, inkább kapjon valami most, mint mikor már rosszabbul van és neked is jóval drágább lesz kikezeltetni. Nem 100% a nátha, de akkor is adass be valami immunerősítőt a biztonság kedvéért, szegény cicc biztos "romos", így télen kirakva.

A folyós orr, szem, tüsszögés, nem lehet túl kellemes, én nem várnék,mert ha pl január elsején tanya-nyála egybe lesz, akkor mehettek ügyeletre jó drágán, meg hát én nem is bírnám nézni, hogy rosszul van.


Jobbulást a cicának neked pedig jó szíved van, higy befogadtad!

2018. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran tüsszög? Váladékozik az orra vagy a szeme? Ártatlan teremtés, szép tőled, hogy befogadtad!
2018. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, csak tüsszög ma már vagy 10X biztos hallottam. Ezért vagyok nagyon bizonytalan, mert más tünet nincs. Az orra nyirkos hideg nem folyik, szeme szép, nem csipás.

Fölöslegesen nem stresszelném a hordozóval.

2018. dec. 30. 10:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Én általában minden sz. rért rohanok velük az orvoshoz, de erre most azt mondom várj még! Mondjuk pont szívás, hogy jön a Szilveszter, és csak ügyelet lesz, de a legtöbb rendelő már nyitva lesz másodikán. Még ha nátha is, ennyi idő alatt talán nem romlik annyit az állapota, hogy visszafordíthatatlan legyen. Ami nem várhat: ha savós váladék jön az orrából és a szeméből, ha nyáladzik, ha nem eszik vagy rossz az étvágya, vagy ha megy a hasa! Ezekre figyelj, de ha ezeket nem tapasztalod, én sem stresszelném megint azonnal az orvossal!
2018. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, kihagytam még azt, hogy ha letargikus, kedvetlen, nyilván az is komolyabb problémára utal. Ha egyébként élénk, érdeklődő, jó étvágya van, netalán még játszik is, akkor szerintem nem lesz gond!
2018. dec. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd vissza amiatt, hogy ne essen bele jobban, ha nátha!

Annál tovább tart kikezelni, minél jobban elkapja! Meg szövődményei lehetnek.

Ha nem muszáj, úgysem adnak neki antibiotikumot! Illetve a doki tudni fogja a vizsgàlat utàn, hogy náthás- e a cica. Orr-szem váladékozását, lázat, stb... ne várd meg.

Sok cica volt már nàlam, mert àllatmentéssel is foglalkozom. Volt aki csak tüsszögött, de volt akinek nagyon súlyosba átment már...

Vagy, ha van ezüstkolloidod, naponta itass vele egy picit, vagy ételére rá kell csepegtetni. Sok állatorvos már elismeri, hogy nagyon hatásos!

Parvo vírusos kiskutyànak is adtam belőle,mert a rengeteg kezelés hatására sem javult az állapota. 30-40% esélyt mondtak a túlélésre, reggel este infúziózták, egyre rosszabbul volt! Napi kétszer lett a szájába fecskendezve ezüstkolloid,napról napra jobban lett és túlélte! Azóta használom az állatoknak is!

2018. dec. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!