Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ezzel a macskával?

Mit csináljak ezzel a macskával?

Figyelt kérdés
Van egy fehér macska valahol a szomszédban. Ősszel (amikor kint anyukámmal szedtük a diót) odajött hozzánk, és mi megsimogattuk. Azóta minden nap idejön, és be akar jönni. Nem adunk neki enni, és nem simogatjuk, de mindik idejön, nyávog a szúnyoghálónál, és kaparja az ajtót. (Először azt hittük, hogy a mi macskánk a "barátja", és ezért jön ide, de fújnak egymásra, és elkergetik egymást) És most az a baj, hogy vemhes :S Mit csináljunk, ha ideszüli a kicsinyeit?
2010. júl. 11. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vigyétek el ivartalaníttatni és keressetek neki gazdát, ha nem akarjátok befogadni.
2010. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

kérdezd meg szomszédtol h neme az övé vag neme ismeri stb. ha hozzátok ellik lehet megöli a te kandurotok ( ha az van )

vagy ajándékozzátok el de lehet hogy előbb utobb elmegy a macska és viszi utána a kölyköket iss

2010. júl. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha kölykei lesznek akkor valószínűleg azért akar bemenni a házba hogy biztonságos helye legyen.Csináljatok a kertben valahol egy biztonságos kuckót ahol nyugodtan szülhet. És ha biztos nincs gazdija akkor már most keressetek a kiscicáknak megfelelő gazdit.(És ha lehet egy kis kaját adjatok neki,akár úgy is hogy nem tudja hogy tőletek van).Ja és ha már vannak kiscicák akkor szoktassátok őket emberhez.
2010. júl. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Tudom elég Fura lessz:S

És Eléggé ronda módszer, de megkell ijeszteni, de nagyon!

Mi nálunk is így volt, én és tesóm kint voltunk, tettük dolgunkat, 1 Vörös macska odajött, csak 10-20 Mp-s simogatás

aztán átvittük szomszédnak, mert oda tartozott, és utána óránnként jött át játszani, kaját kérni, aztán már 2 héten keresztül nem tudtunk vele mit csinálni

Aztán 1 nap tesómnak felment az agyvize, és nagyon ráijesztett a macskára, azóta is kedves velünk, de a kertbe, ajtóhoz nem jön oda .

2010. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

a mi macskánk ivartalanított.


Szegény cicamama beteg... a nyakán körben seb van. de aztán csak lehet, hogy összeverekedtett valami macskával, vagy megtépte egy kutya... már azelőtt is beakart jönni a házba, mielőtt vemhes lett volna...


Az ilyesztéses módszer nem vált be :D mindig mondjuk neki hogy sicc, meg hangosan elzavarjuk, és erre ásít egyet... -.-

2010. júl. 11. 19:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ha sérült is akkor jelezzétek ezt állatmenhelynek,hogy mit csináljatok vele,mert nektek nincs rá keret és meg se akarjátok tartani,de sajnáljátok,ezért fogadják be...Nálunk szokott iylen lenni és mindig nagyon kedvesek és megértőek,hogy nem inkább elzavarjuk,hogy esetleg máshol elpusztuljon,főleg ilyen melegben.Keress a közeletekben menhelyet,vagy esetleg az önkormányzatnak is lehet jelezni ezt(legalábbis nálunk).
2010. júl. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugyanmár! Nehogymár állatmenhelyre dugjanak egy vemhes macskát!!! Azért létezik emberi jóérzés is a világon! Soha nem lennék képes menhelyre vinni egy olyan macskát, ami számít rám. Számtalan cicát találtam már útparton kidobva és mindig befogadtam, nekem nem lenne ehhez lelkem :( Készíts neki elő egy dobozt fedett helyen, tele tiszta ruhákkal, olyanok is jók amiket már nem használtok. Ott majd megszüli a kiscicákat, őket szoktassátok emberhez, szeretgessétek és ha megnőnek ajándékozzátok el őket. Az anyamacskát én megtartanám :( Még ilyet, hogy menhelyre vinni, ahol semmi szeretetet és törődést nem kap :(:( A szívem szakad meg :(
2010. júl. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

19:57

Kedves utolsó nekem is 3 macskám van,nekem se lenne szívem menhelyre adni,de ha ők nem szeretnbék megtartani,akkor inkáb menhelyen szülje meg a kicsiket,mint az utcán,ahol lehet hogy elpusztulnának.Gondolom a kérdező nem szeretné megtartani se az anyamacskát se a kicsinyeit,ezért siccegetik el.Ez nem elítélendő,valakinek nem kell sok cica,elég egy is,ha így van akkor be kell vinni menhelyre,nem elsiccegetni egy beteg,vemhes állatot.

2010. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nálunk sem vált be a Sicc-es ijesztegető módszer, Tesóm, kicsit berágott rá, és mindent bevetett hogy elijessze

vízzel felé locsolt, sőt Vizes kézzel meg is fogta, meg erősen csattintott a lábával a földön, nem messze tőle, a vizes résznél már elment az ajtótól

2010. júl. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hat, igazabol ezt megtiszteltetesnek kellene venned, hogy ugy gondolja, minden ijesztes es egyebb ellenere annyira jo emberek vagytok, hogy odamegy.

Jeap, a feher (es ezustcirmos) macskakolykoket konnyu elajandekozni. :P Szoval...

2010. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!