Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora nyereg kell nekem, ha...

Mekkora nyereg kell nekem, ha 178cm magas,70-kilós lány vagyok?

Figyelt kérdés
Olyan western nyerget szeretnék venni, ami nekem is, és a 145cm magas lovamnak is kényelmes.

2018. okt. 13. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Angol nyererben 17 colost mondanék (westernt nem ismerem rendesen).

Kicsit off, de nem kurta az a ló neked?

2018. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát, valóban lehetne magasabb, viszont sajnos nincsen varázspálcám, hogy nagyobbat csináljak belőle, és nagyon szeretem, szóval cseréről sem lehet szó..:D
2018. okt. 13. 13:30
 3/12 A kérdező kommentje:

Jah, és amúgy köszi a segítséget, ezt elfelejtettem írni.. XD

Egyébként a paciról még annyit, h sodrott, szívós, széles a háta és viszonylag jó ütemet megy, szóval amúgy tökre kényelmes, még ilyen magassággal is :D, max annyi lehet a hiba, hogy feltűnő a magasságkülönbség.. viszont igy, h sodrott, és széles a háta, meg az sem annyira.. :)

2018. okt. 13. 13:36
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Szia, én is 17ben lovagolok. 176cm, 60kg lány. Az neked tuti jó lenne, mert nekem ebbe kicsi a seggem. :D
2018. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok. Ha jól érzitek magatokat, hajrá :) Nem kötekedni akartam, csak kb egymagasak vagyunk, és ma elnézegettem magam mellett a 140-es póninkat, és olyan kis törpe, na! Jó, az igaz, ő sportpóni, tehát gizdább, mint a te lovad :) Az is igaz, hogy most valahogy elszaporodtak nálunk a hegymagas sportlovak, és azok után ezt pucolni, takarózni, vagy patát kaparni.. Játékló:)
2018. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az az ideális, ha a lovad legalább 10, legfeljebb 20 centivel alacsonyabb nálad, tehát ez a 30 centi különbség nem rosszabb annál, ami mostanában divat (egymagas páros, vagy a durvább verzió, amikor 10 centivel MAGASABB a ló)
2018. okt. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem meg manapság az a divat, h gyakorikérdéseken MINDEN lovas kérdésbe belekötnek az élettelen okoskodni vágyók.. XD. Egyszer volt alkalmam beszélgetni egy szakemberrel, aki negyven éve van a lovas szakmában, már elég öreg volt, mikor beszéltünk, nevet nem szeretnék mondani, és ő mesélte, h fiatal korában a maga 192-centis magasságával egy 160 centis lóval indult az olimpián, arra már sajnos nem emlékszem, h milyen eredményt értek el, de ő is azt mondta, amit én is gondolok, h ha megvan az egyensúly, és ló-lovas kapcsolat, nem kell komolyan venni ezt az "ideális" méretezést. Legközelebb kérlek a kérdésre válaszolj inkább, mert szerintem ezt értelmetlen volt leírnod. :). Azért köszi az "aggodást"!! :D
2018. okt. 14. 14:44
 8/12 A kérdező kommentje:
Az előzőeknek köszi a segítséget! Kedves "asszem második", remélem jó lesz nekem is a 17-es, igazából enis úgy gondoltam, h vagy 17-es, vagy 18-as lesz a jövendőbeli nyergem, és ha neked egy kicsit nagy a 17-es, remélhetőleg nekem jó lesz! :D Köszi a segítséget!!! <3. És kedves első, hát igen, úgy hogy te nagy lovakhoz vagy szokva, biztos nagyon fura a 140cm marmagasság xD, korábban nekem is csak nagy lovakkal volt dolgom, viszont hamar hozzászoktam a mostanihoz, és így számomra már annyira nem is feltűnő, h valóban elég pici :D, persze örülnék ha még rajta lenne úgy 10-20 centi, de ez sajnos nemnagyon lehetséges, úgyhogy elfogadom, hogy ő ilyen. :)
2018. okt. 14. 14:52
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként a 18-as nyerget mekkora emberek használják? Mert igazából még nem vagyok biztos benne, hogy a 17-es a megfelelő számomra... Vékony vagyok, csak eléggé magas, és a csontom is nehéz, meg azért csontkollekcio sem vagyok, és nem tudom, h nagy lenne-e nekem a 18-as.. Ti mit gondoltok? Egyébként egy nálam kissé (jóval) ducibb lány osztálytársam mondta, h neki is 17-es nyerge van, és szerinte az bőven jó nekem is, csak ő azért nem győzött meg, mert jóval alacsonyabb is nálam, és nem tudom, ez mennyire befolyásolja az ideális nyereg méretet.. De pl.: Anyukám mindig azt mondja, h a nőies alakom miatt kellene a 18-as, de ő meg nem ért hozzá annyira.. Szóval tanácstalan vagyok xD, segítsetek! :D Szerintetek kell a 18-as, vagy az nagy lenne?
2018. okt. 14. 15:07
 10/12 anonim ***** válasza:
A 17-esnek is elég nagy az ülőfelülete. Nincs esetleg lehetőséged elmenni egy lovardába, és megkérni ott valakit, hogy hadd próbálj ki egy nyerget, hogy biztos lehess a döntésben? Lehet, hogy én vagyok ilyen lágyszívű, de én pl simán engedném. Most mire legyek irigy?
2018. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!