Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri eladni vagy nem?

Megéri eladni vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves magyar sportfélvér kancám. Másfél éve kaptam, nagyon nyugodt, soha nem volt egy rossz mozdulata sem és sosem találkoztam ilyen lóval, még plusszba szép, sportos, és erős.

2 hónapja hogy meghúzta a jobb elejét valószínűleg egy kisebb lyukba léphetett. Az állatorvosnak azonnal szóltunk,adott neki gyulladás csökkentőt amit három napig kellett szájon át beadni plusszba kapott egy mentolos lóbalzsamot ami a Sunlitan névre halgat,és borogattuk. Szépen le is ment a dagadás róla, már nem is sántított csak egy picit biccentett. Még egy kicsit be van dagadva és most is biccent rá de csak ügetésbe, nem futószárazon csak az utcákba vezetgetem de ott sem az aszfalton hanem az út szélén, a gyepen. Az állatorvos azt mondta fokozatosan kell terhelni, de már 2 hónap eltelt a baleset óta és megállt a gyógyulásban, még gyógynövényeket is kapott de nem gyógyul neki. Ja és még allergiás a szúnyogcsípésre és bizonyos helyeken alig van szőre és csupa seb. Nagyon sokat kínlódtam vele de nagyon szeretem mert egy áldott teremtmény. Túl sokat áldoztunk rá és mégis ilyen. Megéri eladni vagy nem?



2017. aug. 3. 21:11
1 2
 1/19 anonim válasza:
Szerintem nem igazán érdeklődnek utána majd. 😞
2017. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mégis ki a halál fog sánta, csupa seb, allergiás lovat venni, miközben százával találni egészségest?! Konkrétan ha ingyen el tudod passzolni már örülhetsz.
2017. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem azért mondom de a második kommentelő elég sértő választ adott, úgy gondoltam hogy megvárom az őszt mert akkor már nem lászódik semmi rajta és ismétlem a ló nem sántít, léteznek kupecok is akik megfelelő árat fizetnek érte, hidd el nem milliókért adnám😞
2017. aug. 4. 01:14
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok bunkó lenni de amúgy is mit izgat az téged hogy ki veszi meg a lovat meg írtam a kupecokat és nem kell majd leszólni senkinek hogy milyen szívtelen vagyok. Nem azt kérdeztem hogy mégis ki fogja megvenni hanem hogy mit kezdjek vele. Kicsit gusztustalan hogy azonnal kötekedni kell, de tényleg.
2017. aug. 4. 01:29
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon szeretem", mondod miközben azon gondolkozol, hogy eladnád egy kupecnek. Ott majd szépen lefogy, ha sánta akkor jól telenyomják fájdalomcsillapítóval, hogy a sántasága ne látszódjon mikor továbbadják, majd megveszi egy olyan lovas aki pattog rajta és tépkedi a száját, miközben még a lába is szarrá megy. Szép gondolat egy gazdától aki állítólag szereti a lovát.


A másik az, hogy írtad a kérdésedben, hogy "megállt a gyógyulásban, még gyógynövényeket is kapott de nem gyógyul neki", majd utána az egyik válaszolónak azt írtad hogy nem sánta a ló. Na most akkor így mi van? Sánta lovat csak olyan helyre fognak megvenni ahol telenyomják valami cuccal és közben szarrálovagolják akár lovasiskolában, vagy vágóba. Ha ingyen el tudod passzolni valakinek a lova mellé társlónak, akkor már mázlid van.

Az én lovam véglegesen sánta, de inkább keresek neki egy olcsó ridegtartást, de ha már ennyi időn keresztül hűségesen szolgált engem, akkor nem adom el valahova ahol még jobban tönkreteszik vagy levágják.

2017. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudod nekem nem az jött le, hogy mennyire szereted a lovadat. Ezt nem bántásból mondom, de mi az, hogy a lovad "beteg", és első gondolatod, hogy egy kupecnek adod? Ne haragudj, de ez a gusztustalan. Amúgy a kérdésre válaszolva add el valakihez társlónak.
2017. aug. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, helyesbítek. Na az szép dolog, hogy próbáltatok érte tenni, azt az első gondolatodat, hogy kupecnek adod, nem úgy értettem, hogy gondozás helyett, hanem ahelyett, hogy mondjuk társlónak adnád.
2017. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Na akkor tisztázzuk, a ló nem sánta csak biccent rá de csak ügetésbe ezt leírtam, és tényleg szeretem, még nem is jött szöba a családban az eladás csak nekem jutott eszembe és így is bekönnyeztem, a kupecoknak való eladás pedid egy megoldás, de nem jó ezt én is tudom, de nemdok megoldás lenne, valjuk be, ha eladom úgyis vágóra meg, mert tény hogy a lónak rossz a lába de nem sántít rá és egy ideje kb 1 hónapja megállt a növekedés be és szegény, köcsögség ezt mondani de költöttünk rá egy csomót és a helyet foglalja meg eszi a "pénzünket". Rohadtul fáj hogy ezen gondolkozom de le írtam hogy ne kötekedjetek a kupecos dolgon,,mert az is csak a végső megoldás lenne, na de inkább kicsit gondolkozzatok előre.
2017. aug. 4. 11:56
 9/19 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírási hibákért, és nem a növekedésben állt meg hanem a gyógyulásban.
2017. aug. 4. 12:12
 10/19 anonim ***** válasza:
Figyelj, mi csak a kupecoktól akarunk megkímélni. Ott nem lenne jó a lónak, kicsit sem. Csak képzeld el, hogy az a kupec telenyomná fájdalomcsillapítóval, verné, és, ha behülyül nyugtatózná. Aztán jönne egy lovat még csak a Horseland-ből látott család, hogy a tíz éves kislányuknak szeretnének egy cuki pacit. Megvennék, a kislány pedig látva, hogy ez a ló nem akar ugrani meg vágtázni szépszóra, vetetne egy pálcát, amivel agyonverné a lovad. Tényleg ezt akarod?
2017. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!