Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartás - Első lovam, mit...

Lótartás - Első lovam, mit hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megbeszéltük a családommal, hogy egy-két év múlva veszünk lovat. A családban csak az apám ért valamennyire a lovakhoz, de ő sem nagyon, szóval tőle nem nagyon kérek tanácsot. Én kicsit jobban értek ehhez, de lótartásban nem vagyok gyakorlott...


Szóval: Azoktól kérnék tanácsot, akiknek van lovuk: Mik a szűkséges eszközök, amik mindenképp kellenek egy lótartáshoz? Mennyit kell enni adni naponta? Ami a lovaglást illeti, kb mennyire kellene bemelegíteni?


Ezekben nem vagyok biztos, azért kérdezem meg. A ló egy magasabb termetű hátasló lenne, ami még fiatal (-nak számít). 3-8 éves lenne... És még valami, hol érdemes keresni eladó lovakat?

Köszönöm a válaszokat! :)



2016. jan. 3. 01:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is első lónak nem ajánlok olyan fiatalt, inkább egy tapasztaltabb idősebbet.Az , hogy mennyit adsz neki enni, attól is függ , hogy hányszor, és, hogy a ló mennyit mozog, mennyire igényli.Egy átlagos sportló 2x2 fángli zabot kap, én tápot is adok neki, és napi 2x széna.De persze ha karámban van ott is kap.

A szükséges eszközök:

-àpolószerek

-nyereg, heveder

-kantár

-2-3 nyeregalátét+1 pufi (ló marjától függően)

-ínvédő

-futószàr, ostor

-kobak, pálca (szükség szerint)

-kötőfék

+bármi más amit szeretnétek

Azt hogy mennyire kell bemelegíteni nem tudom, hogy lóról, vagy ló nélkül érted, de ha lóval, akkor ha karámba volt elég 5-10 perc séta, ha boxban állt akkor 10-15.Egy kis hosszabb száron ügetés, úgy hajlítás, elkezdeni szárra állítani.Utána elkezdeni feligazítani, legmagasabb pont a tarkó!

Innentől már szabad kezed van :)

Remélem segítettem, bármi kérdésed van , nyugodtan fordulhatsz hozzám.

2016. jan. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam meg , hogy lovat keresni a lovasok.hu-n, sportlovak.hu-n vagy lovas ismerősöktől tudsz.Ha ugrólovat keresel tudok segíteni, de akár még a hobbi, dílóban is.
2016. jan. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ha minden szükséges kelléket öszeszámoltál és megvettél gondolatban, akkor gondolj arra is, hogy a lóval akkor is foglalkozni kell, amikor éppen influenzával fekszel 1 hétig, vagy fagyos időben inkább a szoba melegét élveznéd.a nyaralni menetelt is mellőzni kell mert egy lóval foglalkozni kell igényli az év 365 napján. (én jobbnak látnám egy lovasbérletet venni havonta, vagy amikor eszedbe jut a lovaglás) hát én meggondolnám a helyedben.
2016. jan. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
Az ilyennek nem való ló. Mit gondolsz,hogy leírják neked ide a blablát és megjön a hozzáértésed? Ez nem így működik. Istenem ebben a kócerájban már minden laikus lovat akar venni....
2016. jan. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Kedves 4-es válaszoló!! Ne legyél ennyire nagyképű csak mert lovad van!! A kérdező is a kérdésbe leírta hogy EGY KÉT ÉV MÚLVA szóval nem azonnal!! Addig simán megtanulhatja a dolgokat!
2016. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok.Szerintem igazuk van itt a többieknek, és inkább várj még a lóval, vagy bértartásba tedd, és akkor nem neked kell etetni, almozni.
2016. jan. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Becsülendő, hogy beismered a hiányosságaidat és ennek fényében szeretnél majd lovat vásárolni, és nem akarlak megbántani... de ne itt kérdezősködj a lótartással kapcsolatban. De komolyan. A fél társaság le fog hurrogni, holott valóban nem ismernek, míg a másik fele próbál segíteni, de ezzel meg csak annyi a gond, hogy mind általánosság, meg mindenki a saját lováról tud tapasztalatokat mondani. Ez számodra nem lesz segítség, senki nem fogja tudni neked megmondani, mennyit eszik majd a lovad. Most arra lenne szükséged, hogy gyakorlatban szerezz ismereteket, mellette pedig olvasgass a lótartásról, egykét könyvet megéri elolvasni, bár meg kell válogatni (némelyikben hatalmas baromságok vannak). Én semmiképp nem ajánlom, hogy úgy vágjatok bele, hogy nincs egy kellően tapasztalt ismerős, edző melletted, aki bármiben a segítségedre lehet.
2016. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
kedves 4 es ! Ha valaki kimondja az igazat az neked = a nagyképűséggel? akkor bólogass neki h igen jó ez így így tovább,amikor meg majd ott áll a ló mellett és csodálkozik h miért nem megy a dolog majd a ló lesz az "alkalmatlan" adjuk el !! 2 év és ha 2 évig ide jár olvasgatni a sok rizsát ,majd mitől fog többet tudni te szerinted? Ha napi rendszerességgel eljárna egy lovardába,lovagolna,vagy legalább lovak között mozogna akkor tanulhatna.De az nem működőképes dolog h bemagolja mint egy verset.
2016. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*5 ös nek ment
2016. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Már nem azért vagy amazért, ti így születtetek hogy értettetek a lovakhoz? Kétlem. Bár szerintem itt a válaszadók 80%-a még most sem ért semmit sem a lovakhoz!

Képzeljétek akár hiszitek akár nem, én mikor vettem egy lovat valójában még lovagolni sem tudtam rendesen. És? mivan akkor? Semmi.Elejében sokat dolgoztam vele földről, futúszáron, illetve nagy kifutóban. Megismertük egymást, kiépítettük a bizalmat és csak aztán kezdtem el lovagolni. Igen, saját magamtól. Nem jártam el idióta lovardákba, mert a lovardáknak is nagy része egy 0. Lehet hogy megtanítanak erre, arra ezzel nem vitatkozom, mert biztos tanulsz okos dolgokat is.

Kérdező bármilyen kérdésed van nyugodtan írhatsz privátban!

2016. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!