Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen praktikáitok vannak a...

Milyen praktikáitok vannak a vedlési időszakra? Mi a leghatékonyabb módszer, hogy minél előbb lejöjjön a maciszőr és ne kelljen pucolás után percekig a szőrt köpködni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapos áztatás. Én pl úszni viszem.

De biotin, lenmag, lazacolaj, stb. Kinek melyik válik be.

2015. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elnézésedet kérem. Másik oldalon is feljött ez a téma, és rossz helyre válaszoltam :))
2015. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyírás az segít a legtöbbet . De rizikós hogy megfázik...

lattam lovasbolta olyan keret amire az volt irva szőrhullas ellen. Gondolom ez meggyorsitja a vedlési folyamatot. Addig is pucold minel tobbet. Ha van fedett , jol zárt patamosod ahol meleg van akkor meg is furdetheted jo alaposan. Furdessel sok szor távozik a lotol😊

2015. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kefét*
2015. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ridegben vannak a lovaim, szóval se a fűtött patamosó, se az áztatás, se a nyírás nem opció.
2015. márc. 21. 12:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a válasz, csukd be a szád takarítás közben és akkor nem száll bele. :D

Egyébként a fentebb említett dolgokon kívül nem tehetsz túl sok mindent. Nyilván a sok kefélgetés pár nap alatt kihozza a nagyját, de ez meg egészségtelen számára.

Légy türelmes, itt a tavasz hamarosan vége a vedlésnek. :)

2015. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Adj neki kicsivel több lédús takarmányt, és esetleg naponta 2-3 marék kukoricát (többet nem kell), ezek kicsit segítik, gyorsítják a szőrváltást.

Az abrakba pedig tehetsz naponta 2× 1 kanál olajat (sima étolaj jó, vagy ha megengedheted magadnak, akkor a lenmag olaj is).

2015. márc. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én külföldön vettem (de valószínűleg itthon is lehet kapni, még nem kerestem. akkor megláttam és megvettem) valami vulkanikus követ, nem tudom mi a neve.


Sötét színű, lyukacsos, nagyon könnyű, de kemény (nem bántja a lovat!). Olyasmi, amivel a bőrkeményedést lehet leszedni. Na, szóval nagyon szuper eszköz, ahogy végighúzod a ló oldalán, rengeteg szőrt leszed. Egy része a kőre ragad, a másik meg csomókban lehullik. A legjobb módszer, amivel meg lehet küzdeni a vedléssel!


Még egy barátom mesélt róla, aki Norvégiában dolgozik egy versenyistállónak, és ott az összes lovardában ilyet használnak.

2015. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!