Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rövid, vagy hosszú szár?

Rövid, vagy hosszú szár?

Figyelt kérdés
Nem olyan règóta lovagolok futószáron vágtába. A ló akin lovagolok 17 èves ès a rövid szárnál rángatja a fejèt, "ugrálgat. Viszont hosazú száron meg nem is èrzem magam biztonságban meg pont hosszú száron voltam amikor a ló megijedt. Ès nem volt a legjobb :D. Viszont az oktatóm szerint a szárnak hosszúnak kell lenni. De olyab hosszúra kell engednem, hogy már el is dobhatnám a szárat simán :d ès nem csak nálam van ez. Az osztálytársamnál is. Lègyszíves segítsetek:) kezdő lovas/11 èves lány
2015. jan. 13. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom, hogy azért javasolta az oktatód, hogy hosszú szárat fogj, hogy ne zavard a lovat, hiszen még csak az ülést gyakorolod, a szárfogásnak a kezeid pozícióján kívül még nincs jelentősége. Ez arra is jó, hogy ne a szárban keresd az egyensúlyodat, hanem attól függetlenül tanulj meg ülni - ezért érzed magad kevésbé biztonságban, mert nem engedik, hogy a kezeddel kapaszkodj.
2015. jan. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jóhogy rángatja a fejét, hogyha belekapaszkodsz a szájába. Ami ugye kezdő lovasnál elkerülhetetlen, ha kibillen az egyensúlyból. Nem is teljesen értem, hogy futószáron minek kell fogni a szárat.

Ugyan nem értek az oktatáshoz, de a lovardában, ahová járok a szárat véletlenül sem fogják nyeregben sem. A szügyelő karikájába van befűzve egy kapaszkodó, ha kell azt jónapot.

Jól írja az első, nem a szárban kell megtalálnod az egyensúlyt.

Én anno nem így kezdtem, de a fiaim már voltizshevederrel kezdtek lovagolni tanulni. Vitathatatlan az előnye az alapok, illetve egyensúly elsajátításánál. Javaslom esetleg nálad is.

Amennyiben nincs rá lehetőség ne babrálj a szárral. A fiúknál nyeregben is gimnasztikáztatják őket. Ha fognák a szárat azt sem lehetne. Szóval szerintem kérdezd meg az oktatód, hogy hogyan is képzeli az oktatásod.

2015. jan. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gondolom azért fogatja vele a szárat, hogy a helyes kar-kéztartást és az ahhoz kapcsolódó testtartást megtanulja. Ha valaki elöl egy rövid szíjba kapaszkodik, az nem úgy ül, mint ahogy akkor fog ülni, amikor a szárakat fogja, ahogy az sem, aki leengedi a kezét oldalt, vagy éppen csípőre teszi, mert azért a kezünk van egy pár kiló, meg kell tanulni úgy ülni, hogy a könyök a test melett van, az alkar pedig a ló szája felé mutat, mert ha akkor tartja először így magát, mikor önállóan lovagol, egy másik egyensúlyi helyzetben fogja magát találni, mint amiben eddig volt. Ezt persze lehet szár nélkül is gyakorolni, de úgy is, hogy odadobott szárat fog.
2015. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Vazze, te a ló szájába kapaszkodol vágta közben? =8-o

Elengedett kézzel is tudni kell vágtázni! Ha mindenáron kapaszkodni akarsz, akkor kapaszkodj a nyeregbe, de ne a szárba, mert megőrjíted a lovat!

2015. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Majd lesz egykis rutinod és stabil lesz az ülésed ,akkor nem a szájába keresel egyensúlyt majd és megszűnik ez a félelem . Egyébként szármérték jármódtól is függ milyen hosszú vagy rövid legyen,azért vágtában egyértelműen nem dobálgatjuk úgy el mint lépésben,de ettől függetlenűl ha már lesz egy jó ülésed akár szár nélkül is kiülöd a lovat.
2015. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:D láttam pár választ, hogy voltizsban kellett volna kezdenem a vágtát. :) úgy kezdtem. Tudok kèz nèlkül vágtázni:) lehet kicsit fèlreèrthető volt a kèrdès. Èn úgy èrtettem, hogy a szárnak inkább hosszúnak vagy inkább rövidnek kell lenni vágta közben. Az, hogy nem èrzem magam biztonságban, azt úgy èrtem, hogy a lovat is szerintem nehezebb hosszú szárral megállítani. Meg hogyha megugrik, úgy is nehèz. De lehet ezzel nem èrtenek majd egyet. :D
2015. jan. 14. 21:09
 7/9 A kérdező kommentje:
De az is igaz, hogy mèg nincs rutinom benne, de majd gyakorolok sokat. :)
2015. jan. 14. 21:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Se hosszúnak, se rövidnek nem kell lennie, pont megfelelő hosszúságúnak kell lennie, ezt majd az adott ló és a vele végzett munka, illetve az adott pillanat fogja meghatározni a jövőben, meg fogod érezni, hogy mikor mihez milyen az éppen megfelelő szármérték, amiből egy kétcentis mozdulattal fogsz tudni adni és elvenni is.

Majd megérzed, de ehhez idő kell, addigis nem tudsz mást tenni, mint az oktatódra hagyatkozni és remélni, hogy jól tanít.

2015. jan. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen:) igen, mondjuk ezen a lovon nem olyan regota lovagolok es meg fiatal is a tobbi iskolalohoz kepest.
2015. jan. 15. 17:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!