Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zabla van itt a ló...

Milyen zabla van itt a ló szájában?

Figyelt kérdés

[link]

Vagy csak a zablakarika kicsi? De nekem úgy tűnik, mintha valamilyen fém része a ló álla alatt menne át... De lehet hogy csak én vagyok a vak, nem tudom :P



#kép #ugrás #zabla #díjugratás #nyelvleszorítós zabla
2014. máj. 11. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Láttam, hogy beírtad, hogy nyelvleszorítós. Szerintem az inkább álladzó lesz. Elsőre baucherre gondoltam, de aztán rájöttem, hogy nem. :)

Másik fotód nincs esetleg róla? Próbáltam keresni és még próbálom majd később is, de erről a lovasról nem találtam, csak azt, hogy jóó sokféle zablát használ. :)

2014. máj. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak ezt a képet találtam a lovasról, nem is kifejezetten rá irányult a keresésem, csak úgy belebotlottam. És a baucher a pontosan mit szolgál? Azt találtam róla hogy megakadályozza hogy a ló elmenjen a vállán (amit nem nagyon tudok felfogni hogy mi köze van hozzá). A felső kicsi karikába kell becsatolni a pofaszíjat? Vagy mi a mechanikája?
2014. máj. 13. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, a kis karikába kell csatolni a pofaszíjat, ebből máris az következik, hogy a tarkóra fejt ki nyomást, a zablát feljebb emeli és ez a nyomás, ami a tarkóra kerül, tehermentesíti a nyelvet és a hordászt. Azzal reklámozzák, hogy a lovak jól elfogadják és puhábban támaszkodnak rajta.


De ez nem baucher... Nem tudok rájönni, hogy mi ez. Te látod esetleg, hogy kapcsolódik-e valahogy a kiskarika a másikhoz? Mert van a kettő között egy kis pöcök, de nem látom, hogy egybe lenne építve a kettő.

2014. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszi :)

Hat, en ugy latom mintha egyszeruen egy muanyag kis valamivel lenne osszekotve, de nem latom. De nem ol an mintha az alla alatt is folytatodna a zabla? Viszont lancra utalo mas nyomot nem nagyon latok...

2014. máj. 13. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem találtam olyat, ami a baucher típusúaknál jobban hasonlítana hozzá: [link]

(a szájrésze bármilyen lehet)

2014. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!