Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtában belső vagy külső...

Vágtában belső vagy külső csizma hajt?

Figyelt kérdés
miért ez ,vagy éppen miért a másik ?
2014. márc. 27. 09:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Természetesen a belsővel is hajtani kell, akkor is, ha azt akarjuk, hogy egyenes vonalon mozogjon a ló.


A lovaglás nem olyan, mint a fizika, hogy csak egyféleképpen művelhető. Hidd el, hogy nem csak az itteni lovasoknak, de a világ legjobb, legnevesebb lovasainak is eltér a nézőpontja nagyon sok kérdésben. A legfontosabb tanács, amit adni tudok, hogy a helyes technikára a ló adja meg a választ.

2014. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy csak az egyik, vagy csak a másik hajt -.-

Ha például kiskörön vágtázunk, akkor nyilván kell a belső csizma elég határozottan, hogy kör legyen a kör, ráadásul lehet, hogy a külső csizma előrehajtó segítsége kevés, akkor nyilván besegít a belső...

Hogy lehetne kilovagolni egy sarkot, ha nincs ott a belső csizma?? értem, hogy nem feltétlenül előrehajtó segítséget ad, de engem nem kis edzők tanítottak arra, hogy íveken a belső sokkal határozottabb, mint a külső, MIVEL a belső hátsó lábának "nehezebb" dolga, mint a külsőnek, mert kifele kell lépnie, nem pedig előre.

Viszont ha hajtósabb az adott ló, akkor a külső csizmát kell előnybe helyeznünk, mivel a külső hátsó kezdi a vágtamozgást.


E.

2014. márc. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Egyik se... Csípővel tolod, hajtod a lovat. A csizma megtart, szorít.
2014. ápr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Drága utolsó, és kikönnyített vágtában mit csinálsz?
2014. ápr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
úgy tudom belső. de amikor fokozom az iramot mindkettő.
2014. júl. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!