Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtában belső vagy külső...

Vágtában belső vagy külső csizma hajt?

Figyelt kérdés
miért ez ,vagy éppen miért a másik ?
2014. márc. 27. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezzel a kérdéssel most megfogtál,pedig 7 éve lovagolok,versenyzek is..de fogalmam sincs.Én mikor elkezdek vágtázni akkor nem hajtom,mert alapból menős ló,és ha vágta van akkor addig vágtázik amíg fel nem veszem,de amúgy mindkét csizmámmal szorítom az oldalát..szerintem ez nem olyan hogy akkor csak a külső csizmával hajtom,mert akkor szépen elmenne balra,persze csak ha érti és tudja a csizmasegítségeket.Szóval mindkét csizma szorít,és ha hajtós a ló akkor pálca vagy sarkantyú is lehet nálad.
2014. márc. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy a belső csizma hajt.
2014. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy külső csizma ugraszt be, de belső ugraszt (hajt), külső odatapad. Ettől függetlenül már kb minden formában tanítják...
2014. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Én belső csizmával hajtom, külsőt odaszorítom, azzal megtámasztom. Fokozáskor mindkettő dolgozik, de a külső a heveder mögött marad végig. Munkavágtában jön nekem ez inkább vissza, könnyített ülésnél a külső is rásegít minimálisan a hajtásra. De az én lovam is menős, úgyhogy van, hogy 10-15 vágtaugrás után kell csak odazárnom egyet-egyet, addig csak tartom a helyén mindkettőt. Ugrás előtt, főként mikor egyenes vonalon van az ugrás, én mindkettővel rásegítek, biztos, ami biztos.
2014. márc. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából ez mindig örök kérdés és vita marad,azért kérdeztem mert mindenki mást mondd. Én a külsőt tudom,a lábsorrend miatt,mivel a külső hátsó lendül először és azt aktivizáljuk.( külső hátsó,belső hátsó-külső első egyszerre és a végén a belső első ) Volt aki a belsőt és a másik edző meg már a külsőt mondogatta.. De akkor ugye döntse el az ember melyik ért hozzá,lehet egyikse már..
2014. márc. 27. 19:44
 6/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy úgy kell hajtani, hogy úgy kell csinálni, mintha most akarnád beugratni minden vágtaugrásnál. Tehát külső megtart heveder mögött és a belső hajt.
2014. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mivel a vágtamozgást mindig a külső hátulsó láb indítja, így teljesen evidens, hogy külső csizma hajt. A belső csizma támaszt. (segítségül, vágta lábsorrend: 1.külső hátsó 2. belső hátsó és külső első együtt 3. belső első)

Fura, hogy ezt még versenyzőkkel se tanítják, a legalapabb alap, amit tudni kell. Nem értem, mit csinálnak az edzők, hogy magyarázzák el, hogyan értetik meg a tanítvánnyal a beugratást, ha azt se mondják el, mi miért van..... Nagyon durva.

Ha a belsővel akarnád hajtani, akkor nem arra késztetnéd a lovat, hogy lépjen fokozottan maga alá és tolja magát előre, hanem arra, hogy lépjen ki maga alól és húzza magát. Teljes idiotizmus.

2014. márc. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
gabka én is így tudtam,csak már egszerűen elbizonytalanodtam ,mert már mindenki mást magyaráz.. A mostani edző is órdibál hogy nem hajtom belsővel,közben meg külsővel folyamatosan hajtom én,csak ő azt már nem tudja.. Mindegyik úgy csinál mintha értene hozzá ,van 800 féle edzői papírja, versenyzik meg minden hülyeség,közben meg nem is tudja hogyan kell.. De mindegyik marha nagy szakértő. Köszönöm a válaszokat
2014. márc. 28. 07:40
 9/15 anonim ***** válasza:
A külső ugrat be, hiszen ha a külső nem menne hátra és hajtaná előre a külső hátsó lábat, a ló nem ugrana be vágtába, csak fokozná az ügetést. Minden vágtaugrást úgy kell lovagolni, mint a beugratást, tehát a külsővel is hajtani kell, de emellett a belsővel is, hiszen ha pályán köröket, sarkokat lovagolsz ki, a belső csizma nélkül nem tudnád kilovagolni az ívet és a ló besodródna a vállán, d egyenesben is ott kell, hogy legyen, különben a külső csizmára oldalra lépne a ló. Valami oka biztosan van az oktatódnak arra, hogy a belső csizmádra figyelmeztessen.
2014. márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
jó az odáig oké,hogy a belső csizma is kell,az hajlít meg kell ,hogy ne sodródjon befele,de nem feltétlen adunk vele előrehajtó segítséget... Bár mondom,itt már mindenki mást állít,van egyáltalán ebbe a szakmában olyan,aki tudja is mit miért kell,vagy csak ezt hallotta valahol és ezt mondja. Most nem kötekedés meg semmi,de ha ez ennyire alap dolog,akkor nem értem mért kell mindenkinek mást mondani,néha már tök olyan ,mintha semmi értelme nem lenne ezeknek a dolgoknak,úgyis mindenkin úgy csinálja ,ahogy kedve tartja..
2014. márc. 28. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!