Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Lejebb kéne nyomnom a sarkamat,de hogy csináljam?
2014. márc. 25. 20:09
 1/4 x) ***** válasza:
Ez most nem fog túl segítőkésznek hangzani, de nyomd lejjebb a sarkadat. :D Állj meg, helyezd úgy, ahogy lennie kéne utána lovaglás közben folyamatosan ellenőrizgesd. Egy idő után berögzül. Én szoktam az ilyen problémával küszködő lovasaimnak egy-két órát tartani, ahol nem számít semmi más, csak hogy a sarka le legyen nyomva. Semmi más dolga nincsen, csak hogy helyesen üljön. Te is kérhetsz pár edzést ahol kifejezetten csak a lábtartásra koncentráltok. Majd berögzül egy idő után.
2014. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták egyszer, hogy a lovaglás akkor lesz kényelmes, ha megtanultam lovagolni. Mikor tanulok meg lovagolni? A baba akkor tanul meg járni, amikor megtanulja saját maga alatt tartania a lábát. Amíg előrébb dől, hátrébb dől, addig csak bukdácsolni és esni fog. A lovaglás közben is erre kell törekedned. A helyes üléskor azért kell a csípőddel egy vonalban lennie a lábadnak, hogy magad alatt tartsd. Mintha a nyeregben is állnál, csak a térded kissé meg van rogyasztva. Ha erre ráérzel, a sarkad is lefelé fog menni automatikusan. Ez az egyik fő ok, a másik az, hogy valószínűleg nem elég izmos még a vádlid.
2014. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy jó gyakorlat erre a célra: keress egy lépcsőt, állj rá fél talppal a legalsó fokára, és rugózz rajta, hadd nyúljanak az inaid. Hidd el, hogy ha rendszeresen megcsinálod naponta min. 1 alkalommal, alkalmanként kb. 5 percen keresztül, hamarosan érezhető lesz az eredmény! ;)
2014. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó írja. A lovon is lehet ugyanezt gyakorolni kétpontos (könnyített) ügetés formájában.
2014. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!