Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez elég jó tartás lenne egy...

Ez elég jó tartás lenne egy lónak?

Figyelt kérdés

Lenne neki egy nem túl nagy, de nem is túl kicsi karámja... egy lónak, meg egy kisebb állatnak, pl.: kecskének vagy báránynak elegendő hely. Pónit időhiány miatt nem vennénk mellé, meg mert mondjuk egy bárány tartása olcsóbb lenne. Lenne a karámban (ami füves) egy beálló, ami kb. 3,7x3,7 m-es lenne. 3 és háromnegyed oldalról lenne zárt, és lenne rajta egy félajtó, hogy éjszakára bezárjuk oda a lovat. (biztonsági okokból) Szerintetek ez igy jó lenne? :) És ha bármikor legelhetne a ló, és közepesen megerőltető munkát végezne (majdnem mindennap lovagolnám) akkor mennyi koncentrált takarmány, és széna kéne egy nap?

És még egy utolsó kérdés... jobban megéri beszerelni egy önitatót, mint vályúból/vödörből itatni a lovat? Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2014. jan. 5. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mekkora a nem is kicsi, nem is nagy. :-)

Pónira különösebb idő nem kell, de a kecske meg a birka nem való ló mellé.

A beálló rendben, az éjjeli bezárás is, ha így biztonságosabbnak érzed.

Munkafüggő és lófüggő, de abrakot mondjuk reggel-este 2-2 fándlit adnék neki - ha kevés, látni fogod rajta, ha meg sok, akkor érezni. :-) Áztatva add és inkább árpát, mint zabot, kevésbé dilizik tőle a ló.

A korlátlan legelés a legjobb neki.

Szénát, ha van bőven fű a legelőn, csak éjjelre adnék, hogy ne kaja nélkül zárjam be, télen 3-szor naponta egy villával dobhatsz neki.

Önitató neked kényelmesebb, de egy lónak föltölteni a vályút, vödröket nem olyan megerőltető, cserébe mindig tudod, ivott-e rendesen (és ezzel arra is következtethetsz, hogy rendben van-e a lovad).

2014. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy önitatót érdemesebb beszerelni, mivel ha a vödröt fellöki a ló és nagy mennyiségű víz van benne akkor lehet hogy cserélheted is ki az almot. Másik ok: Ha a lovad megszomjazik, és nincs a vödörbe víz akkor mit csinálsz ha nem vagy otthon?
2014. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazából mamáméknál lenne tartva, akik mindig otthon vannak, ha nem is egésznap, de a nap háromnegyed részében. :)

Csak nem tudom, mennyire macerás az önitató beszerelése, hogy pl.: kellenek e csövek a földbe, meg ilyenek, nem tudom, hogy működik... :/ De köszönöm a válaszokat! :)

2014. jan. 5. 13:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Mekkora az a nem túl nagy nem túl kicsi karám? Hány x hány méter?

Azért kérdem mert ha csak egy 40*60m-es kert van neki, azt hamar kopárra legeli, főleg egy birkával.

Mi az itatást vájúval oldottuk meg, van egy kút onnan szivattyúval jön fel a víz, így csak bedugjuk a slagot, megtelik a kád, aztán ennyi.

Ha fagy van érdemes estére leengedni vagy reggel ki kell szedni belőle a jeget és újratölteni.


Önitató ilyenkor azért nem jó, mert ha a földben viszed a csövet az télen elfagyhat, szóval azt durván szigetelni kéne.

2014. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy póni nem eszik kevesebbet,mint egy birka. Foglalkozni sem kell vele elvégre 90 centis pónival mit kezdj? Néha futtasd meg, akár ha csikót veszel az menni fo ga nagylovad után. Lónak ló a társa és nem birka meg kecske.

Széna legyen neki akár mindig előtte, ha nem legelőről van szó ,hanem állandó karám akkor 3 nap alatt lelegeli és letapossa a karámjában a füvet. Ha a lovad 160 centis melegvérű (nem írtál erről semmit) akkor mondjuk két fandli zab/árpa. Ezt te fogod érezni a lovadon. Ha pl nem csukod be estére akkor vagy levan soványodva minimális kukorica is mehet. Tavasztól őszig önitató a legjobb,de télen vályú,mert elfagy a cső.

2014. jan. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
egy póni nem eszik többe* abrak sem igen kell neki. javítva,bocsi
2014. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Láttam már önitatót nem egyet, amelyikkel gond lett. Egyi véglet, amikor nem tudott inni a ló napokig, a másik, amikor folyt nyakra-főre és eláztatott mindent. Nekünk 40 literes öntött gumi ládákban van a víz, azt nem löki föl, nem törik könnyen és ha kettőt teletöltesz, garantáltan elég lesz neki a víz egész nap.
2014. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Igen, kb. 160cm marmagasságú lóról van itt szó.... a pónikat egyébként ugyanolyan gyakran kell körmölni, mint nagyobb társait? :) Mert csak emiatt került nálam a ,,drágább kategóriába" :)
2014. jan. 8. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen én ugyanakkor körmöltetem őket, a kovács a pónit féláron körmöli ,mert fél perc.Most 8 hete körmöltettem, hétvégén jön újra, nem is nőtt most meg annyira a körmük.
2014. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!