Mit tegyek, hogy lovaglás közben ne csúszkáljon a lábam a kengyelben?
Szia.
Én is két éve lovagolok, de nyeregben és oktatóval. A gondod tehát az, hogy csúszkál a lábad.
Persze, előbb meg kell szokni a nyerget, hogyha eddig csak szőrén mentél. Ez egyik barátnőmnek is sok gondot okozott. Szorítsd le a sarkad, és tartsd meg a fej-derék-sarok vonalat. A lábszáradat jó erősen szorítsd az oldalához, és legyél határozott! Vágta beugratásnál szinte tapaszd oda a kengyelhez a lábad, én egy 24 éves lovon lovagoltam, de meg tudtam oldani, hogy a kengyellel együtt mozogjon a lábam és beugrott vágtába elsőre. Szorítsd oda jó erősen a talpad a kengyelhez, és vele együtt mozogjon a lábad. Vágtaugratásnál próbáld meg, hogy egyik lábadat kissé előbbre csúsztatod, a másikat meg a heveder mögé, és felváltva, szaporán biztatgasd gyorsabb ütemre. Ilyenkor a pálca is segítségedre lehet.
Hát jó régen nem voltam lovagolni sajna, egyszerűen nincs rá időm. De lovastáborból nagyvonalakban ennyire emlékszem.
Remélem tudtam segíteni, sok sikert ;)
Én 4 éve lovagolok , nekem azt "tanították" Hogy a sarok lefele nyomva van , és a kengyelbe nem az egész lábfejedet kell belerakni , hanem éppen csak a lábujjaidat !
Én kengyel nékül is tudok könnyített ügetést csinálni (fel-le) Érted ugye ... na nem azért csak gondoltam oda írom :D
Bár engem sem sokat tanítottak ... ha nem akart vártába beugrani a ló akkor repült a féltégla (ez volt a tanítás) 1 év után ott is hagytam őket . És máshova mentem , ahol igazából volt oktatóm :) Ha van még kérdésed írj csak , azért vagyunk hogy egymásnak segítsünk :)
Én kezdő lovas vagyok, így nagyon együtt tudok érezni a nyereg problémával.
A kengyelbe a lábujjaidat kell tenni, nem a sarkadat vagy a lábfej közepét, ahol a boltív van. Én kishíján összevesztem az oktatóval, hogy de hát sokkal kényelmesebb, ha a láb közepe van a kengyelben, 1 hét után rájöttem, hogy neki van igaza :). Nehéz megszokni, de utána sokkal kényelmesebb, tényleg.
A kengyelben való helyes lábtartást még elősegíti, ha a térdedet szorítod, de nagyon. Annyira, amennyire csak tudod.
Nekem ez a 2 volt a nagy probléma, ezeket megtanulva sikerült jól lovagolni.
A másik, bár lehet, viccesen hangzik, próbáld ki, hogy körkarámban (ha van), csak lépteted a lovat, és közben mindenféle gyakorlatot csinálsz rajta: előredőlsz a nyakához, hátrafekszel a ló hátára, kidőlsz balra, jobbra (közben a kezeid repülőtartásban), illetve felállsz a kengyelben, és minél tovább megpróbálsz úgy maradni (nekem sok nehézséget okozott).
Nagyon jó gyakorlatok arra, hogy megérezd, hogyan kell a kengyelt használni, hogyan tudod stabilan megtámasztani benne a lábfejedet, illetve hogyan használd felette a térdedet.
szerintem túl hosszú a kengyeled.
plussz szerintem gáz úgy lovagolni, hogy nem tanított senki. legalább az alapokat, helyes ülés, helyes szárkezelés, stb. nem ártana megtanulni, legalább 4-5 órát vehetnél valakitől, mert lehet, hogy simán ellovagolsz bárhova, de közben könnyen tönkre teheted a lovat azzal, hogy mondjuk cibálod a száját, vagy rosszul ülsz és pattogsz rajta. a háta, a lába, a szája bánhatja. ha a saját lovad, akkor meg pláne oda kéne erre figyelned! könyvből nem lehet megtanulni, mert az nem fog rád szólni, hogy "hahó mit csinálsz, azt nem úgy kell"
ja, és természetesen nem a lábujjad kell berakni, hanem a lábujjaid alatt található "talp részt", ahogy a bringa pedálra kell tenni a lábad. Bocs, de én 20 éve lovagolok!
és bár nem vagyok díjlovas, hanem inkább túralovas, de ez így van.
Viszont azt tudom javasolni, hogy ha van lehetőséged, inkább próbáld ki a western nyerget, az sokkal közelebb van a "szőrén lovagláshoz", egy barátomat azzal tanítottam meg nyeregben lovagolni, ő is csak szőrén tudott. Ott hosszabb a kengyel, jobban lóghat a lábad, nincs térdtámasz. Bár tudom, hogy drága egy western felszerelés, de akár cserélni is lehet.
Én amúgy angol lovas vagyok, de ez segíthet!
16:17-es vagyok. Ha nincs körkarámotok, akkor a többi lótól menjetek külön, nyílt terepre, valaki futószárazza a lovat, és úgy tudsz rajta gyakorolni.
Tényleg jó lenne, ha elmennél egy oktatóhoz, csak pár alkalommal. Más, amit te érzel, te gondolsz, és más, hogy az oktató (vagy csak egy nagyon gyakorlott lovas) kívülről látja a mozgásodat, technikádat - ezáltal a hibáidat is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!