Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás terhesen? Lovagoltato...

Lovaglás terhesen? Lovagoltatok terhesen (nők), és hogy hogy viselkedett alattatok a lovatok? Érzete azt, hogy itt most vigyázni kell, vagy ugyanolyan volt, mint eddig?

Figyelt kérdés
Ha lovagoltatok, akkor hanyadik hónapig?
2011. okt. 17. 16:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Terhesen (nők)..:DDDD
2011. okt. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem értek hozzá de nem hiszem hogy érti. legalábbis a történelemben van rá egy pár példa hogy valaki azért halt meg (vagy a magzat) mert leesett a lóról
2011. okt. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

hát terhes csak nő lehet..

amúgy nem de van ismerősöm szülés előtt 1 hónappal fejezte be a lovaglást és a ló sokkal jobban vigyázott rá mint általában, de persze ha egy másik ló lett volna alatta amiről leesik és megtapossa..

2011. okt. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak simán érdekelne, hogy ki hogy van ezzel. A lovardánkba jár egy nő, aki épp terhes, de még most is lovagol.
2011. okt. 17. 16:23
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyszer tett ki valaki egy hasonló kérdést, és egyből belekötöttek amiért nem úgy írta, hogy nőkre vonatkozik, pedig egyértelmű volt. A zárójelben "nők" ezt volt hivatott megelőzni. De gondolom elég intelligensek vagytok ahhoz, hogy megértsétek, és a kérdésre válaszoljatok. ;-)
2011. okt. 17. 16:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy viselkedett a ló, max. a földön szagolgatta a hasamat. :)

7. hónapig lovagoltam (akkorra már elég pingvinforma lettem), bár akkor már a vágtát nem vállaltam be - de ezt csakis olyan lovon, akit jól ismersz. Ismeretlen lóra fel sem ültem volna.

2011. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 x) ***** válasza:
95%
Kifejezetten jót tesz a görcsöket jól oldja. De nyilvánvalóan csak lépés vagy vágta mert az ügetés pattogós. Szerintem a 4.-5. hónapig simán lehet lovagolni.
2011. okt. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Én ismertem olyat is, aki szülés előtt 2-3 héttel is lovagolt, de csak a saját lovain.
2011. okt. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

A 8. hónapig lovagoltam, utána már túl nagy és kényelmetlen volt a pocakom. Vagyis a pocaktól már nem tudtam egyedül felülni, a családom meg elérkezettnek látta az időt, hogy legalább megakadályozhatják a további lovaglásomat, így senki nem volt hajlandó földobni. :-)

A saját arab ménemet lovagoltam és ha nem velem történik, nem hiszem el: az én tüzes, menős, bohóc lovam átment öreg iskolalóba. Csak finoman, komótosan, lágyan... Amúgy a babát is előbb tudta, mint én. Sose lehetett normálisan behozni a legelőről, csak egy vödör abrakkal csalogatva. Odajött mindig, csak nem várta meg, hogy rárakjam a kötőféket, elkezdett játszani, bohóckodni, hogy fogócskázzunk. Amikor terhes lettem azt vettem észre, hogy a ló nem játszik, hanem finoman megszaglászik, tartotta a fejét, hogy tegyem csak rá a kötőféket és szinte nem is én vezettem be őt, hanem ő vezetett engem, egészen lassan, óvatosan, pedig máskor igencsak résen kellett lenni, hogy ne ugráljon.

Ez a viselkedése a lányom születéséig tartott. Aztán azonnal visszatalált régi önmagához. :-)

2011. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van olyan ló, akiben bízol, és Ő is bízik benned, akkor az utolsó hetekig, hónapig lehet lovagolni, lóháton, lovak közelében te is jól érzed magad, kiegyensúlyozottabb vagy, ami a babának is jó. A lovaglás egy természetes mozgás, így szerintem a babának nem lesz tőle baja, inkább te leszel kevésbé terhelhető, de ezt majd úgy is meglátod, hogy mennyit bírsz. :)

Viszont egyben ez egy hatalmas kockázat is, bármennyire is bízol a lovadban, és Ő benned, tudjuk, ez mennyire kockázatos sport, a legváratlanabb pillanatokban következnek be a legdurvább balesetek, és ha leesel, így a babát is hatalmas veszélynek teszed ki.

Nem lebeszélni szeretnélek, csak jó, ha tisztában vagy vele. :)

2011. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!