Ez így jó lenne? Mennyit kapjon enni?
Ha istállóba kerül, kevesebb lesz a mozgása az eddigieknél, így én nem emelném rögtön az abrakadagját. Az abrakolást mindig a végzett munka és mozgásmennyiség alapján kell meghatározni. Ha egy fándli zab etetése mellett is jó kondiban volt a ló és legalább annyit lovagoltad, mint amennyit az istállózott tartás mellett akarod, akkor nem biztos, hogy szükséges az emelés. Ha azonban a ló vékony, nincs igazán menőkedve, akkor mindenképp emelni kell.
Az a fontos, hogy mindig fokozatos legyen a váltás.
Egyébként alapból heti ötször tisztességgel lelovagolt lónak én minimálisan adnék reggel-este egy-egy fándli abrakot.
Soha nem a hideg, hanem az igénybevétel miatt emeljük a ló abrakadagját!
Heti 5x lovaglás már indokolja, hogy ne 1 fándli zabot kapjon, de nem kell sokkal több se. Két fándli zab tökéletesen elég neki, főleg ha van 2 nap pihenője a hétből, és kap elég (jó minőségű) szénát. Három fándli már lehet, hogy sok neki. Istállógőzös lehet tőle, mert nem tudja hol levezetni a felgyülemlett felesleges energiát (a zabtól hízni nem nagyon fog), és ez megnehezítheti a dolgodat vele. Próbáljátok ki a 2 fándli zabot, szerintem elég lesz neki. Ha azt akarjátok azonban, hogy kicsit szedjen magára, akkor én az árpát ajánlanám, akár kiegészítőként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!