Hány éve lovagoltatok, amikor elkezdtetek ugratni?
Én 16 évesen ültem először lovon, a falusi lovardánkba jártam, nagyon olcsón (1000/60 perc), kb 5-6 ilyen alkalom után (kb egy hónap), megkérdeztem, nem akarnak-e nyárra valakit, aki kipucolná az istállókat, felsöpörne, etetne, itatna, lapátolná a lócitromot, akármi. Cserébe ingyen tanítanának...a tanáraim velem majdnem egyidős csajok voltak, talán 1-2 évvel idősebbek. Eleinte kimentünk hátra körözni, futószárral csak pár alkalommal, utána anélkül, séta, ügetés, szőrén ügetés. Egy hét után a ló, akin ültem, elunta magát és elindult befelé, szerencsére akkor nyeregben ültem. Vágta. Egy oldalt mentünk, ekkor lelassított és kanyarodtunk, vissza ügetésbe. Attól kezdve minden óra végén 10 percet vágtáztam vadászmódra, nem volt gond. eltelt 2 hónap, viszont csak egy lovon ültem, mindig ugyanaz nyugis sárga herélt volt alattam :) Egyik nap ketten voltunk tanulók, és a másik csaj nem tudott vágtázni a lován, nem ugrott be neki. Ezért megkértek, hogy cseréljünk, én ültem a szürke heréltre, ő a sárgára. Nekem bezzeg beugrott vágtába...olyannyira, hogy esze ágában se volt megállni vagy visszafordulni, mentünk "haza". Az ugrásoknál. Ugrottunk...én a legkevésbé sem uraltam a terepet, ugrás után kicsúsztam oldalra, leestem, fűre. Fájt...de nem lett nagy bajom. A nyár végéig lovagoltam naponta több órát, biztosan ülök, nincs gond, ugrani nem ugrottam (véletlenül se, szándékosan se) többet. Aztán ősszel már suli volt, más elfoglaltságaim lettek, mire meg újra lett volna időm lovagolni, (meg pénzem, mert dolgozni már ugyebár nem lehetett többet), nem voltak ott a csajok, más emberek voltak a főnökök, drágább lett,stb, nem mentem vissza.
Szerintem durva, hogy még vágtázni sem kezdtetek el, azért az nem olyan nehéz. Kérdeztem annak idején az ugrást, meg a tereplovaglást, azt mondták, tavaszra eljutok odáig. (persze ugyanazzal az intenzitással gondolták, mint ahogy nyáron jártam.) Szerintem kérdezz rá nyugodtan, hogy hol tartasz, mennyit fejlődtél, min csiszoljál, próbálj minél több lóra felülni, vágtázzatok, én a helyedben az egyéves évfordulómon már ugratnék :)
Én két évig jártam egy gagyi lovardába, ahol osztályban körözgettünk, megtanultam fennmaradni a lovon kb., de a segítségadások a "jobbra húzom jobbra megy, balra húzom balra megy" szinten maradtak, és az az ülésem sem volt egy gyönyör. Aztán eljöttem egy edzőhöz, aki heti 1x csak velem foglalkozik, illetve még 2x tudok lovagolni a lován, de akkor nincs edzés, hanem terep, vagy magamtól dolgozok vele a pályán (persze ezt csak azután engedte, miután megbizonyosodott róla, hogy tudok egyedül is dolgozni a pacival, és nem csak körbekörbézek vele, meg néha kezet váltok), a korábbi helyemen is járóiskoláztunk, de azt is kontár módon, a mostani edzőmmel kb. 4 hónapja kezdtünk bele. Amúgy most vagyok nála fél éve, és hacsak a következő edzésen nem lesz nekem, vagy a pacinak rossz napom/napja, akkor ugrani fogunk. :)
Amúgy kérdezd meg az edződet. Az én első lovardám is ugró lovarda volt, sokan versenyeztek (nem kisvidéki kisversenyen, hanem Tattiba, akár nemzetközi versenyeken) nekem mégsem tanították volna meg soha az ugratást, mert ahhoz egy bérelt, vagy saját ló kellett volna. Szóval kérdezd meg az edződet. (Aki egyébként attól, hogy versenyzett, még nem biztos, hogy nem tanít rosszul, lásd az én esetemet. Főleg, ha csak szlalomoztok meg járóiskoláztok már egy éve, ennél még az előző, rossz helyemen is többet csináltunk... A vágtamunka meg nem abból kellene, hogy álljon, hogy óra végén köröztök párat.) Mondjuk az szerintem kicsit szomorú, hogy unod az ügetést, mert a lóval való munka 60-70%-a ügetésből áll...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!