Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon jó lovarda, egészen...

Nagyon jó lovarda, egészen alapoktól újrakezdőnek?

Figyelt kérdés
Keresek Cegléd környékén nagyon jó lovardát, ahol egészen az alapoktól újra tanulhatok lovagolni, hogy az alapok legalább biztosak lesznek.
2013. jún. 25. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Párat összeszedtem neked (még ha nem is ceglédnél van):


[link]

[link] (Cegléd határában)

[link]

[link]

[link]

2013. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, nem baj, a lényeg elsősorban hogy jó legyen. Elég összetette a gond, 4 évig tanulta az egyik közeli loviban. Az első 1,5 év nagyon jól ment, stabil alapok voltak, igaz vágtázni nem tanítottak meg, osztálylovas voltam, el tudtam lovagolni a nehezebben kezelhetőket is. Amikor már eljött volna az az idő kirúgták az oktatómat. Kettő új lett helyette, na itt a következő években esélyem nem volt a vágtára,(mai napig nem tudok) sokszor hagytak egyedül minket teljesen akár osztályban akár egyedül a pályán, sehol senki, ilyenkor voltak azért gondok. Sokszor háttal voltak nekünk, beszélgettek, volt hogy a szüleim szóltak hogy amúgy leestem.. Aztán válogatás nélkül adták alánk a lovakat. Rengeteg üléshibát és jó adag félszt szedtem össze mivel nem tudtam mit kezdeni ha elvitte egy ló. Kivittek az erdőbe ahol ahonnan a ló simán visszahozott.

Egy másik lovardában kezdtem lovagolni, az oktató csodálkozott hogy miért nem tanítottak meg vágátzni, mert amúgy a kezem és a lábam független, szépen lovagolok, csak félek. Itt elkezdtek javulni a dolgok de megszűnt a hely így most keresem azt ahol nem rontanak tovább a helyzetemen.

2013. jún. 25. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Debrecenben vagy Miskolc közelében tudnék jót, de ha rám hallgatsz, akkor nem lovardát, hanem edzőt keresel elsősorban. A jó edző ott megismerszik kapásból, hogy nem látsz nála 6-8 lovast egymás után zötyögni, a legnagyobb létszám a 2, és akkor már két haladó lovasról van szó (esetleg egy tapasztalt és egy abszolút kezdő, ilyenkor futószárról a tapasztalt "felvezető" szerepet tölt be egy pár alkalom erejéig - ha ez megoldható), az edző nem mond olyat, hogy bemelegítésnek X kör lépés, stb...
2013. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!