Mennyi pénzbe kerül kb. egy ló tartása?
Hozzáteszem, hogy az még egy dolog, hogy esetleg nem halmoz fel kaját, hanem majd télen is vesz, csak ugye amikor mondjuk megveszi télen két hónapra a kaját, és kiderül, hogy az összes bála rothadt vagy penészes belül, a külseje meg ép,é s ez úgy ahogy van, jó, ha két hétig elég lesz, de hatszor annyiba került, mintha nyáron vette volna, akkor azért az elég ciki.
Az igazán mini pónit megvenni drága, és elég ritkák is, egy shetlandot szoktak ilyenkor beszerezni a nagyló mellé, ha nem dolgozik, akkor az elég "minimalista fogyasztású" úgymond, de még mindig benne van azért egy nem túl baráti összegben, főleg, ha azt nézzük, hogy csak dísznek van...
Ja a másik, ha ló van otthon, akkor nincs nyaralás, nincs karácsony, szilveszter, meg hosszú hétvége, mindig fix időben kell abrakot adni (napi 3-5 alkalommal), különben a vége kólika lehet, az érzékenyebb lovak pedig nem bírják a nélkülözést vagy a rendszertelenséget! Szóval igenis minden nap akkor fix időben kajaosztás, ami azt jelenti, hogy a mellett dolgozni is max úgy lehet, ha nem egy ember van a lovak körül, vagy ebédszünetben hazarohan a lovakat megetetni...
Nálunk bértartásban 08-12-16 az abrakosztás ideje, én ezt így, fixen már egyetem mellett se tudnám minden nap betartani.
ez azért megint túlzás, amit írsz az ami a könyvekben van, a való életben azért nem így van... egy hobbi lónak ha folyamatosan van előtte széna nem is feltétlen kell abrak, ha meg igen bőven elég napi 2x, sok helyen eleve csak 2x kapnak abrakot, azt meg reggel-este egy dolgozó ember is meg tudja oldani.
elutazni is el lehet, ha van egy megbízható ember, akit meg tudsz kérni, hogy naponta 2x menjen hozzád etetni-itatni, akár egy állatokhoz értő szomszéd, vagy olyat is ismerek, akinek a lovas barátnője odaköltözik, ha a tulaj elutazik. ami tényleg nincs, az a lustaság, rossz időben, fáradtan, betegen is ugyanúgy kell foglalkozni velük.
mindemellett én is bértartás párti vagyok, főleg, hogy egy dolgozó embernek olyan sok szabadideje nincs és ha otthon van a ló, azt többnyire az ellátására fordítja, lovagolni már sokkal kevesebb idő jut.
de ez már mind nem a témához tartozik, mert a kérdés konkrétan az árakra vonatkozott.
ja, valaki meg azt írja, hogy mekkora bukta a penészes takarmány télen. nos nyáron ugyanúgy lehet penészest venni, de azért nem olyan ördöngősség megállapítani egy báláról, hogy milyen belül, meg is kell szaglászni, a szagán érződik az is, ha csak belül penészes.
Nem kell abrak neki, csak akkor ne dolgozzon semmit, gyk ne ülj rá, meg ne kocsizzon, ha csak elvan a legelőn, mint egy másik ló társa, akkor nem igényel abrakot. Másképp igen. Az enyém is sima hátasként dolgozik, soha nem végez ugrómunkát, heti kétszer könnyű terep, egyszer pihen, és még abrakkal is le tud néha fogyni, akkor még az abrakadagján túl én viszek neki plusz takarmánykieget, pedig nem versenyzik, kanca, tehát nem fedez, se semmi.
Ha pedig több abrakot kap, akkor életveszélyes számára napi 2 adagban beletömni az összeset, ahol pedig akármi van, kétszer kap és slussz, ott egy idő után lesz is belőle baj... (Viccen kívül, ismerek lovat, ami attól kólikázott, hogy egy órával később kapta a maga kis abrakadagját, és azért ezt így végiggondolva durva. Nyilván a hiperérzékenyebbek már a frontoktól képesek mondjuk kólikázni).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!