Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi pénzbe kerül havonta...

Mennyi pénzbe kerül havonta egy hullámos papagáj tartása?

Figyelt kérdés
Most nem a madár megvételi árára gondolok, vagy a kalitka és egyéb kellékek beszerzésének költségére, mert ezekkel tisztában vagyok. A havi tartás költsége érdekelne. Köszönöm.

2013. febr. 17. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem drága, attòl függ, hogy milyen fajta ennivalót vásárolsz neki és hogy a madarad mennyit eszik. Nekem belefér kb. 1000 Ft-ba és kapnak vitaminos, vitamin nélküli magot, fürtös kölest, meg ugye madárhomokot. De az egyik papagájom nem eszik sokat, a másik folyton ott lóg az etetőn. :) Meg nekem még kapnak azért itthon gyümiket, zöldet...
2013. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

170 forint fél kiló mag keverék itt. Az elég egy hónapig kb. Ezenkívül nekem többe nem nagyon kerül. Falun élek, van tyúk ami ad tojást, így hetente-kéthetente kapnak egy keveset. Van alma, van répa, van tyúkhur meg minden egyéb.


De ha nem lenne, akkor amit magamnak vásárolok zöldésget gyümölcsöt, egyebeket abból kapnának keveset, szóval úgyse kerülne semmibe, mert magamnak alapból megveszem :D


Mikor tenyésztésre készíted fel őket, akkor költségesebb a tojás miatt. De egy-két párhoz megéri üzletben gyári lágykaját venni.

2013. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kalitka a legdrágább, ezen sohasem szabad spórolni, mert jó esetben egy életen át tart, ami hosszú idő. Az én kalitkám 12 ezer Ft volt, de megérte, hiszen elég nagy (bár sosincs elég nagy kalitka), de rendszeresen ki van engedve a kicsike. :)

Nekem még csak egy madaram van, de hamarosan lesz társa, így lehet majd hamarabb fogynak a dolgok.

A kalitka berendezése olcsó, magad is készítheted. Megfelelő faágakat kereshetsz erdőkben, zöld övezetekben, hál istennek nálunk a ház mellett van egy fűzfa, párom nagyszüleinél pedig van akác. Tökéletes ülőágak. Kis létra, hinta nem kerül többe pár száz forintnál. Én hobbiboltban vettem fa golyókat és karikákat, amiket összeerősítettem, a kedvenc játéka. :) Kis labda 50 Ft, amit meg tud fogni. Fa kis vonatot a régi kinder tojásos játékgyűjteményemből kapott.

Etető, itató nem kerül többe 200 Ft-nál, de ez az anyagától is függ.

A fürtös köles nem drága, 100 Ft 4 darab, egy fürt egy hónapra elég úgy, hogy minden nap kettőt kap.

3 féle magkeveréket kap. Egyet, amiben fürtös köles és néhány gyümölcs van (400 Ft/kg), egyet, ami sima magkeverék (600 Ft/kg) és egyet, ami premium minőségű, mindenféle jóval (1000 Ft/kg). Mind Versele-Laga márkájú. Ezeknek a keverékét kapja, november óta itt van a madár, még félig vannak a zacskók. 200 Ft a madárhomok, de külön kap grittet az ételébe, hogy valami felaprítsa a begyében a magokat. Ez azt hiszem 120 Ft körül van.

A szépia csont 300 Ft volt, még szinte semmi baja, pedig napi rendszerességgel használja. :)

Kap még répát, kukoricát, paprikát, salátát, spenótot, almát, körtét, narancsot, főtt tojást. Ezekből csak kis mennyiséget eszik, mindig akkor, ha lesz az ebédben vagy valami.

2013. febr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!